Connect with Us

E katranosi në ndeshjen Milan-Roma, ja sa dënohet gjyqtari Xhakomeli

Seria A

E katranosi në ndeshjen Milan-Roma, ja sa dënohet gjyqtari Xhakomeli

Publikuar

-

Arbitri kryesor i ndeshjes së djeshme Milan-Roma Piero Xhakomeli dhe arbitri në dhomën e VAR-it Luixhi Naska do të pezullohen për një muaj nga gjykimi i ndeshjeve të futbollit italian për shkak të gabimeve në gjykimin e supersfidës së djeshme në “San Siro”.

“SportMediaset” raporton se shefi i arbitravë italianë Nikola Ricoli ka vendosur të penalizojë të dy gjyqtarët për vendime të gabuara që ndikuan në rrjedhën e takimit mes kuqezinjve dhe verdhekuqve.

42-vjeçari Xhakomeli gaboi në të dyja penalltitë e takimit. Në rastin e penalltisë së fituar nga “Djalli”, sipas gjyqtarit Ricoli Ibrahimoviç shtyn Mansinin e Romës dhe ky për inerci prek topin me dorë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ U përplasën në sfidën Inter-Roma, Konte dhe Lautaro përfundojnë në… ring

Publikuar

-

Nga

Në sfidën e djeshme ndaj Romës, pati një fërkim mes trajnerit të Interit, Antonio Konte dhe sulmuesit Lautaro Martinez.

Sulmuesi argjentinas u irritua së tepërmi pasi tekniku italian e futi në lojë si zëvendësues në minutën e 35-të të ndeshjes pas një dëmtimi të Sançez, ndërsa e zëvendësoi përsëri Lautaron në minutën e 77-të të takmit për t’i lënë vend dhe futbollistëve të tjerë të luajnë ndërkohë që kampionatit po i vjen fundi.

Por ditën e sotme në qendrën stërvitore në “Apiano Xhentile” gjithçka është marrë me sportivitet nga zikaltrit, teksa Konte dhe Lautaro kanë menduar t’i zgjidhin “probleme” e tyre duke zhvilluar një sfidë boksi.

 

Në videon e postuar në rrjetet sociale shikohet se si tekniku Italian dhe Martinez kanë veshur doreza boksi, teksa arbitër është Lukaku. Një shaka mjaft e bukur kjo nga zikaltrit për të hedhur poshtë zërat se skuadra është përçarë pas fitimit të titullit kampion pas 11 vitesh mungesë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Nëna e Ronaldos: Vitin e ardhshëm ai do lujë te Sportingu

Publikuar

-

Nga

Nëna e Cristiano Ronaldos, Maria Dolores Aveiro ka befasuar të gjithë duke thënë se djali i tij vitin tjetër do rikthehet te skuadra e fëmijërisë, Sporting Lisbon. Ronaldo e nisi karrierën te klubi portugez dhe gjithmonë ka pranuar se do ta mbyll karrierën në stadiumin “Jose Alvalade”.

Portugezi ka edhe një vit në kontratë me Juventusin, por ka spekulime të shumta që do largohet këtë vit, sidomos nëse “Zonja e Vjetër” nuk e siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve. Nëna e Ronaldos ka zbuluar se pesë herë fituesi i Topit të Artë qysh në verën e ardhshme do rikthehet te Sporting.

“Do të flas me të dhe do ta bind që të kthehet, vitin e ardhshëm ai do të luajë në stadiumin “Jose Alvalade”. Jam e lumtur për titullin që fitoi ky ekip dhe tani do të përpiqem ta bind atë”, tha ajo. Ndërkohë, interesim për Ronaldon ka shprehur edhe PSG-ja.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shkëndija mes Contes dhe Lautaros, e ardhmja e argjentinasit në dyshim

Publikuar

-

Nga

Shkëndija në stol midis Antonio Contes dhe Lautaro Martinezit. Pavarësisht se Interi është shpallur kampion i Italisë pas dominimit 9-vjeçar të Juventusit, sulmuesi argjentinas dëshironte të linte firmën e tij edhe në ndeshjen kundër Romës.

Sidoqoftë, Lautaro nuk ishte në gjendje të gjente rrugën drejt golit, i aktivizuar në minutën e 35-të në vend të Alexis Sanchezit të dëmtuar. Conte, i pakënaqur nga loja e argjentinasit, e zëvendësoi atë me Pinamontin në minutën e 77-të, duke e lënë fushë vetëm 42 minuta.

Lautaro sigurisht që mbeti shumë i zhgënjyer nga ky vendim i Contes dhe e shfaqi zemërimin e tij me një vështrim të rreptë ndaj trajnerit dhe duke goditur me shkelm shishet e ujit ndërsa po kthehej në stol.

Trajneri puljez, nga ana e tij, e anashkaloi reagimin e Lautaros, por në një moment kthehet nga stoli dhe i drejtohet me fjalët: “E kuptove, e kuptove, fenomen!”

Interi triumfoi 3-1 në këtë sfidë ndaj Romës, megjithatë më shumë se ky sukses tërhoqi vëmendjen përplasja Conte-Lautaro.

Ndërkohë përfaqësuesi i sulmuesit, Alejandro Camano, i pyetur për të ardhmen e klientit të tij, që sikurse kanë informuar kohët e fundit mediet në Itali duhet të firmostë rinovimin, deklaroi:

“A do të qëndrojë Lautaro? Unë nuk mund të premtoj asgjë, tani është e kotë të bësh parashikime. Rinovimi është në “stand-by”, ne po presim të kuptojmë se cila do të jetë e ardhmja e klubit.”

LEXO TE PLOTE