Connect with Us

Patozi i nxjerr të palarat Bashës e Ramës/ Kanë ngrënë pica për tre orë

Politikë

Patozi i nxjerr të palarat Bashës e Ramës/ Kanë ngrënë pica për tre orë

Publikuar

-

Patozi i nxjerr të palarat Bashës e Ramës/ Kanë ngrënë tre orë pica, në bashkëpunim për 6 muaj

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi, ka komentuar deklaratën e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, se nga PD do të krijohen 5 parti të reja dhe atë të Lulzim Bashës, që ftoi në koalicion Jozefina Topallin dhe partitë e demokratëve.

Patozi tha se deklarata e Veliajt është kush e ha grepin, ndërsa theksoi se nuk do të bashkëpunojë me asnjërën palë politike.

Sipas tij, Basha dhe kryeministri Edi Rama kanë ngrënë pica për rreth tre orë bashkë dhe kanë bashkëpunuar për rreth 6 muaj.

Erion Veliaj të mosojë të numërojë se unë di që ka problem numërimi këtej nga e djathta. E para, mund të ketë 5, 7, 10 parti. Këta janë njerëz ta pakënaqur nga PD dhe këtë mund ta konfirmoj. Ajo deklarata është diversion, puna është kush e ha grepin.

Unë në juri këtë se pranoj se i kam kundërshtarë dhe i kam ballorë, nuk kam asnjë sekond bashkëpunim me ta, ndërsa ky tjetri ka bashkëpunim për rreth 6 muaj. Ka qëndruar tre orë duke ngrënë pica vetëm për vetëm me ta.

Këtë tjetrin nuk e pranoj, zotin Basha dhe këdo tjetër nga ajo palë se unë e kam bërë ndarjen me vullnet të lirë. Projekti im politik është kundër të dyja palëve, ne kemi zgjedhur që t’i japim shqiptarëve një alternativë të re. Ne jemi kundër kryetarokaricë, ne jemi vetë kryetarë por nuk e duam atë pushtet”, u shpreh koordinatori i BD-së në “Open”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Degjeneron debati Murrizi-Gjekmarkaj/ S’ka bir kur*e që më akuzon mua si spiun, të marr një milion euro…

Publikuar

-

Nga

Degjeneron debati mes Murrizit dhe Gjekmarkajt/ S’ka bir kur*e që më akuzon mua si spiun, të marr një million euro...

Deputeti Myslim Murrizi ka debatuar ashpër me analistin Agron Gjekmarkaj, lidhur me krijimin e disa partive politike nga radhët e demokratëve.

Gjekmarkaj këmbënguli të dinte se përse Murrizi nuk bashkohet me Bashën, ndërsa ky i fundit tha se në PD ka spiuna.

Kjo deklaratë ka irrituar analistin, i cili nuk e ka përmbajtur fjalorin dhe i tha deputetit se nëse e akuzon si spiun do ta dërgojë në gjykatë dhe do kërkojë një million euro dëmshpërblim.

Debati në “Open”:

Gjekmarkaj: Pse nuk bashkohesh me Bashën?

Murrizi: Ja kam thënë Bashës që nga 2017. Unë s’jam spiun si këta. E ke marrë ti këtë letër?

LEXO EDHE:  Vettingu para apo pas zgjedhjeve?/Rama: Më sill një kafe turke dhe shohim!

LEXO EDHE:  "Pashkë të bekuar paçi të gjithë"/ Patozi uron besimtarët ortodoksë

Gjekmarkaj: Jo se kam marrë, ta vërtetoj, s’jam spiun unë, nëse do shkojmë në gjyq, po fitova më jep 1 milion euro.

Murrizi: S’më vë dot gjobë mua.

Gjekmarkaj: S’ka bir nënë e bir kur*e që më akuzon mua për spiun.

Murrizi: S’po të akuzoj.

Gjekmarkaj: Nuk e bën dot.

Murrizi: Do jem shumë pragmatist me ty…

Gjekmarkaj: Bëji verifikimin dhe çoje në gjykatë…/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skualifikimet nga gara e PD/ Nishani: Zgjodhëm emrat që do sjellin më shumë vota

Publikuar

-

Nga

Skualifikimet nga gara e PD/ Nishani: Zgjodhëm kandidatë që do sjellin më shumë vota

Ish presidenti Bujar Nishani, anëtar i komisionit të vlerësimit të kandidatëve për deputetë në PD, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “emisionin 5 pyetje nga Babaramo”.

Nishani teksa është pyetur në lidhje me reagimet e të larguarve ka thënë se skualifikimi nuk ka qenë i bazuar në kritere personale por se kush prej tyre do të sjellë më shumë vota.

“Unë jo e jo por asnjëri prej nesh në komision nuk do të bënim komente për aksënd pse? Sepse ruajmë respekt për secilin prej kandidatëve. Është një ligësi. Ne nuk jemi ndalur në aspektin e vlerave negative. Kemi gjykuar një njeri që kalon nga ana se kush ka më shumë mundësi për të marrë më shumë vota në PD.

LEXO EDHE:  Vettingu para apo pas zgjedhjeve?/Rama: Më sill një kafe turke dhe shohim!

LEXO EDHE:  Sulmi i Edi Ramës nga Korça/Vjen reagimi i menjëhershëm i Partisë Demokratike

Të gjithë këto janë të vërteta dhe reale unë nuk hedh poshtë pretendimet e askujt, e gjitha ka qenë e bazuar një disa kritere. Përbërja e komisionit dhe detyra  e komisionit janë të përcaktuara nga kryesia e PD. Ka vepruar me këtë metodologji sepse kështu e ka vendosur kryesia”, tha Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Jam në dispozicion të Bashës”/ Nishani zbulon nëse do kandidojë për deputet

Publikuar

-

Nga

“Jam në dispozicion të Bashës”/ Nishani zbulon nëse do kandidojë për deputet

Ish presidenti Bujar Nishani, anëtar i komisionit të vlerësimit të kandidatëve për deputetë në pd, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “emisionin 5 pyetje nga Babaramo”.

Ai është pyetur nëse do të kandidojë për deputet në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, ndërsa është përgjigjur se është në dispozicion të Bashës.

Me këtë përgjigje ai na ka lënë të kuptohet  se është i gatshëm të kandidojë por se kjo tashmë do të varet nga kreu demokrat.

LEXO EDHE:  Rama përçan të djathtët/ Frikë nga LSI

LEXO EDHE:  Rama përçan të djathtët/ Frikë nga LSI

“Që kur kam  ardhur këtu jam në dispozicion të Bashës”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE