Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i astrologut për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i astrologut për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i astrologut për ditën e sotme

Dashi

Dita e sotme ju fton të besoni në një javë që do të jetë veçanërisht e fortë , veçanërisht midis nesër dhe pasnesër falë Hënës në shenjën tuaj të zodiakut. Kjo është një kohë e transformimit të madh për ju . Nga mesi i dhjetorit dhe për tërë vitin e ardhshëm, shumë dash do të gjejnë vendosmëri dhe dëshirë për të bërë diçka dhe do të vendosin dorën e tyre për ato projekte që janë bllokuar në të kaluarën e afërt.

Demi

Ju duhet të jeni pak më të vendosur në gjykimet tuaja dhe në nivelin e punës , sepse në këtë periudhë është e nevojshme të përshtateni me rrethanat e reja dhe nuk është e lehtë të mbash gjithçka nën kontroll. Me Merkurin dhe Venusin në krah, po vjen një periudhë force. Ekziston edhe diçka më shumë në nivelin emocional.

Binjakët

Në ditën e sotme, shumë Binjakë mund të ndiejnë energji të ulët ose shumë konfuzion . Nuk është e lehtë të vendosësh gjithçka që po bën në rregull dhe të planifikosh gjëra për të bërë në të ardhmen e afërt. Duket se ka disa ngadalësime .

Gaforrja

Kjo është një kohë e mirë për ju, edhe nëse ndërmjet nesër dhe pasnesër mund të përjetoni një rënie të vogël në psiko-fizike . Tranziti i Venusit ju lejon të rregulloni historitë e dashurisë që kanë kaluar disa momente krize. Në nëntor, shumë çifte do të duhet të flasin qartë .

Luani

Në tre ditët e ardhshme do të keni mundësinë të përjetoni diçka të rëndësishme . Në fakt, midis nesër dhe pasnesër, ju do të jeni në gjendje të rikuperoni një qetësi të brendshme . Me Venusin përsëri të favorshëm, nga e enjtja mund të rinisni gjithashtu dashurinë dhe pasionin.

Virgjëresha

Kjo është një kohë e rëndësishme për ju , edhe nëse nga e enjtja Afërdita nuk do të jetë më në shenjën tuaj të zodiakut. Të gjitha dashuritë që kanë lindur në muajin e fundit duhet të jetohen në një mënyrë shumë racionale dhe inteligjente. Kjo periudhë mund të ketë sjellë një revolucion të madh apo të vogël të brendshëm , por ju duhet ta shikoni të ardhmen me optimizëm.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Lexoni parashikimin e yjeve për ditën e sotme

Sot mund të ketë pak trazim në ajër; për më tepër, në pjesën e dytë të kësaj të marte mund të shfaqet një konflikt i vogël. Këshillat e horoskopit të Paolo Fox për ju nuk janë të shkoni kundër askujt dhe të shmangni situata potencialisht kritike.

Akrepi

Falë Hënës në një aspekt të favorshëm mund të fitoni një sfidë të vogël , ndërsa Mërkuri mund t’ju sjellë një intuitë të shkëlqyeshme. Ditët në vijim do të jenë shumë interesante për dashurinë . Midis nëntorit dhe dhjetorit beqarët mund të përjetojnë një emocion të madh.

Shigjetari

Ju jeni nën një presion të vogël dhe ndoshta edhe të hidhur dhe të lodhur nga ngjarjet e fundit. Edhe në nivelin psikofizik ju mund të keni përjetuar disa hutime kohët e fundit. Sot ju fton të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet me njerëzit e tjerë.

Bricjapi

Dita e sotme ju ndihmon të mendoni, ndërsa ndërmjet nesër dhe pasnesër ju mund të ndiheni paksa të zhveshur. Ky qiell është paksa konfliktual dhe i paqartë, kështu që këshilla është që të mos tregoheni shqetësues : shpesh ndodh që të jeni shumë të ngurtë ndaj të tjerëve dhe domosdoshmërisht dëshironi të keni të drejtë.

Ujori

Këto ditë janë në anën tuaj dhe midis të enjtes dhe të premtes Hëna do të jetë gjithashtu e favorshme. Gjatë kësaj periudhe ju mund të përjetoni një ndryshim të rëndësishëm , dhe e gjithë kjo mund të lindë për ndjesi ose arsye të ndryshme. Mund të ndodhë, për shembull, sepse hasni një falje të re dhe duhet të ndryshoni mënyrën e tij të të menduarit, ose sepse për arsye personale ose fizike jeni të detyruar të hiqni dorë nga diçka në favor të të tjerëve. Shumë gjëra do të ndryshojnë në vitin e ardhshëm.

Peshqit

Ju do të jeni shumë intuitivë sot . Për më tepër, Hëna tranzitore dhe Mërkuri i favorshëm do t’ju japë emocione shtesë dhe shumë kurajë për t’u përballur ditët e ardhshme. Nga e enjtja nuk do ta keni më Venusin përballë dhe kjo ju fton të dashuroni me një entuziazëm më të madh./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 27 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 27 tetor 2020

Dashi
Kuadri yjor duket i mirë, prandaj përpiquni të përfitoni për të rikuperuar diçka nga ajo që keni humbur. Nuk ju mungojnë idetë, por duhet t’i formuloni më mirë që të kuptohen nga ta që i dëgjojnë.

Demi
Me pak më shumë gadishmëri dhe dëshirë për të bërë mund ta ktheni “fatin” në favorin tuaj edhe në një ditë si kjo, ku yjet i keni kundër. Ju këshillohet kujdes dhe qetësi në raportet me eprorët.

Binjakët
Ndoshta sot do të jetë momenti i përshtatshëm, duke pasur parasysh edhe kuadrin yjor, për të bërë atë që prej shumë kohësh vetëm sa e mendoni.Ndoshta mund të jetë fjala për një ndryshim esencial.

Gaforrja
Parashikohet një ditë e mirë në shumë aspekte, por në mënyrë të veçantë jeni të favorizuar në raportet ndërpersonale, pasi keni mbështetjen e Afërditës. Kujdes, Hëna sot ju bën shumë të ndjeshëm.

Luani
Edhe pse kuadri yjor është përgjithësisht i qetë, jeni ju ata që nuk dini të ruani qetësinë në momentet kur aq shumë keni nevojë për të. Një rol negativ ndoshta luan gjendja juaj financiare aspak e mirë.

Virgjëresha
Me gjithë vështirësitë në të cilat ndodheni, optimizmi juaj proverbial është një garanci për t’ia dalë mbanë pa shumë probleme. Nuk është çudi që një kundërshtar i juaji t’ju bëjë një propozim interesant.

Peshorja
Pritet një ditë e mirë në përgjithësi dhe për ata që merren me biznes në veçanti, pasi në këtë aspekt do të keni të gjithë mbështetjen e Mërkurit në shenjë. Luhatjet në humor shkaktohen nga Hëna e pastabilizuar.

LEXO EDHE:  Partneri ju kafshon? Mos u shqetësoni, po shpreh dashurinë

LEXO EDHE:  Horoskopi ditës, 14 tetor 2018

Akrepi
Pasionantë, por edhe shumë polemikë ju bën Marsi agresiv në shenjë, prandaj kini kujdes sepse sot mund të grindeni edhe me njërëzit që vlerësoni më shumë. Të kontrolloni shpenzimet nuk do të thotë të jeni kopracë.

Shigjetari
Qielli juaj sot mund të errësohet disi, për shkak të hijës së rëndë të Jupiterit, që gjithsesi nuk do të ketë ndonjë rol edhe aq negativ. Madje në planin sentimental mund të sjellë të papritura të këndëshme.

Bricjapi
Për shkak të një Hëne aspak “miqësore” sot pika juaj e dobët do të jenë raportet ndërpersonale, ku do ta keni vështirë të arrini një marrëveshje. Megjithatë, në planin profesional jeni në një pozitë që jua kanë zili.

Ujori
Dyshja Mars-Afërditë sot do të jetë një binom që ju “imunizon” nga efektet negative të një Saturni më acaraues së kurrë. Parashikohet një ditë mjaft pozitive, si në planin ekonomik, ashtu edhe në atë afektiv.

Peshqit
Pas një periudhe çorientimi e konfuzioni duket se gjërat kanë percipituar në nivelin që mund të dalloni rrugën e drejtimin që duhet të merrni tani e tutje. Afërdita po ndikon pozitivisht në aspektin moral dhe për erosin.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Mund të depërtoni lehtësisht në shpirtin e tyre/ Shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Mund të depërtoni lehtësisht në shpirtin e tyre/ Shenjat më të ndjeshme të horoskopit

Peshqit

Të lindurit nën këtë shenjë, zakonisht shumë të ndjeshëm dhe empatikë, e dinë shumë mirë që në shumicën e situatave praktike duhet të trajtohet me logjikë dhe arsye por pavarësisht kësaj ata nuk mund të ndihmojnë por të somatizojnë shumë, pavarësisht nga lloji i emocioneve. Ata pothuajse gjithmonë arrijnë të fshehin ose kufizojnë ndjeshmërinë e tyre, por vetëm pjesërisht.

Luani

Edhe një shenjë thellësisht karizmatike dhe përqendruese si Luani fsheh një shpirt shumë të ndjeshëm që zakonisht nuk është menjëherë i dukshëm për shkak të mënyrës së veçantë të shfaqjes së tij: të lindurit nën këtë shenjë maskojnë këtë tipar me një nevojë për vëmendje që është në vend shumë e dukshme.

Dashi

Të ndjeshëm “të matur”, gjithçka përveç impulsive, ata nuk janë në gjendje të kenë një qëndrim ndryshe nga ai i një ndjeshmërie të thellë jo vetëm me njerëzit përreth tyre, por edhe me situata individuale. Ndonjëherë ato shfaqen të heshtura sepse kanë frikë se mos gjykohen dhe mbase duken të dobëta.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditës, 14 tetor 2018

LEXO EDHE:  Më thuaj çfarë shenje horoskopi je, të të them çfarë fantazie seksuale ke

Gaforrja

Për të jetuar në qetësi të plotë, të lindurit nën shenjën e Gaforres duhet të jetojnë në një flluskë të vërtetë, megjithëse janë të ndjeshëm ndaj praktikisht gjithçkaje, jo domosdoshmërisht ndaj episodeve negative: çdo bisedë me ta duhet të vendoset në një bazë jo kritike dhe të pakthyeshme. në një mënyrë negative dhe kanë një ndjeshmëri të thellë që i bën ata të vlerësohen gjithsesi, pasi të kuptohen plotësisht. Ata janë ndoshta më të ndjeshmit nga shenjat mashkullore të zodiakut./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi dhe këshillat e astrologut për këtë të hënë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi dhe këshillat e astrologut për këtë të hënë

Dashi

Për shkak të shumë planetëve kundërshtarë mund të ndiheni nervozë ose të paqëndrueshëm . Përgjegjësitë në shtëpi mund të peshojnë shumë në jetën sentimentale dhe atë të punës.

Demi

Po përjetoni ditë rikuperimi dhe në pjesën e fundit të muajit edhe pasioni do të zgjohet. Këshilla është që të jeni shumë të kujdesshëm , veçanërisht nëse luftoni me shpenzimet dhe faturat.

Binjakët

Ju mund të përfundoni një marrëveshje shumë të rëndësishme dhe të përjetoni disa lajme të mira . Çelësi është të heqësh dorë nga ankthi dhe të marrësh pak kohë për veten tënde. Këshilla për nesër është të shmangni diskutimet me anëtarët e familjes.

Gaforrja

Kjo është një kohë e dobishme për ju dhe është gjithashtu koha më e mirë për të kontrolluar forcën e një dashurie. Tani është e nevojshme të filloni përsëri dhe të rifilloni kontaktet me botën e jashtme .

Luani

Këto ditë mund të bëni një njohje të veçantë , veçanërisht në mes të javës. Zgjidhjet për disa probleme janë rrugës, por këshilla është që të mos shpenzoni shumë!

Virgjëresha

Tani është e nevojshme që ju të rigjeni forcën fizike dhe mendore . Do të keni diçka për t’i thënë një personi që ju intereson: të ndjeheni me Akrepin dhe sqarime me Demin, Peshqit dhe Bricjapin.

Peshorja

LEXO EDHE:  Ja mendimi i parë që ju vjen në mëngjes sipas shenjës së horoskopit

LEXO EDHE:  Më thuaj çfarë shenje horoskopi je, të të them çfarë fantazie seksuale ke

Këshilla e horoskopit e Paolo Fox për ju është të përpiqeni të zgjidhni një problem personal . Takime shumë emocionuese janë të mundshme , veçanërisht me njerëzit e Shigjetarit.

Akrepi

Këshilla për ju, në rast se ndiheni të tensionuar, është të shmangni çdo lloj konflikti . Ka ankthe për t’u larguar dhe grindje në dashuri, dhe periudha ju sheh të ngjarë të krijoni miq të rinj .

Shigjetari

Kjo periudhë është e favorshme për marrëdhëniet dhe beqarët nuk duhet të ndalen së kërkuari. Një ndjenjë e rëndësishme me të lindurit Luan dhe Dash, ndërsa konfliktet mund të lindin me Binjakët dhe Virgjëreshën.

Bricjapi

Dashuria po kalon një fazë disi të çuditshme dhe madje edhe marrëdhëniet më të rëndësishme rrezikojnë të vihen në dyshim. Fundjava mund të sjellë disa probleme.

Ujori

Nëse një histori lind në këtë kohë, astrologu ju këshillon të bëni gjithçka për ta forcuar atë . Në një nivel pune, mund të shfaqen probleme ose vonesa dhe kjo i kërkon kohë dashurisë.

Peshqit

Emocionet e lindura javët e fundit janë interesante dhe po kështu edhe takimet e reja . Nga muaji tjetër mund të bëni shumë gjëra të tjera dhe tani ajo që bëni favorizohet nga yjet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE