Connect with Us

Plumb në kokë 50-vjeçarit/ Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë

Kronika

Plumb në kokë 50-vjeçarit/ Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë

Publikuar

-

Plumb në kokë 50-vjeçarit/ Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Fierin mëngjesin e sotëm, ku një 50-vjeçar u vra me armë zjarri pranë banesës së tij.

Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur  në lagjen “Sheq i Madh” reth orës 06:00, ku 50-vjeçari A.T. është qëlluar me një plumb në kokë.

50-vjeçari është qëlluar në momentin që po dërgonte bashkëshorten në punë. Ndërkohë bashkëshortja e viktimës, e cila ka qenë pjesë e ngjarjes ndodhet në polici duke u marrë në pyetje.

Gjithashtu mësohet se Toska nuk rezulton të jetë një person me precedentë penale.

Ndërkohë policia e Fierit dhe FNSh kanë ngritur pika kontrolli në të gjithë zonën për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Sot rreth orës 06:00, në lagjen “Sheq i Madh” Fier, nga një person ende i paidentifikuar, është vrarë në rrugë me armë zjarri shtetasi A. T., 50 vjeç banues në lagjen “Sheq i Madh”, Fier.

Në vëndngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për identifikimin e autorit dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha hyrje daljet e qytetit dhe po vijon krehja e zonës nga shërbimet e Policisë Fier dhe FNSH Fier”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Tronditet Fieri/ Ekzekutohet me armë zjarri 50-vjeçari

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përfshihet nga flakët Piramida në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Përfshihet nga flakët Piramida në Tiranë

Ambientet e Piramidës tek bulevardi ”Dëshmorët e Kombit” janë përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme.

Ebde nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar zjarrin por zjarrfikëset kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Nga zjarri mësohet se ka pasur vetëm dëme materiale.

Më datë 21.11.2020, rreth orës 18:15, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ka rënë zjarr në ambientet e Piramidës, ku ka vetëm dëme materiale.

Sherbimet e zjarrfikseve ndodhen në vendngjarje dhe bënë të mundur fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë vijojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ekzekutimi i shqiptarit në Ekuador/ Adriatik Tresa i dyshuar për lidhje me trafikun e kokainës

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i shqiptarit në Ekuador, Adriatik Tresa i dyshuar për lidhje me trafikun e kokainës

Ndonëse jetonte në një vilë të rrethuar dhe me roje, Adriatik Tresa, 45 vjeç, u vra në një atentat të organizuar në Guayaquil të Ekuadorit.

Shtatë persona të maskuar si policë u futën në banesë pasi thanë se kishin urdhër kontrolli nga gjykata.

Mediat ekuadoriane kanë publikuar edhe momentet kur policët e rremë shkojnë tek banesa e shqiptarit dhe rojet u hapin portën.

Mediat në Guayaquil kanë ndërtuar edhe skemën e vrasjes, ku një person me një pushkë të rëndë e qëlloi gjashtë herë Adriatik Tresën.

Zyrtarët e Policisë lokale thanë se shkak i vrasjes dyshohen prishja e pazareve për kokainën.

Adriatik Tresa thuhet se ishte ndaluar në vitin 2013 si i dyshuar për vrasjen e një gazetari në Guayaquil, por edhe ishte skeduar si pjesë e grupeve të drogës.

Dyzetepesëvjeçari ishte i martuar në Ekuador dhe jetonte prej vitesh aty, duke marrë edhe leje qëndrimi.

LEXO EDHE:  Vrasja e mbrëmshme në zonën e ish-Bllokut/ Xhafaj zbulon arsyet

LEXO EDHE:  Banorët nën pushtetin e krimit/ Elbasani, qyteti ku policia nuk ekziston

Ky nuk është rasti i parë i vrasjes së shqiptarëve në këtë shtet të Amerikës së Jugut për shkak të konflikteve të drogës.

Në vitin 2017 u ekzekutua Ilir Hidri nga Vora ndërsa një vit më vonë u ekzekutua Adriatik Llagji nga Borshi dhe Fadil Kaçaniqi.

Po në vitin 2018 një tjetër shqiptari që lëvizte me makinë të blinduar iu bë atentat po në Guayaquil.

Burime nga policia e shtetit bëjnë me dije se po hetohet për të shkuarën e Adriatik Tresës në Shqipëri për të ndihmuar homologët ekuadorian në zbardhjen e ngjarjes./euronews

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sulmoi me gurë Qendrën Shëndetësore në Elbasan/ Policia procedon në gjendje të lirë autorin

Publikuar

-

Nga

Policia ka proceduar në gjendje të lirë personin që sulmoi me gurë dritaret duke thyer xhamat e Qendrës Shëndetësore në lagjen “Skënderbej” në  Elbasan.

A.B., banues në Elbasan, rreth orës 12:00 sulmoi qendrën shëndetësore. Materialet  hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, proceduan në gjendje të lirë për veprën penale “Shkatërim i pronës” shtetasin:

A.B., banues në Elbasan, pasi sot rreth orës 12:00 , ka goditur me gurë dritaret duke thyer xhamat e Qëndrës Shëndetësore në lagjen “Skënderbej”, Elbasan.

Matrialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme proceduriale”, thuhet në njoftimin e Policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE