Connect with Us

Partizani merr një lajm të mirë para fillimit të kampionatit

Sport

Partizani merr një lajm të mirë para fillimit të kampionatit

Publikuar

-

Uillim Korederio Melo ishte ndër të paktët përforcime që rezultuan të goditura për Partizanin në sezonin e fundit, gjë e cila u pasqyrua nga paraqitja e brazilianit dhe golat e shënuar.

Melo ka kaluar një periudhë jo të mirë nën drejtimin e trajnerit Daja, pasi ka kaluar disa situate problematike të shoqëruara me dëmtime dhe viroza. Për këtë arsye braziliani është aktivizuar pak në ndeshjet miqësore, si dhe nuk është përgatitur normalisht me grupin.

Gjithsesi, java ka nisur mbarë për Melon, pasi është gati për të qenë në ritmin e grupit dhe për të hyrë shpejt në planet e stafit teknik. Mesfushori duket se i ka lënë pas problemet pasi po stërvitet normalisht. Me rikthim në formë të brazilianit, trajneri Daja do të ketë një “armë” më shumë në fazën sulmuese, rikthim i cili shton edhe konkurrencën në ekip.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Mirlind Daku nuk di të ndalet, shënon golin e 19 në Superligën e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Ballkania ka marrë suksesin e radhës në kampionatin e Kosovës teksa ka mposhtur në transfertë Drenicën me rezultatin 1-2. Për të besuarit e Ismet Munishi ndeshja nisin në mënyrën më të mirë të mundshme teksa gjetën golin në minutën e tretë me anë të Krasniqit, ndërsa në vazhdim dyfishuan shifrat falë të zakonshmit Mirlind Daku.

Për ish-sulmuesin e Kukësit, ky ishte goli numër 19 në kampionat në 13 ndeshje të zhvilluara duke impresionuar gjithnjë e më shumë. Me avantazhin 0-2 u mbyll pjesa e parë, ndërsa në fraksionin e dytë, Drenica u mundua të reagonte dhe të ndryshonte fatet e sfidës.

Megjithatë, nuk shkuan më shumë se realizimi i një goli në minutën e 89 nga Bejtja, një rrjetë e cila vlejti vetëm për statistikë pasi ekipi i drejtuar nga trajneri Bledar Devolli u detyrua të dorëzohej. Pas këtij trepikëshi, Ballkani konfirmohet në krye të renditjes me 32 pikë, ndërsa Drenica është në vendin e pestë me 18 pikë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Avokati zbulon fjalët e fundit të Maradonës dhe denoncon: Kjo ishte kriminale

Publikuar

-

Nga

Diego Armando Maradona ka ndërruar jetë dhe futbolli është zgjuar me një legjendë më pak në ditën e sotme. E gjithë bota flet për këtë ngjarje të trishtë, ndërsa ylli i përjetshëm i Argjentinës, ndërroi jetë në shtëpinë e tij pas një ataku kardiak që pësoi në shtëpinë e tij në “Buenos Aires”.

Kur pa momentet e vështira që po i vinin, Maradona ka telefonuar ambulancën: “Ndihem keq”. Por një vonesë e madhe ishte nga bluzat e bardha që kërkuan më tepër se 30 minuta për të shkuar te argjentinasi dhe e gjetën të pajetë.

Ky rast nuk mund të kalojë kaq lehtë dhe do të jetë avokati i Diegos, Matias Morla, që do ta ndjeki deri në fund.  “E pashpjegueshme që për 12 orë shoku im nuk ka pasur vëmendje apo kontroll nga personeli shëndetësor i dedikuar për këto qëllime.

Ambulancës iu desh më shumë se gjysmë ore për të mbërritur, e cila ishte një idiotësi kriminale. Ky fakt nuk duhet të neglizhohet dhe unë do të kërkoj që pasojat të hetohen deri në fund. Ndërsa Diego më tha: “ti je ushtari im, vepro pa mëshirë ”, shkruan Morla.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Çmimet e FIFA-s/ Zbulohet favoriti, në listë edhe Kristiano Ronaldo

Publikuar

-

Nga

Edhe Kristiano Ronaldo është në mesin e njëmbëdhjetë të nominuarve për çmimin “The Fifa 2020” si lojtari më i mirë i vitit. Portugezi i Juves është pjesë e grupit që përfshin Tiago Alkantarën (Bajern / Liverpul),  Kevin de Bryjnen (Mançester Siti), Robert Levandovskin (Bajern), Sadio Manenë (Liverpul), Kilië Mbapenë (Psg), Lionel Mesin (Barcelona), Nejmarin (PSG), Serxhio Ramosin (Real Madrid), Mohamed Salah (Liverpul), Virxhil van Dajkun (Liverpul).

