Connect with Us

“Inceneratorët”/ Basha bën deklaratën “bombë”: Personat kyç po kërcënohen, po largohen në drejtim të paditur

Politikë

“Inceneratorët”/ Basha bën deklaratën “bombë”: Personat kyç po kërcënohen, po largohen në drejtim të paditur

Publikuar

-

Situata nga Covid/ Basha nuk i ndahet Ramës: Nuk mori asnjë masë për valën e dytë

Kreu i PD, Lulzim Basha vijon t’i bëjë thirrje SPAK që të nisë hetimet për aferën korruptive të inceneratorëve.

Basha thotë se një nga personat kyç për këtë hetim, Stela Gugallia është nën presion nga mafia e plehrave. Kreu i PD thekson se SPAK duhet të nisë urgjent hetimet, para se personat kyç për këtë çështje të ikin nën drejtim të paditur.

Kam një javë që i kërkoj SPAK të hetojë vjedhjen nga mafja e plehrave. Sipas informacioneve që kam, një nga personat kyç për këtë hetim, Stela Gugallia është nën presion nga mafia e plehrave. Ndaj dua t’i përsëris sot SPAK të nisë urgjentisht hetimet për këtë aferë dhe nëse është e nevojshme të përdorë mekanizmat ligjorë për çdo dëshmitar kyç për këtë aferë korruptive para se te ikin në drejtim të paditur. Largimi në drejtim të paditur mund të jetë më tragjik sesa e mendojmë Nëse të pandehurit e kësaj afere ikin në drejtim të paditur nuk është për shkak objektiv por shkak të përgjegjësisë së tyre.
Të pandehurit kryesoë duhet të ishin në arrest sot, pikërisht për të shmangur vazhdmin e vjedhjes”, u shpreh basha në një bashkëbisedim me gazetarët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Po fsheh shifrat e viktimave me COVID”/ Rama i përgjigjet Bashës: Kjo shpifje më ndez gjakun!

Publikuar

-

Nga

Ashtu siç paralajmëroi dje, kryeministri Edi Rama ka dalë me një mesazh në lidhje me akuzat e opozitës për fshehjen e numrit të viktimave dhe publikimin e fotove nga morgu i Tiranës.

Rama tha se këto akuza vijnë nga një grup pakice që nuk bën gjë tjetër veçse sehir.

” Jam shumë i keqardhur që kjo dalje u provokua nga krejt e kundërta e karakterit të fortë dhe virtyteteve.

Teksa shumica e popullit bën më të mirën e vetë, një pjesë tjetër një pakicë e zhurmshme qëndron mënjanë, bën sehir, shan e akuzon, godet me gurë ata që qëndrojnë pa gjumë për të shpëtuar jetë njerëzish.

Nuk jam këtu për t’u ankuar për baltën apo pështymat nga pakica se mua të sharat e panumërta besojini ose jo më bëjnë më të fortë dhe më japin më shumë energji për të udhëhequr betejat tona.

LEXO EDHE:  Katër skandale dhe akuza që Ben Blushi si fsheh dot

LEXO EDHE:  Divided opposition and against Lulzim Basha

Ka një ndryshim mes kritikave, sharjeve dhe shpifje, këto të fundit  më ndezin gjakun.

Shumë kush e quan arrogancë sjelljen time, por ndoshta duhet ta shohin si pjesë e pasionit të madh që më mban në këtë detyrë”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Akuzat për fshehjen e numrit të viktimave/ Basha: Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur

Publikuar

-

Nga

Akuzat për fshehjen e numrit të viktimave / Basha: Ramës ju deshën dy ditë për t'u përgjigjur

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Rama se po manipulon faktet dhe po fsheh të vërtetën e shifrave të viktimave më COVID-19.

Duke iu referuar konferencës së Ramës, Basha thotë se atij iu desh dy ditë për t’u përgjigjur ndaj këtyre denoncimeve në një kohë që sipas tij, të gjithë panë të vërtetën me fotot e publikuara nga morgu i Tiranës.

“Pasi denoncimit të fakteve se gënjeu për numrin e viktimave të Covid-19, Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur. Dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet dhe për të fshehur të vërtetën që pamë të gjithë. E ka kot sepse askush nuk i beson më! Kush gënjen për një çështje kaq të ndjeshme, gënjen për gjithçka. Shqiptarët kanë nevojë për një qeveri që punon për ta dhe nuk merret me gënjeshtra natë e ditë”, shkruan Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shifra alarmante në Itali/ Shënohen 692 viktima dhe rreth 35 mijë të infektuar me Covid

Publikuar

-

Nga

Italia ka regjistruar 34,767 raste të reja me koronavirus dhe 692 viktima gjatë 24 orëve të fundit.

Nga 237,225 tamponë të realizuar Italia ka shënuar 34,767 raste të reja me koronavirus duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive në 791.746.

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 692 viktima nga koronavirusi duke e çuar numrin total të të vdekurve nga Covid-19 në 49,261.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë numri i përgjithshëm i të shtruarve në spital në Itali është 37,821 pacientë, prej tyre 3,758 pacientë janë në kujdes intensiv.

LEXO EDHE:  Divided opposition and against Lulzim Basha

LEXO EDHE:  Nga Klodian Tomorri/ Sanders, Basha dhe paga minimale

Rajoni me numrin më të lartë të rasteve të reja është Lombardia me 8,853 raste e ndjekur nga Veneto me 3,567 raste./CNA.al

Burimi:  https://www.rainews.it/dl/rainews/articoli/Coronavirus-34.767-nuovi-casi-692-morti-e-237.225-tamponi-da-ieri-bb047287-2b85-4f2d-90f9-385cbb247b33.html?refresh_ce

LEXO TE PLOTE