Connect with Us

Të jesh i Majtë nuk do të thotë të jesh pervers

Politikë

Të jesh i Majtë nuk do të thotë të jesh pervers

Publikuar

-

Të jesh i Majtë nuk do të thotë të jesh pervers

Nga Elona Caslli

Kohët e fundit ka filluar të artikulohet rëndom alibia se personazhet që mbështesin publikisht Erion Veliajn, e mbështesin këtë të fundit se janë të majtë.
Veliaj mund të përfaqësojë gjithçka veçse ideologjinë e së majtës jo.
Veliaj ka qenë në vetë të pare persekutori i të gjithë njerëzve në nevojë.

Policia bashkiake ka kryer terror sistematik kundrejt grave në moshë që vinin nga fshatrat për të shitur një tufë sallatë.
Erion Veliaj i ka trajtuar të gjithë njerëzit në nevojë, si manekinë për të bërë foto dhe video duke përdhosur dinjitetin e tyre dhe duke mos respektuar asnjë normë morale në këtë proces.
Erion Veliaj përfaqëson ideologjinë e perversitetit, por kurrsesi ideologjinë e së majtës e cila në parim, ka një ndjeshmëri të skajshme kundrejt njerëzve në nevojë.

Ndaj këtë alibinë e të majtës depozitojeni tjetërkund se nuk pi ujë.
Dhe mos t’ju vijë hiç keq dhe mos e rrudhni hiç fytyrën kur përballeni me reagimi qytetar që nuk pajtohet me perversitetin e Erion Veliajt.

Sipas logjikës suaj, ju na paskeni të drejtën të pushtoni hapësira televizive në krah të Erion Veliajt dhe para një mikrofoni të na e servirni Hajdutërinë për Ndershmëri, Paditurinë për Dije, Shkatërrimin për Ndërtim, Perversitetin për Virtyt dhe ne të mos reagojmë hiç se ju thjesht po ushtroni të drejtën tuaj, sipas Koventës Evropiane për të Drejtat e Njeriut.

Çdo veprim në jetë ka një faturë, duke e nisur që nga kafja e mëngjesit dhe duke përfunduar tek qëndrimet pro apo kundër perversitetit.
Për sa kohë me vetëdije dhe me vullnet të plotë po mbështesni një qënie perverse që ka shkatërruar dhe vazhdon ta shkatërrojë këtë vend, do të përballeni edhe me reagimin qytetar dhe jo me “ gjyqin publik” sikundër ju leverdis ta quani.

LEXO EDHE:  Veliaj në Dajt: Do të fitojmë si kombëtarja ndaj Francës

Me pak fjalë, ju mbështetjen Erion Veliajt ia jepni publikisht, ndërsa ne që nuk bashkohemi me figurën e tij reagimin duhet ta kemi privat.
E thënë shkurt- Ju ta mbështesni publikisht, ndërsa ne t’ju kundërshtojmë privatisht, se juve nuk ju vjen mire kundërshtia publike.

Për sa kohë mbështetja është publike e tillë do të jetë edhe kundërshtia.

Post Scriptum- Nuk janë errur ende sytë dhe nuk na është tharë ende goja që të qëndrojmë të heshtur, para një shfaqjeje të fëlliqur perversiteti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Mediu bëhet nostalgjik/ Kujton historinë me ish-Presidentin Bush: E puthën kamarierët në faqe

Publikuar

-

Nga

“Të bashkohemi kundër Ramës”/ Mediu thirrje Metës të shpërndajë Parlamentin

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, është bërë nostalgjik mbrëmjen e sotme, teksa ishte duke folur për zgjedhjet në SHBA dhe për politikanët amerikanë.

Ai tha se politikanët amerikanë dallojnë shumë me ata europianë, ndërsa për të mbështetur këtë deklaratë, tregoi dy ngjarje që i kishin mbetur në mendje gjatë vizitës së ish-Presidentit Xhorxh Bush në Shqipëri, në vitin 2007.

Mediu tregoi se gjatë një darke një nga kamarierët e restorantit ku ata po hanin kërkoi që të puthë në faqe ish-Presidentin dhe pas tij e puthën të gjithë kamarierët.

Madhështia e politikanëve amerikanë është raporti njerëzor që ata krijojnë me njerëzit. Ka një diferencë të madhe mes politikanëve europianë dhe ata amerikanë. Raportin njerëzor e kanë shumë të rëndësishëm, të japë dy shembuj. Një moment kur ishin në takim me Presidentin Bush dhe ishte zoti Berisha, ishim për drekë. Ndër të tjera, një nga kamarierët i thotë zotit Berisha, a mund ta puth në faqe Presidentin amerikan. Berisha ngeli i shtrënguar në atë moment. Presidenti Bush tha çfarë kërkon ai, do që të të puthë në faqe. Po mirë tha le të vijë. Më pas të gjithë kamarierët burra dhe gra erdhën për ta puthur. Tha të lutem hiqe pak kamerën se po doli kjo foto në SHBA nuk e di se çfarë do bëhet“, u shpreh kreu i PR-së në Report Tv, ndërsa tregoi edhe një episod tjetër të takimit.

LEXO EDHE:  Skandal-Prej një muaji kopështi i mbyllur/ Asnjë reagim nga Bashkia e Tiranës

LEXO EDHE:  Foto-Kaos në trafik/ Radhë kilometrike makinash në Tiranë

Djali im ishte i vogël në atë kohë dhe ishte mësuar se unë do t’i çoja ndonjë autograf. Më tha a mund t’i marrësh një autograf Bushit. Kur ishim të ulur, e pyeta a është e mundur të ma japësh. Ai me mirësinë e vetë më thotë, se si e quajnë djalin. Ma nënshkroi dhe ma dha. Kur u larguam më tha bëji të fala djalit. Unë i thashë djalit ke të fala nga Presidenti, ai mu përgjigj ku më njeh mua ai. Raporti njerëzor i tyre dhe sidomos vlerësimi që kanë pasur me shqiptarët është jashtëzakonisht e vlefshme. Ruajtja e këtyre raporteve krahas atyre politike është e vlefshme“, rrëfeu Mediu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Parlamenti voton me shumicë dërrmue/ Greqia zgjerohet me 12 milje në detin Jon

Publikuar

-

Nga

Parlamenti voton me shumicë dërrmue/ Greqia zgjerohet me 12 milje në detin Jon

Parlamenti grek ka votuar me shumicë dërrmuese zgjerimin e detit territorial me 12 milje në Jon.

284 deputetë votuan pro projekt-ligjit që tashmë i jep Greqisë 13 mijë metra katrorë territor më shumë, ose një zgjerim em rreth 10% të totalit që ka.

Ky është vetëm hapi i parë i Greqisë, pasi tashmë mbetet çështja e zgjerimit të ujërave territorialë me Shqipërinë që do të zgjidhet me një dakordësi paraprake për ta çuar çështjen në një Gjykatë Ndërkombëtare./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Betimi i Biden si President/ Baton Haxhiu parashikon “probleme serioze për Kosovën”

Publikuar

-

Nga

Betimi i Biden si President/ Baton Haxhiu parashikon “probleme serioze për Kosovën”

Gazetari Baton Haxhiu thotë se pavarësisht ardhjes së Joe Biden në krye të Shtëpisë së Bardhë, politikat e SHBA për Ballkanin nuk do të ketë ndonjë ndryshim të madh.

Sipas tij qëllimi kryesor i administratës së re do të jetë dhënia fund e armiqësive në Ballkan dhe për këtë ai shtroi se shpresonte që të mos “ketë dhimbje” duke iu referuar ndonjë zgjidhjeje në dëm të interesit të shqiptarëve.

Z. Haxhiu theksoi se “Kosova ka pafuqi për të zgjidhur problemin në veri’ dhe se “administrata Biden do t’i vërë pikën kësaj çështjeje”.

Ndërsa gazetari Andi Bushati thotë se politikat e ndjekura nga Trump dhe presidentët e mëparshëm të Demokratëve kanë “vija të qarta ndarëse”.

“Në periudhën Trump kemi parë një Amerikë tjetër se sa ajo Amerika e ëndrrave që çliroi Kosovën. Shpresoj dhe besoj që të rikthehet Amerika e ëndrrave dhe jo ajo e tipave kaubojsë të Trump dhe Grenell”, deklaroi z. Bushati.

LEXO EDHE:  Taulant Muka plas “bombën”/ Si u diplomuan Veliaj, Spiropali, Shahini dhe Ibrahimi  

LEXO EDHE:  Paloka “nxjerr zbuluar” Veliajn/ Po i kërkon lekë qytetarëve për dizinfektimin e pallatit

Për z. Haxhiu edhe pse nuk pajtohet me marrëveshjen Kosovë-Serbi të firmosur në Shtëpinë e Bardhë, tha se, ajo ka ardhur kryesisht për shkak të pamundësisë së liderëve të Kosovës për të zgjidhur problemet.

Në fund, Baton Haxhiu konsideroi si vendimtar faktin se si do të jenë marrëdhëniet e Sekretarit Amerikan të Shtetit me pasardhësin e Merkel, që e cilësoi më afër Rusisë.

“Kam frikë se Kosova me këtë administratë do të ketë probleme serioze dhe nuk besoj se do të pyesin shumë për të ardhmen tonë”, përfundoi z. Haxhiu./ Euronews Albania

LEXO TE PLOTE