Tre finalistët në këtë kategori dhe gjashtë kategori të tjera do të zbulohen më 11 dhjetor, ndërsa fituesit do të shpallen më 17 dhjetor në një ceremoni në internet. Për futbollin italian vetëm një nominim: ngjyrat blu përfaqësohen nga Rita Guarino, trajnere e grave të Juventusit dhe ish-lojtare.

ÇMIMI I FIFA-S, MË E MIRA PËR KATEGORINË E FEMRAVE

Lusi Bronz (Angli / Olimpik Lion / Mançester Siti)

Delfin Kaskarino (Francë / Olimpik Lion)

Karolinë Hansen (Norvegji / Barcelona)

Pernil Harder (Danimarkë / Volfsburg / Çelsi)

Xhenifer Hermoso (Spanjë / Barcelona)

Xho So-jun (Korea / Çelsi)

Sem Ker (Australi / Çelsi)

Saki Kumagai (Japoni / Olimpik Lion)

Dzsenifer Marozsan (Gjermani / Olimpik Lion)

Vivjan Miedema (Holandë / Arsenal)

Uendi Renard (Francë / Olimpik Lion)

ÇMIMI I FIFA-S, MË I MIRI PËR KATEGORINË E MESHKUJVE

Tiago (Spanjë / Bajern / Liverpul)

Kristiano Ronaldo (Portugali / Juventus)

Kevin de Bryjne (Belgjikë / Mançester Siti)

Robert Levandovski (Poloni / Bajern)

Sadio Mane (Senegal / Liverpul)

Kilië Mbape (Francë / PSG)

Lionel Mesi (Argjentinë / Barcelona)

Nejmar (Brazil / PSG)

Serxho Ramos (Spanjë / Real Madrid)

Mohamed Salah (Egjipt / Liverpul)

Virxhil van Dajk (Holand / Liverpul)

ÇMIMI I FIFA-S, PORTIERJA MË E MIRË, KATEGORIA FEMRA

An-Katrin Berger (Gjermani / Çelsi)

Sarah Bouhadi (Francë / Olimpik Lion)

Kristian Endler (Kili / PSG)

Hedvig Lindahl (Suedi / Volfsburg / Atletiko Madrid)

Alisia Naeher ( USA / Çikago Red Stars)

Eli Roebak (Angli / Mançester Siti)

ÇMIMI I FIFA-S, PORTIERI MË I MIRË, KATEGORIA MESHKUJ

Alissn Beker (Brazil / Liverpul)

Tibou Kortua (Belgjik / Real Madrid)

Kejlor Navas (Kosta Rika / PSG)

Manuel Nojer (Gjermani / Bajern)

Jan Oblak (Slloveni / Atletiko Madrid )

Mark-Andre ter Shtegen (Gjermani / Barcelona)

Çmimi i FIFA-s, trajnerja me e mirë për femra

Lusi Kortes (Spanjë / Barcelona)

Rita Guarino (Itali / Juventus)

Ema Hajes (Angli / Çelsi)

Stefan Lerh (Gjermani / Volfsburg)

Hege Rise (Norvegji / Kviner)

Xhean Luc Vasur (Francë / Olimpik Lion)

Sarina Viegman (Holandë)

ÇMIMI I FIFA-S, TRAJNERI MË I MIRË PËR MESHKUJ

Marselo Bielsa (Argjentinë / Lids)

Hansi Flik (Gjermani / Bajerni)

Jyrgen Klop (Gjermani / Liverpul)

Hulen Lopetegui (Spanjë / Sevija)

Zinedin Zidan (Francë / Real Madrid)

LEXO TE PLOTE