Connect with Us

U mposhtën nga Oriku në miqësore, shpërthen keq Idrizi: Çështë ky ekip?! Gjysma të ikin

Sport

U mposhtën nga Oriku në miqësore, shpërthen keq Idrizi: Çështë ky ekip?! Gjysma të ikin

Publikuar

-

Administratorin Sinan Idrizi nuk e mbajti vendi pas golit të dytë të Orikut. Sapo përfundoi ndeshja, ai zbriti në fushë dhe iu drejtua me tone të larta stafit teknik të Flamurtarit, ndërsa aty pranë ishte edhe një pjesë e ekipit, që po stërvitej nga përgatitësi atletik, Rui Sampaio. “Çfarë është kjo paraqitje? Çfarë është ky ekip. Gjysma e lojtarëve të ikin në shtëpi, e gjithë mbrojtja të ikë. Mos bëni prova me të rinjtë”, ka thënë Idrizi.

Në tunel ai u përball me trajnerin Memushi, i cili i tha: “President, çfarë ke? Ndeshje miqësore është, provohen lojtarët e rinj”. Por Idrizi ishte i vendosur në mendimin e tij. “Nuk ka kohë për prova, çfarë janë këto prova? Jemi para nisjes së kampionatit”, iu përgjigj administratori i klubit vlonjat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Video/ Isko bën ironi me Zidanin: Kur më fut nga minuta e parë, mezi pret të…

Publikuar

-

Nga

Të shtunën u luajt “El Clasico” e parë e këtij sezoni dhe në “Camp Nou”, të cilën Real Madrid fitoi me shifrat 3-1. Mungesa e tifozëve ishte hendeku më i madh i kësaj ndeshje, duke u krijuar atmosfera e një ndeshje stërvitore pa entuziazëm dhe pa presionin pozitiv të spektatorëve, për të cilët luhet edhe ky sport.

Gjatë këtyre muajve të fundit, që tifozët nuk janë lejuar në fushë për shkak të masave të marra prej pandemisë, diçka e veçantë ka qenë të dëgjonim fjalët e protagonistëve në fushë, diçka që nuk e kishim bërë më parë për shkak të zhurmës dhe entuziazmit të tifozëve.

Gjatë “El Clasicos” kamerat kanë inkuadruar një episod mjaft interesant në stolin e Real Madrid. Isko po bisedonte me shokët e tij, mes tyre Marcelo, Lukas Vaskez dhe Modriç dhe dëgjohet teksa “qan hallet” me ta, duke u ankuar për mosaktivizimin e tij nga trajneri Zidan.

“Kur ai (Zidan) më aktivizon në formacionin e parë, mezi pret të më nxjerrë dhe e bën këtë pas një pjese lojë ose në minutën e 50-të. Ndërsa kur jam në stol më aktivizon në minutën e 80-të”, u shpreh mesfushori, teksa ata që po e dëgjonin ia plasën të qeshurës. I gjithë ky episod është regjistruar me audio dhe figurë dhe po bën xhiron e rrjetit.

Me siguri Isko do e marrë dënimin e tij, teksa prej muajsh flitet për largimin e tij nga Real. Juventus e kërkon prej muajsh dhe është gati të japë rreth 40 milionë euro për mesfushorin, i cili ka luajtur në katër ndeshje në La Liga këtë sezon, dy prej të cilave si titullar dhe regjistron një mesatare prej 37 minutash për ndeshje.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E trishtë/ Ndahet nga jeta talenti i Mançester Sitit

Publikuar

-

Nga

Mançester Siti ka dhënë një lajm të dhimbshëm për të gjithë, nëpërmjet faqes zyrtare.

Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17- vjeçare ish-lojtari i të rinjve, Zheremi Uisten. Pjesë e të rinjve të Sitit që nga 2010, Uisten shihej si një mbrojtës me të ardhme të madhe, por kjo është ndërprerë ditën e diel, kur ai ka ndërruar jetë.

Shkaqet e vdekjes nuk bëhen të ditura, por të gjithë në klubin e Sitit dhe jo vetëm janë prekur nga ndarja nga jeta e mbrojtësit 17-vjeçar.

“Familja Mançester Siti e ka mësuar me trishtim lajmin për vdekjen e ish-lojtarit të akademisë, Zheremi Uisteb. Ngushëllime të sinqerta familjes dhe miqve të tij. Jemi me ju në këtë kohë të vështirë për ju”, thuhet në komunikatën e Sitit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Sot dueli special, Kumbulla sfidon Ibrahimovicin

Publikuar

-

Nga

Të magjepsur nga Kumbulla. Mbrojtësi brenda pak ditësh bëri debutimin e tij në ekipin kombëtar dhe më pas debutoi në Ligën e Europës me golin që i lejoi Romës të fitonte sfidën e parë të fazës në grupe ndaj Jang Bojs, ekipi që eliminoi Tiranën nga kompeticioni në fazën “play- off”.

Duke pasur parasysh mungesat e Mançinit (në stol pasi rezultoi negativ në testin “anti-COVID”) dhe Smolling (i dëmtuar), mbrojtësi shqiptar do të jetë ende i nevojshëm sot në 20:45 ndaj Milanit. Ishte blerja më e shtrenjtë e fushatës së transferimeve të verdhekuqve, duke qenë se klubi investoi në mbrojtës edhe për të ardhmen.

Marashi shprehet se është i lumtur në Romë, ai u përshtat shpejt dhe lidhi miqësi veçanërisht me shokët më të rinj në moshë. Më në fund ka gjetur edhe shtëpi, teksa rruga më e përshkuar është ajo që e lidh me qendrën stërvitore të klubit. 20-vjeçari është fjalëpakë, por është kuptuar se i pëlqen atmosfera e Romës, ai e di që tifozët janë shumë të apasionuar dhe ata do ta tregojnë ngrohtësinë e tyre sapo të kthehen në stadium.

Kumbulla ka bindur Fonsekën që nuk nguron t’i besojë një fanellë titullari. Sot ndaj Milanit, ndihmesa e vetme do të jetë Ibanjez, shoku i repartit me të cilin formojnë një dyshe që është 41 vjeç e që së bashku duhet të ndalin 39 vitet e përvojës së Ibrës. Test i vështirë për të dy, sidomos për Kumbullën që duhet të vërtetojë se vlen investimin e 30 milionë eurove. Lukaku pak javë më parë deklaronte se shqiptari ishte mbrojtësi më i vështirë për muskujt e tij, teksa Ibra mund të vendosë në provë vlerën e shqiptarit.

LEXO TE PLOTE