Connect with Us

Shpëtuan nga burgu përjetë Dritan Dajtin/ GJKKO pushon çështjen për 3 gjyqtarët

Lajme

Shpëtuan nga burgu përjetë Dritan Dajtin/ GJKKO pushon çështjen për 3 gjyqtarët

Publikuar

-

Shpëtuan nga burgu përjetë Dritan Dajtin/ GJKKO pushon çështjen për 3 gjyqtarët

Gjykata e posaçme pushon akuzen ndaj tre gjyqtarëve që shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm, të dyshuar për korrupsion e shpërdorim detyre.

Pushohet çështja për Skënder Daminin, Petrit Aliajn dhe Aleks Nikollën.

Këta ishin tre gjyqtarët që firmosën pro heqjes së burgimit të përjetshëm për Dritan Dajtit. Ata argumentuan se sipas ligjit i takon./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

“Ky është një shtet që e ka marrë ferra uratën”/ Budina: Nuk dëgjohet zëri i qytetarëve

Publikuar

-

Nga

“Ky është një shtet që e ka marrë ferra uratën”/ Budina: Nuk dëgjohet zëri i qytetarëve

Regjisori Edmond Budina ka diskutuar rreth seancës së mbajtur një ditë më parë përsa i përket çështjes së shembjes së Teatrit.

I ftuar në studion e Ora News, Budina është shprehur se nuk mund të ketë shtet nëse nuk dëgjohet zëri i qytetarëve.

Ky është një shtet që e ka marrë ferra uratën. Nuk mund të bëhet shtet duke diktuar çdo gjë, duke mos dëgjuar zërin e qytetarit. Këtë e pashë të vërtetuar në Gjykatën Kushtetuese, për mos parë argumentet që nxirrnin. Arsyetimi ishte shumë bajat dhe banal. Të arrijë përfaqësuesja e Këshillit të Ministrave dhe të thotë që Teatri Kombëtar u shemb po garderoba ishte hequr, është jo vetëm turp po nuk e kuptoj se si kanë guximin këta njerëz të thonë këtë. Nëse e hapim videon shihet se si fadroma i bie kostumeve të Teatrit Kombëtar dhe i fundos atje”, ka thënë Budina./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Kostot e sulmeve politike/ Linda Rama: E dija që kosa e gjuhës së egër nuk do më kursente

Publikuar

-

Nga

Kostot e sulmeve politike/ Linda Rama: E dija që kosa e gjuhës së egër nuk do më kursente

Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama ka dhënë një intervistë ekskluzive për Ilva Taren në Euronews.

Ajo ka treguar shumë detaje nga jeta e saj si nënë, bashkëshorte dhe si grua në karrierë.

Ndër të tjera, Linda Rama ka folur për sulmet dhe kostot politike që ka marrë duke qenë se është gruaja e kryeminsitrit Edi Rama.

“E dija që kosa e egër nuk do më kursente as mua. Statusi i bashkëshortes lidhet gjithmonë me privilegje. Jam Linda që ka qenë gjithmonë, kam dhe unë të drejtë timoni. Edi është debatues i vështirë, nuk heq dorë as unë, më pas ai reflekton. Asnjëherë nuk kemi fituar një fitore të zgjedhjeve të Edit.
Në politikë është një privilegj për të bërë punë”, shprehet Linda në videon e promos së emisionit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Linda përlotet kur flet për nënën e Ramës/ “Na kishte bindur që nuk do të largohej kurrë”

Publikuar

-

Nga

Linda përlotet kur flet për nënën e Ramës/ "Na kishte bindur që nuk do të largohej kurrë"

Bashkëshortja e kryministrit Edi Rama, Linda Rama si asnjëherë më parë do të jetë në një intervistë me Ilva Taren në Euronews.

Në promon e emisionit, shihen disa momente kur Linda shfaqet e përlotur dhe është pikërisht pjesa kur flet për nënën e ndjerë të kryeministrit Rama, Anetën.

Bashkëshortja e Ramës tregon e përlotur se nëna e tij ishte shumë indiferente ndaj dhimbjes dhe e pakrahasueshme në përkushtimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE