Connect with Us

Nxirret nga kampi Al-Hol në Siri fëmija i familjes Dumani/ Mister fati i së motrës

Sociale

Nxirret nga kampi Al-Hol në Siri fëmija i familjes Dumani/ Mister fati i së motrës

Publikuar

-

Një prej fëmijëve të shpëtuar ditën e sotme nga kampi Al Hol është djali i vogël i familjes Dumani, Endri Dumani. Ndërkohë ende nuk dihet asgjë për fatin e motrës së tij Eva Dumani.

Eva dhe Endri Dumani, ishin 8 dhe 6 vjeç kur udhëtuan së bashku me babanë e tyre Shkëlzen Dumani nga Shqipëria në drejtim të Sirisë, duke depërtuar në zona e konfliktit të armatosur, zona këto që kontrolloheshin nga shteti i ISIS.

Nga i njëjti kamp i riatdhesua disa kohë më parë edhe edhe vogëlushi shqiptar Alvin Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Plane për fundjavë?/ Mësoni si do jetë moti ditën e nesërme

Publikuar

-

Nga

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen

Ditën e nesërme do të kemi mot kryesisht të kthjellët por të ftohtë.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e para të mëngjesit përgjatë luginave.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës në veriperëndim dhe përgjatë zonave luginore në veri ( kryesisht në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë) erë e vrullëshme 15-20m/sek./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Mesazhi i ndjerë i vajzës së Najada Çomos/ Dhurata më e bukur është të respektoni rregullat

Publikuar

-

Nga

Vajza e Najada Çomos, Greis Çomo i ka dedikuar disa fjalë të ndjera nënës së saj në ditën e ditëlindjes.

Greis ka shkruar se nëna e saj si çdo ditë ndodhet në spitalin infektiv duke i shërbyer me përkushtim çdo individi të infektuar me koronavirus.

Më tej në mesazhin e saj në rrjetet sociale, Greis shkruan se dhurata më e bukur që mund t’i bëjnë masasë së saj është respektimi i rregullave.

Sot, si çdo dite tjetër ti je ne Spital, duke i sherbyer me perkushtimin maksimal çdo individi i cili eshte duke vuajtur pasojat e ketij virusi qe ka ndryshuar jetet e secilit prej nesh. Gezuar Ditelindjen mushi Dhurata me e bukur qe mund ti beni mamit eshte te respektoni rregullat”, shkruan vajza e Dr. Najada Çomos”, shkruan Greis në Facebook.

LEXO EDHE:  Drogë dhe mijëra euro/ Arrestohen dy të rinjtë shqiptarë

LEXO EDHE:  Drogë dhe mijëra euro/ Arrestohen dy të rinjtë shqiptarë

Kujtojmë se shefja e spitalit infektiv ka marrë shumë urime ditën e sotme. Ministrja Manastirliu dhe kryeministri Rama e kanë uruar publikisht infeksionisten Çomo./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Mjekja feston ditëlindjen/ Mansatirliu: Fjalët nuk do të mjaftonin kurrë, për të falënderuar këtë grua të fortë

Publikuar

-

Nga

Mjekja feston ditëlindjen/ Mansatirliu: Fjalët nuk do të mjaftonin kurrë, për të falënderuar këtë grua të fortë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka uruar profesoreshë Najada Çomon e cila sot fëston ditëlindjen,

Manastirliu thotë se fjalët nuk do mjaftonin kurrë, për të falënderuar këtë grua të fortë, e cila është vënë në krye të vijës së parë të frontit, në një prej betejave më të vështira

“Profesoreshë Najada Çomo ka sot ditëlindjen. Sot, ashtu si në çdo ditë të vitit, ajo meriton përqafimet e të gjithëve ne, për përkushtimin dhe sakrificën e pashembullt, në shërbim të jetës. Fjalët nuk do të mjaftonin kurrë, për të falënderuar këtë grua të fortë, e cila është vënë në krye të vijës së parë të frontit, në një prej betejave më të vështira më të cilat është përballur ndonjëherë shëndetësia dhe shoqëria shqiptare. Edhe 100 Prof. Najada!”, shkruan ministrja në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE