Connect with Us

Gazetari për sharësit e Lulit/ Do e dridhni për herë të tretë

Politikë

Gazetari për sharësit e Lulit/ Do e dridhni për herë të tretë

Publikuar

-

Gazetari për sharësit e Lulit/ Do e dridhni për herë të tretë

Sapo ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli njoftoi se po krijon partinë e saj, një lumë i madh sulmesh dhe akuzash erdhën nga selia e PD-së dhe ushtaŕët e Basjes, kundrejt saj, ashtu siç kishte ndodhur me çdo demokrat që kishte dalë kundër Lulzim Bashës.

E nëjta gjë ka ndodhur edhe me koordinatorin e Bindjes Demokratike Astrit Patozi, me Majlinda Bregun, apo me Myslim Murrizin dhe Rudina Hajdarin. Ata i akuzuan se se po i shërbejnë Edi Ramës dhe po përçajnë të djathtën, vetëm e vetëm se këta demokratë dhe Jozefina Topalli mendojnë ndryshe nga Basha.

Lidhur me këto sulme ka reaguar edhe gazetari Elvi Fundo, editor i City News Albania (CNA.AL), i cili paralajmëron sharësit e Lulit se do e dredhin për herë të tretë, ashtu siç e drodhën në 2013-ën dhe 2017-ën.

Këta qentë e gjahut të Lulit dhe më gjerë bëjnë mirë t’i lënë një shteg vetes, kur të humbasë prapë artisti. Sepse nuk mund ta kenë fajin të njëjtët njerëz, pse ai nuk shkrepi asnjë ditë.

Në vitin 2013 thanë se PD humbi vetëm prej tyre, ngaqë ishin drejtues nëpër qarqe, a thua se Luli nuk ishte njësoj si ata në Tiranë.

Pastaj po prej tyre, katër vjet më vonë, në 2017-ën, Luli i shkretë nuk fitoi, megjithëse i kishte zbuar të gjithë nga partia dhe i kishte duart e lira.

Më duket se është e tepruar shumë të thonë prapë edhe në 2021-in se Luli humbi vetëm se ata nuk ndenjën në shtepi, por u futën në garë. Bishti më i rëndë së sqepari, me një llaf.

Do të ishte turp, por jam i sigurt se ata do ta bëjnë prapë. Nejse, unë i kam lajmëruar përpara”, shkruan gazetari në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Votimi per Rucin/Patozi tregon pse Berisha foli kunder Bashes

Ndërkohë, në foto janë vetëm dy sharësa, të tjerët s’po i përdorim siç i përdor Luli për njëherë kur i duhen në emergjencë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Politika në zi/ Ndërron jetë ish deputeti i Partisë Demokratike

Publikuar

-

Nga

Ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare, ish deputeti i Partisë Demokratike Ahmet Osman Osja. Pinjolli i një prej familjeve më në zë të qytetin e Shkodrës, dha kontributin e tij në shumë fusha e kryesisht në ato të shkencës ku filloi punën si lektor në Universitet, diplomacisë dhe  mësimdhënies.

U angazhua në proceset demokratike që në fillimet e saj dhe përfaqësoi të djathtët në legjislaturën e viteve 92 -96. U ba zani i fuqishëm  të gjithëve  atyre që i besuan votën duke e renditur ndër pesë deputetet më të votuar në Parlamentin e atyre viteve. Pati kurajon qytetare që në shumë seanca parlamentare jo vetëm të kërkoj të drejtat e individit por edhe të kërkoj me forcë miratimin e ligjeve per të drejtën e pronësisë, duke nxitur debatin dhe diskutimet e shumta.

Për punën e tij është vlerësuar me një sërë çmimesh si;

Mjeshtër i sportit në vite të Alpinizmit.

Mirënjohja e Qytetit të Shkodrës.

Urdhëri Naim Frashëri i kl. II .

Aktiviteti i tij shkencor u drejtua në fushën e biologjisë kryesisht në studimin e bimëve makrofite në ujërat e Liqenit të Shkodrës,  Bimët e rralla, relikte, endemike në Alpet Shqipëtare, Alpet Ilirike dhe të maleve  tjera Shqipëtare. Bimët  mjaltoredhe  mjeksore e aromatike të veriut. Shfaqi interes të veçantë për nyjen Hidrike të Veriut. Studioi ekosistemin ujor, Bunë- Dri – Kir dhe Liqenin e Shkodrës). I veçantë do të vlerësohet studimi i shndërimit të Lumit të Bunës në lum të lundrueshëm.

LEXO EDHE:  Votimi per Rucin/Patozi tregon pse Berisha foli kunder Bashes

LEXO EDHE:  Votimi per Rucin/Patozi tregon pse Berisha foli kunder Bashes

Është botues i disa librave me karakter shkencor dhe hulumtues si;

Botime librash

Në të fshehtat e Florës Shqipëtare

-Të  reja në Floren e Alpeve Ilirike.

-100 lule, 100 bimë në Alpet Ilirike.

-Themelet e një Medreseje, bashkëautorë me Eljaz Krajen

“Bimët mjaltore të Postribës”

Është themeluesi dhe drejtuesi i parë medresesë  “Haxhi Sheh Shamija”, ku vuri theksin për drejtimin në profilin shkencor të kësaj shkolle.

Shkodra humbi sot jo vetëm një njeri të dijes por edhe një ndër qytetarët më  të denjë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pas takimit me Ramën/ Grenell “zbarkon” në zyrën e Metës

Publikuar

-

Nga

Presienti Ilir Meta ka takuar ish të dërguarin e SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

Meta shprehet se mbështet përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon.

Sipas presidentit kjo është e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqënien për qytetarët dhe brezin e ri.

Ishte kënaqësi të takoja këtë mëngjes Ambasadorin Grenell. Mbështes përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon, si e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqenie për të gjithë qytetarët tanë dhe veçanërisht brezin e ri.

Përpara vizitës të tij në Jug të vendit i dhurova librin “Albania from the Air”, një botim i veçantë mbi mrekullitë natyrore shqiptare, pasi jam i sigurt se herën tjetër ai do të shpenzojë më shumë kohë për të eksploruar Shqipërinë tonë të bukur. 🇦🇱🤝🇺🇸”, shkruan Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Situata e zjarreve në Shqipëri/ Peleshi: Presim që flakët të shuhen brenda disa orëve

Publikuar

-

Nga

Peleshi: Baza e Kuçovës po jetësohet, projekti gati në fund të muajit tetor

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka vëzhguar nga afër zonat që janë përfshirë nga flakët. Peleshi ka bërë me dije se e vetmja zonë aktive për momentin është ajo e Karaburunit, ndërsa theksoi se Forcat e Armatosura po viojojnë me punën për shuarjen totale të flakëve. Ai tregon se situate është e menaxhuar dhe po punohet në mënyrë intensive.

LEXO EDHE:  Topalli: Basha është i shitur, opozita e vërtetë janë studentët

Presim të shuajmë zjarret brenda disa orëve. Forcat e Armastosura janë në të gjithë territorin. Situata deri më tani është menaxhuar me sukses. E vetmja vatër zjarri është Karaburuni. Rreziku ende prezent do të vijojmë punën me intensitet.  Puna e forcave njerëzore është e pazavendësueshme”, ka thënë Peleshi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE