Connect with Us

Frika e madhe/ Maradona në karantinë, izolohet edhe

Sport

Frika e madhe/ Maradona në karantinë, izolohet edhe

Publikuar

-

Diego Armando Maradona feston 60-vjetorin e lindjes ditën e premte (30 tetor) dhe në Argjentinë do shoqërohet me aktivitete të shumta përvjetori i idhullit dhe krenarisë së popullit. Megjithatë, legjenda e futbollit botëror është futur në karantinë.

Goal raporton se një ndihmës i tij te Gimnasia de La Plata, skuadër që e drejton prej shtatorit të vitit të kaluar, ka shfaqur simptoma koronavirusi dhe kjo gjë ka ndikuar që Maradona të izolohet. Ai mund të mos drejtojë nga stoli skuadrën në sfidën e së premtes.

E njëjta situatë edhe për Marcelo Gallardo, trajnerin e River Plate. Një mik i tij ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe trajneri, i cili ka qenë në kontakt me të ditën e fundit, është detyruar të nisë karantinën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Përshëndetja e fundit, publikohet videoja e Maradonës përpara se të ndahej nga jeta

Publikuar

-

Nga

E gjithë bota vazhdon të vajtojë dhe të kujtojë ikonën e futbollit Diego Armando Maradonën. “Djali i Artë” theu zemrat e miliarda njerëzve teksa u largua nga kjo jetë në moshën 60-vjeçare pas një infarkti.

Përveç fotove dhe video të kohës legjendare kur shkëlqente në fushë, në rrjetet sociale janë përhapur dhe pamjet e fundit të idhullit Maradona.

Në një video të publikuar së fundmi, tregohet Maradona duke u largua nga banesa e tij teksa mbahet nga disa persona. Nga pamjet shikohet se ylli i sportit nuk duket në gjendje optimale. Ai përshëndet familjarët dhe më pas largohet.

Për fat të keq, kjo ishte përshëndetja e fundit që ai dha në Tokë, përpara se shpirti i tij të fluturonte në Parajsë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Shkarkimi i Cungut/ Laçi do shpëtim Duron, por ekipin nis ta drejtojë Nica

Publikuar

-

Nga

Shkarkohet Armando Cungu. Humbja kundër Kukësit nuk është përtypur nga presidenca dhe për pasojë ka marrë vendimin për largimin e trajnerit. Laçi ka vetëm 3 pikë në 4 javë, ecuri kjo që e mban larg pretendimeve. Kujtojmë që edhe disa javë më parë pati një përplasje mes drejtuesve dhe trajnerit, konkretisht pas barazimit në sekondat e fundit ndaj Kastriotit. Asokohe pati prapakthehu, megjithatë disfata e fundit i ka vënë vulën “divorcit”.

Kujtojmë që edhe disa javë më parë pati një përplasje mes drejtuesve dhe trajnerit, konkretisht pas barazimit në sekondat e fundit ndaj Kastriotit. Asokohe pati prapakthehu, megjithatë disfata e fundit i ka vënë vulën “divorcit”.

NEGOCIATA ME DURON

Pas largimit të Armando Cungut, klubi është vënë në kërkim të pasardhësit të tij. Bëhet fjalë për Shpëtim Duron, me të cilin ka ditë që negociohet.
“Panorama Sport” zbulon nga burime të sigurta se kurbinasit janë shumë afër marrëveshjes me ish-teknikun e Kukësit. Nëse tiranasi pranon ofertën, te Laçi do të gjejë edhe dy ish-lojtarë. Emiljano Mustën dhe Erhun Obanorin i njeh mjaft mirë, pasi ka punuar me ta te verilindorët

NICA DREJTON STËRVITJEN

Stërvitja e zhvilluar dje në kompleksin e Kamzës është drejtuar nga Stavri Nica. Një emër i njohur i trajningut, që prej disa javësh është emëruar në krye të skuadrës U-21 të klubit kurbinas. Në minutat e para të seancës, u shfaq edhe presidenti Pashk Laska. Ndërkohë, në krah të durrsakut ishin zv.trajneri Klevis Hima dhe trajneri i portierëve, Kujtim Shtama.

Gjasat janë që kjo treshe t’i drejtojë kurbinasit në ndeshjen e së dielës, nëse deri atëherë nuk emërohet trajneri i ri. Gjithsesi, sot do të mësohet më tepër rreth pasuesit të Cungut, pasi nuk përjashtohet mundësia që presidenti të ndryshojë mendje dhe t’i besojë Nicës, trajnerit që ka drejtuar bardhezinjtë më shumë se kushdo dhe për më tepër ka fituar trofe.

LEXO TE PLOTE

Sport

Skënderbeu s’ka kohë për të humbur, Ahmataj bën lëvizjen e radhës

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu nuk ka më kohë për të humbur dhe as për të qarë humbjen në shtëpi me Kastriotin. Ndeshja ndaj Partizanit, është në derë dhe korçarët kanë filluar menjëherë përgatitjen për këtë takim. Julian Ahmataj ka kërkuar këtë herë të ketë në kohë rekord DVD-në e ndeshjeve të Partizanit këtë sezon, për të pasur kohë që të studiojë kundërshtarin, jo sikundër ka ndodhur ndeshjet e kaluara. Sikur të mos mjaftonte humbja e fundit dhe ditët e pakta në dispozicion për të përgatitur ndeshjen, trajneri i Skënderbeut ka edhe dilemat e formacionit, që janë të lidhura ngushtë me problemet e lojtarëve që munguan edhe në ndeshjen e fundit.

MBROJTJA – Ky repart është një nga më të goditurit për sa i përket mungesave. Me Shalën, që edhe pse është bashkuar me grupin do ende kohë të jetë gati për një ndeshje zyrtare, nis kalvari i mungesave. Në dilemë është edhe kapiteni Meksi që nuk është stërvitur me grupin seancat e fundit dhe ende nuk dihet nëse do të rikuperojë vetën nga goditja e marrë apo jo. E njëjta gjë vlen edhe për Bicajn. Kapiten në ndeshjen e fundit, lezhjani duket se shtrëngoi dhëmbët pasi nuk ishte në top formë por bëri një paraqitje mjaft të mirë. Edhe seancën e parë të kësaj jave shtatlarti e ka zhvilluar veçmas dhe pritet të shihet në dinamikë si do të ecë.

MESFUSHA – Me Randin jashtë prej javësh, Skënderbeu ka humbur një lojtar të rëndësishëm në javët e para, sa i përket fizikut dhe rendimentit. Në anën tjetër, Ahmataj është gjithë sy e veshë nga Rrapaj, i cili në limite të ndeshjes me Kastriotin nuk u aktivizua për probleme fizike. Mesfushori vlonjat ende vijon të stërvitet veçmas dhe kjo shton pikëpyetjet. Për t’u cilësuar është edhe gjendja e Marës. Ndaj Kastriotit, mesfushori 21- vjeçar nuk ishte në formën e tij më të mirë dhe kjo u pa. Dëmtimi që e la jashtë për një javë e pak, i ka lënë ende gjurmë.

SULMI – Skënderbeu ka humbur Mensahun për shkak të atij kartoni të kuq të marrë në ndeshjen ndaj Kastriotit. Nga ana tjetër, korçarët duket se kanë fituar një tjetër ganez. Samuel Armah bëri një ndeshje të mirë dhe mund të jetë në majë të sulmit këtë takim, së bashku me Pusin dhe me Berishën, me këtë të fundit që do të rikthehet të luajë në pozicionin e tij natyral.

LEXO TE PLOTE