Connect with Us

Plas mes Dafinës dhe Taynës/ Këngëtaret i thonë “Bye Bye” njëra-tjetrës

Showbizz

Plas mes Dafinës dhe Taynës/ Këngëtaret i thonë “Bye Bye” njëra-tjetrës

Publikuar

-

Plas mes Dafinës dhe Taynës/ Këngëtaret i thonë “Bye Bye” njëra-tjetrës

Dy këngëtaret e njohura shqiptare, Dafina Zeqiri dhe Tyna duket se e kanë prishur miqësinë me njëra-tjetrën. Teksa ka qenë e ftuar së fundi në meisionin e Meriton Mjekiqit , Tayna k abërë një freestyle dhe të gjithë fansat mendojnë se i dedikohet Dafina Zeqirit.

Ndër fjalët që dëgjohen tek bën freestyle, Tayna shprehet:

Po m’vje inati? Jo bre, ty t’vjen inati. Hajde po shtyhum, sy m’sy se dorën ta zgjati. Ato nuk din me fol shqip ëoë, le mo me repovat! Dhjetë vjet karrierë për dy vjet i kom bo”.

LEXO EDHE:  Pasi tha se babi i saj është më i bukur se ai i Dua Lipës, Tayna na prezanton dy prindërit

Ndërkohë, Dafina në “Zili zili” që është një diss i pastër thotë:

Inatin mrena n’shpirt e kini. S’mun dashni me dhon kur n’zemrën tane ki veq zili zili.

Por jo vetëm kaq, dy këngëtaret që nga mbrëmja e djeshme nuk e ndjekin më njëra-tjetrën në rrjetet sociale.

Nuk e dimë çfarë ka ndodhur mes dyshes, por dyshja duket se e kanë prishur miqësinë mes tyre. Kujtojme se Tayna dhe Dafina sollën një bashkëpunim super hit “Bye Bye”, që ka grumbulluar me miliona klikime në Youtube./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Showbizz

“Në mendjen time…”/ Amarda Toska zbulon nëse do të rikthehet në ekran

Publikuar

-

Nga

“Në mendjen time...”/ Amarda Toska zbulon nëse do të rikthehet në ekran

Amarda Toska është një nga personazhet e shoëbizit shqiptar që i ka dedikuar shumë vite ekranit. Prej kohësh ajo nuk është më pjesë e ekranit por a është në planet e saj një rikthim apo e ka mbyllur përfundimisht me televizionin?

E ftuar në emisionin “Dua të të bëj të lumtur”, ajo është përgjigje që nuk ka hequr dorë përfundimisht nga ekrani por momentalisht i është përkushtuar projekteve të tjera të saj.

Në mendjen time nuk e kam mbyllur. Nuk them kam hequr dorë, por kam krijuar një rrugëtim me disa gjëra të mia dhe të them të drejtën nuk kam një shtysë aq të madhe sa të marr pjesë. Ose ndoshta dhe s’ka qenë projekti i duhur”, u shpreh ajo.

LEXO EDHE:  Pasi tha se babi i saj është më i bukur se ai i Dua Lipës, Tayna na prezanton dy prindërit

LEXO EDHE:  Çfarë po kurdisin?/ Duke u puthur dhe përqafuar, Dafina Zeqiri dhe Enca në pushime bashkë

Kujtojmë se ditën e djeshme Ami ka festuar 39-vjetorin e lindjes ku ka marrë shumë surpriza nga Ermali dhe Joeli./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Rrëfehet Tea/ Nga historia me Beartin tek marrëdhënia që ka me Andin pas daljes nga emisioni

Publikuar

-

Nga

Rrëfehet Tea/ Nga historia me Beartin tek marrëdhënia që ka me Andin pas daljes nga emisioni

Tea Trifoni është kthyer në një nga personazhet më të përfolur të momentit. Ish konkurrentja e “Përputhen” ka qenë mbrëmjen e kaluar e ftuar në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” ku ka rrëfyer historinë e saj me Beratin si dhe ka treguar se çfarë marrëdhënie ruan sot me Andin Shehin, ish konkurrentin e Përputhen, me të cilin bëri lojën dhe dolën çift nga emisioni.

Ajo është shprehur se historia e dashurisë me Beartin ka nisur që në momentin që ai është larguar nga emisioni dhe për këtë të gjithë e dinin.

Thonë që çudia më e madhe tri dit zgjat, por kjo e imja zgjati për 3 javë. Historia ime dhe e Beartit nisi pasi ai u largua nga programi dhe të gjithë e dinin këtë gjë, madje dhe vetë produksioni’, thotë Tea.

LEXO EDHE:  “Columbiana”, Kush bëri të famshem kë? Don Phenom ka diçka për të thënë në lidhje me Taynën

LEXO EDHE:  VIDEO-Tayna shfaqet pa make up dhe vetëm me...

Ndërsa përsa i përket marrëdhënies që ka sot me Andin ajo është shprehur: “Andi është një mik i mirë i imi, asgjë më shumë. Publiku i gjerë kishte krijuar imazhin e tyre për mua, por unë nuk mund të zgjedh dashurinë e jetës sime në bazë të mendimeve të tyre. Falë ‘Përputhen’ gjeta partnerin e jetës sime e për këtë nuk pendohem”, shprehet më tej Tea./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Shpallet fituesi i Sanremo 2021/ Ermal Meta renditet i treti

Publikuar

-

Nga

Shpallet fituesi i Sanremo 2021/ Ermal Meta renditet i treti

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur nata finale e festivalit të njohur, Sanremo 2021. Fituesi i këtij edicioni u shpall Maneskin me këngën “Zitti e buoni”.

Gara ishte shumë e fortë dhe në këtë garë vendine dytë e zuri Fedez e Francesca Michielin me këngën “Chiamami per nome”, ndërsa Ermal Meta u rendit në vendin e tretë me këngën “Un milione di cose da dirti”.

Në klasifikimin artistik, pa përfshirë atë të publikut, Ermali mbante vendin e parë dhe u vlerësua si kënga me tekstin më poetik.

LEXO EDHE:  FOTO-Nuk iu del inati/ Dafina dhe Tayna vijojnë me thumbimet ndaj njëra-tjetrës

LEXO EDHE:  Pasi tha se babi i saj është më i bukur se ai i Dua Lipës, Tayna na prezanton dy prindërit

Por edhe pse në vendin e tretë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Ermali shihet shumë i lumtur dhe falënderues./CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic)

LEXO TE PLOTE