Connect with Us

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Iliçiç kaloi në depresion

Seria A

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Iliçiç kaloi në depresion

Publikuar

-

Josip Iliçiç tashmë është rikthyer të jetë pjesë e Atalantës, pas një mungese të gjatë, teksa kishte kaluar në depresion. Menjëherë sapo u mësua se lojtari kishte kaluar në depresion, në media nisi të qarkullojë lajmi se futbollisti kishte kapur partneren e tij duke e tradhtuar dhe kjo e kishte bërë të kalonte në depresion. Megjithatë kjo duket se nuk është aspak e vërtetë, dhe gjithçka është zbuluar nga shoku i skuadrës Alejandro Gomez.

Ky i fundit në një intervistë të dhënë së fundmi është shprehur: “Iliçiç u infektua me Koronavirus dhe e përjetoi shumë keq, aq sa kaloi edhe në depresion. Vjen një moment kur nuk duroni dot dhe koka juaj shpërthen. Për fat të mirë ai tani ka kaluar gjithçka dhe është me ne, është shumë i rëndësishëm për skuadrën.”, u shpreh Gomez.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Insinje shënon gol kryevepër nga goditja e dënimit dhe puth fanellën e Maradonës

Publikuar

-

Nga

Napoli e ka mbyllur në shifrat 1-0 pjesën e parë të takimit kundër Romës. Ndeshja tashmë po vendoset nga ajo perlë e ardhur nga këmbët e Lorenco Insinjes.

Kapiteni i Napolit ka kthyer në gol një goditje dënimi, ku falë një kryevepre e dërgon topin në rrjetë.

E sigurisht nuk mund të mungonte një homazh për legjendën e klubit, fenelllën e të cilit e mban veshur, Diego Armando Maradonën.

Kapiteni i skuadrës napoletane vrapon menjëherë të marrë fanellën me numër 10 të ish-yllit argjentinas, të cilën e tregon përpara kamerave të stadiumit dhe më pas e puth për të shfaqur respektin e tij ndaj kësaj figure të sportit.

Një gol fantastik dhe një festim i tillë, asgjë më tepër nuk mund të kërkohej për të nderuar një peshë të rëndë të futbollit si Maradona.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”es” dir=”ltr”>Lorenzo Insigne: tiro libre maradoniano y homenaje en el festejo a Diego. Todo lo que está bien. <a href=”https://t.co/l4O0MQFNoJ”>pic.twitter.com/l4O0MQFNoJ</a></p>&mdash; Emanuel Respighi (@erespi) <a href=”https://twitter.com/erespi/status/1333146888468619268?ref_src=twsrc%5Etfw”>November 29, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Milani dhuron spektakël në kampionat, triumfon ndaj Fiores

Publikuar

-

Nga

Milan mposht Fiorentinën në “San Siro” 2-0. Në pasditen e sotme u pa një Milan që nuk e diskutoi aspak ndeshjen. Golat u shënuan nga Romanjoli dhe Kesi me penallti, respektivisht në minutat 17′ dhe 28′.

Gjithashtu Kesi kishte mundësinë për ta mbyllur sfidën që në pjesën e parë me një tjetër penallti, por portieri Dragovski u tregua i vëmendshëm.

Kjo fitore e kuqezinjve e mbajnë ende në kreun e klasifikimit ku me Interin e vendit të dytë është e shkëputur me 5 pikë distancë.

-Goli i Romanjolit

-Goli i Kesi

-Penalltia e humbur nga Kesi

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video/ Shënoi ndaj Beneventos, Morata ja dedikon golin futbollistit shqiptar

Publikuar

-

Nga

Fati i keq ka ndjekur së fundmi sulmuesin e Kombëtares, Xhakomo Vrioni. Ky i fundit ka pësuar një dëmtim me Juventusin në frakturë të fibulës në këmbën e djathtë.

Për këtë arsye, sulmuesi i Shqipërisë do i nënshtrohet një operacioni dhe pritet të mungojë për disa muaj. Vrioni për shumë kohë ka qenë pjesë e ekipit të parë të Juventusit, aty ka krijuar edhe shoqëri me disa nga titullarët. Një nga shokët e ngushtë te bardhzinjtë për Vrionin është edhe lojtari i momentit te “Zonja e Vjetër”, Alvaro Morata.

Ky i fundit vazhdon të shkëlqejë në këtë fillim sezoni, teksa nuk ndalet së shënuari për Juventusin. Të njëjtën gjë bëri edhe ditën e djeshme ndaj Beneventos dhe për këtë kishte një dedikim të veçantë. Pasi shënon, Morata shkon te kamera dhe ia dedikon golin mikut të tij, Xhakomo Vrionit, teksa i thotë: “Forca mik”. Një gjest i bukur nga spanjolli, që tregon edhe njëherë afrimitetin që ka me futbollistin shqiptar.

 

LEXO TE PLOTE