Connect with Us

Roca mahnit Turqinë, sërish në formacionin e javës

Sport

Roca mahnit Turqinë, sërish në formacionin e javës

Publikuar

-

Eduart Rroca me kalimin në Turqi po tregon se ka nivel mjaft të lartë dhe është një lojtar që mund të rezultojë vendimtar në Ligën e Parë turke. Në verë ai u bë pjesë e Istanbul dhe deri më tani ka rezultuar një lëvizje shumë e zgjuar, pasi 27-vjeçari është treguar shumë efikas në lojë dhe ka kontribuar në gola dhe asiste.

Të dielën fantazisti dha një asist për shokët e skuadrës, duke ndihmuar në fitoren 3-1 të ekipit të tij ndaj Eskisherhispor. Asisti, por edhe paraqitja e tij shumë e mirë në fushë ka bërë që Rroca të përfshihet për herë të dytë që nga ardhja e tij në Stamboll në formacionin më të mirë të javës në Ligën e Parë turke.

Fantazisti nga Librazhdi ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar dy asiste në pesë ndeshjet e para të tij në Turqi, duke qenë padyshim një nga lojtarët më efikasë të Istanbulspor. Për ekipin turk rrjetën e gjeti edhe Abazaj, i cili shënoi golin e parë të ndeshjes dhe tregoi se po përmirësohet dita ditës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Insinje shënon gol kryevepër nga goditja e dënimit dhe puth fanellën e Maradonës

Publikuar

-

Nga

Napoli e ka mbyllur në shifrat 1-0 pjesën e parë të takimit kundër Romës. Ndeshja tashmë po vendoset nga ajo perlë e ardhur nga këmbët e Lorenco Insinjes.

Kapiteni i Napolit ka kthyer në gol një goditje dënimi, ku falë një kryevepre e dërgon topin në rrjetë.

E sigurisht nuk mund të mungonte një homazh për legjendën e klubit, fenelllën e të cilit e mban veshur, Diego Armando Maradonën.

Kapiteni i skuadrës napoletane vrapon menjëherë të marrë fanellën me numër 10 të ish-yllit argjentinas, të cilën e tregon përpara kamerave të stadiumit dhe më pas e puth për të shfaqur respektin e tij ndaj kësaj figure të sportit.

Një gol fantastik dhe një festim i tillë, asgjë më tepër nuk mund të kërkohej për të nderuar një peshë të rëndë të futbollit si Maradona.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”es” dir=”ltr”>Lorenzo Insigne: tiro libre maradoniano y homenaje en el festejo a Diego. Todo lo que está bien. <a href=”https://t.co/l4O0MQFNoJ”>pic.twitter.com/l4O0MQFNoJ</a></p>&mdash; Emanuel Respighi (@erespi) <a href=”https://twitter.com/erespi/status/1333146888468619268?ref_src=twsrc%5Etfw”>November 29, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

LEXO TE PLOTE

Sport

Java e 6-të e Superligës/ Ja kur do të luhet derbi i kryeqytetit dhe 4 sfidat e tjera

Publikuar

-

Nga

Java e gjashtë e Kategorisë Superiore nis me super përballjen mes Tiranës dhe Partizanit. Rivalët e përjetshëm do të takohen për herë të parë në këtë sezon ditën e premte në orën 18:00, ndërsa në total ky është ballafaqimi i 158-të.

Ndryshe sezoni i kaluar, ku bardheblutë ishin dominues ndaj të kuqve, këtë herë skuadra e Ilir Dajës ka avantazhin e rezultateve pozitive në kampionat, ku ka marrë kryesimin pas fitores ndaj Skënderbeut. Tekniku i ri i Tiranës Nevil Dede duhet të arrijë fitoren e parë në stolin bardheblu pasi në 3 ndeshjet e para nuk ia ka dalë.

Java e gjashtë vazhdon ditën e shtunë me 4 përballje. Vllaznia dhe Bylisi takohen në Shkodër në orën 13:45, ndërsa në të njëjtën orë luan dhe Skënderbeu në Korçë kundër Laçit. Dy sfidat e tjera janë Teuta-Kastrioti dhe Kuëksi Apolonia, që luhen në orën 16:45.

JAVA E GJASHTË
E premte
Tirana-Partizani (18:00)

E shtunë
Vllaznia-Bylisi (13:45)
Skënderbeu-Laçi (13:45)
Teuta-Kastrioti (16:45)
Kukësi-Apolonia (16:45)

LEXO TE PLOTE

Sport

FOTOLAJM/ Gega ndjek Kukësin me maskë oksigjeni nga spitali

Publikuar

-

Nga

Kukësi arriti të fitonte me rezultatin 4-2 kundër Vllaznisë në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e pestë të Superiores. Verilindorët morën 3 pikë shumë të rëndësishme përballë një ekipi që nuk kishte asnjë humbje në Superiore.

Këtë sfidë e ka ndjekur edhe trajneri Skënder Gega, që aktualisht ndodhet në Turqi duke u mjekuar pasi është prekur nga COVID-19. Tekniku tropojan fatmirësisht po përmirësohet dhe brenda pak kohësh pritet të rikthehet në krye të skuadrës. Përmes një fotoje emocionuese, ai shihet duke ndjekur në telefonin e tij ndeshje e Kukësit në Shkodër, teksa mban edhe aparatin e oksigjenit në gojë.

LEXO TE PLOTE