Connect with Us

Patozi vë Bashën para përgjegjësisë/ Edhe nëse PD thërrmohet fare, nuk i bëhet keq vendit

Politikë

Patozi vë Bashën para përgjegjësisë/ Edhe nëse PD thërrmohet fare, nuk i bëhet keq vendit

Publikuar

-

Patozi vë Bashën para përgjegjësisë/ Edhe nëse PD thërrmohet fare nuk i bëhet keq vendit

Koordinatori Astrit Patozi ka folur mbrëmjen e sotme për krijimin e disa partive të reja nga demokratët e zhgënjyer nga Partia Demokratike nën drejtimin e Lulzim Bashës.

Patozi vuri Bashën para përgjegjësisë dhe deklaroi se thërmimi i PD-së nuk do t’i bënte keq vendit.

Ai tha në emisionin “Open” se PD po vjen drejt copëtimit gjjthmonë e më tepër për shkak drejtimit të dobët të Lulzim Bashës.

PD ka një problem të madh, por edhe nëse thërmohet fare nuk i bëhet keq vendit. Unë dikur mendoja se bipolariteti bënte mirë për Shqipërinë se kam pasur parasysh vendet e perëndimit, por bipolaritetin ne e kemi parë me Edi Ramën.

Kur flasim për copëtimin e PD ne flasim për shkaqet e arsyet. Në 7 vitet e fundit për shkak të lidershipit të dobët dhe të pashpirt të Bashës, PD ka pasur hemoragji të tmerrshme dhe sot jemi në faktin që flitet për disa parti nga PD. Copëtimi i PD në raport me zgjedhësit dhe Shqipërinë mund të jetë më mirë”, theksoi koordinatori i BD-së./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Është një nga njerëzit me kontributin më të madh në PD”/ Nishani vlerëson Jozefina Topallin

Publikuar

-

Nga

“Është një nga njerëzit me kontributin më të madh në PD”/ Nishani vlerëson Jozefina Topallin

Ish presidenti Bujar Nishni është i ftuar mbrëmjen e sotme në Report Tv, ku mes të tjerave ka komentuar dhe zërat  e fundit se ish-deputetja Jozefina Topalli do të krijojë një parti të re për të garuar në zgjedhjet e 25 prillit.

Ai e ka vlerësuar Topallin si një nga njerëzit me kontribut të madh në PD, ndërsa ka shtuar se do të donte që ajo ta jepte kontributin po në këtë parti.

“Ajo është një nga nejrëzit me më kontriibut dhe është e drejta e saj dhe zgjehdja e saj. Unë kam dashur gjithmonë që ajo ta japë kontributin në PD, por është zgjedhja e çdokujt”, tha Nishani./CNA.al

LEXO EDHE:  PD e paditi/ Lefter Koka: Nuk jam penduar që kam firmosur për inceneratorët, punët bëhen me para

LEXO EDHE:  PD dënon aktin terrorist në Berlin dhe vrasjen e ambasadorit rus në Turqi

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Murrizi përplaset me Eni Vasilin/ Të njoh që nga mbledhja e Forumit Rinor të PD, më thirr në mbiemër

Publikuar

-

Nga

Murrizi përplaset me Eni Vasilin/ Të njoh që nga mbledhja e Forumit Rinor të PD, më thirr në mbiemër

Deputeti Myslim Murrizi është përplasur mbrëmjen e sotme me moderatoren Eni Vasili.

Murrizi u irritua nga mënyra si iu drejtua moderatorja dhe i tha se e njeh që nga koha kur ka qenë pjesë e forumit të PD-së.

Moderatorja e mohoi këtë gjë dhe iu drejtua ashpër duke i treguar se e vendos ajo çfarë duhet diskutuar në studio.

Debati në emisionin “Open”:

Myslim Murrizi: Më thirr në mbiemër

Eni Vasili: Po pse si të thirra? A je mirë sot z. Murrizi?

LEXO EDHE:  “Reagim i fortë ndaj Qeverisë”/ Deputeti i video-skandalit erotik zbardh aksionin opozitar

LEXO EDHE:  PD: Veliaj mashtroi romët, Qendra Tranzicionale si kamp-burg

Myslim Murrizi:  E, ashtu më thirr. Se të njoh që nga mbledhja e Forumit Rinor të PD

Eni Vasili: E ke gabim, s’kam qenë kurrë. Tani ju lutem, se jam drejtuese e Open dhe ça ndodh në këtë emision e vendos unë.

Myslim Murrizi: Po jo unë s’ta prish këtë emision, kam respekt, Unë kam respekt e të kam të preferuar. Partia ime nuk është krijuar as nga zyra e Ramiz Alisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk merr dot peng askënd”/ Ristani: Qëndrimi i Ramës arrogant dhe i njëanshëm

Publikuar

-

Nga

“Të largojmë të keqen nga vendi”/ Ristani: Personalisht nuk i preferoj listat e hapura

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, është i ftuar mbrëmjen e sotme në Ora neës. Ai ka komentuar debatet për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, për të cilën Presidenti është shprehur se do t’i dërgohen për vlerësim Komisionit të Venecias, por që ka hasur kundërshtimin e Kryeministrit.

Ristani tha se ky qëndrim i Ramës nuk është asgjë tjetër, përveçse qëllim për të favorizuar veten dhe partinë e tij.

“Rama në të gjithë trajektoren e tij për këtë çështje, jo vetëm që nuk është treguar bashkëpunues, por i fokusuar tek qëllimi i tij për t’i dhënë favore vetes dhe partisë që përfaqëson në raport me kundërshtarin politik. Për të siguruar epërsi në tavolinë dhe jo një garë të ndershme e të barabartë. Në përgjithësi reformat zgjedhore në Shqipëri kanë një kohë të gjatë që po bëhen dhe kanë treguar se si janë bërë në të kaluarën.

Gjithmonë janë bërë me konsensus. Dhe për më tepër kushtet që po kalojmë, marrëveshja midis palëve do të ishte shumë e mirëpritur, për shkak të kushtit që europa ka vënë në raport me reformën zgjedhore edhe në raport me mundësinë e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian”, tha Ristani./CNA.al

Rama i përgjigjet Metës/ Nuk merr dot peng askënd, mendimi i Venecias është i mirëseardhur

LEXO TE PLOTE