Connect with Us

Trajneri i skuadrës së Kategorisë së Dytë infektohet me COVID-19

Sport

Trajneri i skuadrës së Kategorisë së Dytë infektohet me COVID-19

Publikuar

-

/

Koronavirusi është duke u përhapur me shpejtësi, teksa ditët e fundit janë regjistruar shifra rekord për sa i përket të infektuarve. “Panorama Sport”, mëson se ditën e sotme ka rezultuar pozitiv edhe trajneri i skuadrës së Gramshit, Leonard Toçila.

Mësohet se pas përgjigjes së tamponit, është karantinuar stafi teknik që ka pasur kontakt me trajnerin. Ne 24 orët e fundit ne Gramsh kanë rezultuar 10 raste pozitive me COVID- 19.

Kujtojmë që edhe në Kategorinë e Dytë, ku militon Gramshi, sezoni nuk ka startuar, teksa mbahet “peng” nga bojkoti i Ligës Profesioniste.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

VIDEO/ Interi i frikshëm, shkatërron Romën e Jose Mourinhos në “Olimpico”

Publikuar

-

Nga

Në supersfidën Roma-Inter, kanë triumfuar zikaltrit. Ekipi i Inzaghit është shumë i fuqishëm për Romën që e ka mposhtur kështu me rezultatin 3-0. Interi e siguroi fitoren që në pjesën e parë, ndërkohë që zhvilloi një ndeshje fantastike gjatë gjithë takimit.

Festën e nisi Hakan Calhanoglu që shënoi në minutën 15 direkt nga goditja e këndit. Turku pa mungesën e lojtarit të Romës në shtyllën e parë dhe me një goditje mjaft të bukur e çoi rezultatin në 1-0. Golin e dytë e shënoi ishi i Romës, Edin Dzeko. Ai u gjend i vetëm në zonë pas pasimit të Calhanoglu dhe e çoi rezultatin në 2-0.

Ndërkoohë rezultatin e vulosi Denzel Dumfries që shënoi edhe golin e tretë të ndeshjes dhe të parin personal me fanellën e Interit. Ai shënoi me kokë pas një krosimi mjaft të mirë të Bastonit.Kështu, zikaltrit ngjiten në vendin e dytë në kuotën e 37 pikëve, 1 më pak se Milanit dhe qëndrojnë në pritje të supersfidës tjetër Napoli-Atalanta. Për sa i përket Romës, kjo është humbja e dytë radhazi dhe e katërta në gjashtë takime. Ekipi i Mourinhos ndodhet në vendin e pestë me 25 pikë.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Askush s’e ka dominuar Partizanin tim”, Daja: Hoxha? Nëse Teqja vazhdon kështu…

Publikuar

-

Nga

Partizani mposhti 2-1 Skënderbeun, siguroi fitoren e dytë radhazi në Abissnet Superiore dhe ndan vendin e katërt me nga 15 pikë me Laçin. Trajneri i “Demave”, Ilir Daja analizoi triumfin e sotëm në “Gol pas Goli” në Supersport.

NDESHJA – “Kemi bërë një pjesë të parë shumë të mirë, ndër më të mirat e kampionatit. Besoj se mund ta kishim shmangur marrjen e golit dhe mund të shfrytëzonim rastet për të shkuar në pushim me rezultat më të thellë. Në pjesën e dytë gabuam duke qarkulluar avash topin, lamë kundërshtarin të spostohej, e ulëm ritmin”.

FITORJA – “Marrja e pikëve do të thotë që pozicionohemi më mirë në renditje dhe rikuperohemi nga ana psikologjike. Pjesa e dytë e dobët? Kemi pasur shumë dëmtime, këta lojtarë kanë përballuar shumicën e ndeshjeve. Kaçe po përmirësohet, Cara gjithashtu”.

TEQJA – “Jo vetëm sot, por ai ka një paraqitje goxha të mirë prej momentit që mbron portën tonë. Ka bërë goxha mirë, sot një pjesë e madhe e marrjes së tre pikëshit i shkon Teqjes, ashtu siç ka bërë në ndeshjet e tjera”.PËSIMI I GOLAVE – “Sot shënuam gola me lojtarë 20 dhe 21 vjeç. Kemi shumë lojtarë të rinj, e vuajnë më shumë se të tjerët presionin psikologjik. Kemi marrë gola të evitueshëm në çdo ndeshje. Besoj se lojtarët e rinj te Partizani, do të fitojnë eksperiencë në vazhdim”.

HOXHA – “Albani nuk është grumbulluar me ekipin, stafi mjekësor nuk ka dhënë ok. Nëse Teqja do të vazhdojë në të njëjtin nivel, ai duhet të presë që Teqja të gabojë për të marrë përsëri pozicionin, edhe pse Albani është një nga portierët më të mirë të kampionatit dhe kapiteni i ekipit”.

MESFUSHA – “Merita ka treshja e mesit të fushës. Rritja e gjendjes fizike të Kaçes, do i japë më shumë forcë sulmeve tona, pasi ka një pasim shumë të mirë. Marku po integrohet, por kemi edhe lojtarë të tjerë të talentuar si Kote, Murataj dhe Maguette”.

KALENDARI – “Në fazën e parë, asnjë nga Vllaznia, Dinamo dhe Kukësi nuk na kanë marrë fitore. Kemi dalë barazim, por kemi qenë superiorë. Çdo ekip e vlerësojmë njësoj, Partizani nuk nënvlerëson apo mbivlerëson askënd. Kemi kualitetin për t’u përballur me çdo ekip në Superiore. Në fazën e parë nuk kemi marrë shumë pikë, por askush nuk na ka dominuar”.

LEXO TE PLOTE

Sport

“Sa më vjen për të qeshur”, Memelli nuk përmbahet: Kjo është estradë, ankohen për arbitrat këta!

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli, e ka cilësuar si qesharak vendimin e gjyqtarit për të anuluar golin e korçarëve. Në “SuperSport” ai komentoi humbjen ndaj Partizanit si të ndikuar nga arbitrit.

“O sa më vjen për të qeshur! Topin e ka kapur në kurriz Zhan Viktor. Nuk e ka prekur me dorë, gjuan në kurriz dhe shkon në rrjetë. E dyta, arbitri ka anuluar këtë gol pa marrë sinjal nga VAR-i, e ka anuluar direkt dhe mua lojtari më ka thënë që nuk e kam prekur fare. E ka kapur topi në pjesën e ijës. Këta që marrin vendimet duhet të më thonë edhe që prekja e Dajës në Kamëz pse nuk u dha penallti. Kjo është flagrante fare, mungon një karton i kuq të penalltia. Nuk është prekje me dorë kjo. Kjo është estradë dhe nuk di çfarë të them. Qahen për arbitra këta!

Me jepni edhe golin e shënuar të Partizanit, kush merr pjesë në aksion te goli i dytë i Carës? Merr pjesë Musta në aksion se ka ulur kokën. Rasti më flagrant është i kuqi që nuk u dha te penalltia dhe topi që kap në ije. Imagjinoni kur këto bëhen në “Air Albania”, çfarë duhet të presim në fusha të tjera?Nuk e filluam mirë ndeshjen për hir të së vërtetës, vuajtëm presingun e Partizanit, por e morëm veten e barazuam. Morëm një gol me goditje standarte që nuk duhej ta pësonim se kishim punuar në stërvitje për to. Por kjo është detyra jonë për të rregulluar problemet, e përmirësuam në pjesën e dytë duke futur Bajramin se kishim probleme te krahu i Dumfur, Pjesa e dytë më pas foli vetëm për ne dhe ajo çfarë kam sot për skuadrën është vetëm fjalë të mëdha se sido që të jetë kanë bërë një ndeshje të jashtëzakonshme për gati 60 minuta. Ne shënuam e humbëm një penallti tjetër sot dhe ajo çka më jep siguri te puna dhe më jep besim është performanca. Sot erdhëm për maksimumin e bëmë maksimumin por janë disa faktorë që na penalizuan, që janë penalltia e humbur dhe goli i anuluar.

Nuk kam asnjë pishman nga ndeshja. Dukem si qaraman të ankohem javë për javë, këta janë laj-thaj,  nga një ndeshje në tjetrën. Shihet shumë qartë që jemi të penalizuar e vazhdojmë të penalizohemi”, tha Memelli.

LEXO TE PLOTE