Connect with Us

Milani dhe Roma e mbyllin me paqe pjesën e parë (VIDEO)

Seria A

Milani dhe Roma e mbyllin me paqe pjesën e parë (VIDEO)

Publikuar

-

Po luhet momentalisht supersfida e kampionatit italian Milan-Roma.  Kuqezinjtë dhe verdhekuqtë do të kërkojnë medoemos fitoren për të mos prishur llogaritë. Në fushë do të jetë dhe mbrojtësi i Shqipërisë Marash Kumbulla, i cili tashmë ka fituar besimin e skuadrës dhe trajnerit Paulo Fonseka.

Për kampin kuqezi, lajm i mirë është rikuperimi i mesfushorit turk Hakan Çalhanoglu, i cili qëndroi për disa ditë i dëmtuar dhe humbi takimin e së enjtes ë kaluar në Ligën e Europës kundër Sëlltikut.

Portierin e infektuar me COVID-19 Xhanluixhi Donaruma e zëvendëson gardiani i dytë i Milanit Ciprian Tatarushanu, i cili sot do të realizojë debutimin me “Djallin”. Supersfida  luhet në “San Siro”

LIVE| MILAN – ROMA 1-1
Ibrahimoviç 3’/ Xheko 14′

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Formacionet zyrtare/ Shikoni si rreshtohen Milani dhe Roma

Publikuar

-

Nga

Janë publikuar formacionet e ndeshjes më të rëndësishme të kësaj jave të kampionatit italian Milan-Roma. Kuqezinjtë dhe verdhekuqtë do të kërkojnë medoemos fitoren për të mos prishur llogaritë. Në fushë do të jetë dhe mbrojtësi i Shqipërisë Marash Kumbulla, i cili tashmë ka fituar besimin e skuadrës dhe trajnerit Paulo Fonseka.Për kampin kuqezi, lajm i mirë është rikuperimi i mesfushorit turk Hakan Çalhanoglu, i cili qëndroi për disa ditë i dëmtuar dhe humbi takimin e së enjtes ë kaluar në Ligën e Europës kundër Sëlltikut.

Portierin e infektuar me COVID-19 Xhanluixhi Donaruma e zëvendëson gardiani i dytë i Milanit Ciprian Tatarushanu, i cili sot do të realizojë debutimin me “Djallin”. Supersfida do të luhet në “San Siro” në orën 20:45.

FORMACIONET ZYRTARE

MILAN: Tatarushanu, Kalbaria, Kjaer, Romanjoli, Hernandez, Kesi, Benaser, Saelmakers, Çalhanoglu, Leao, Ibrahimoviç. Trajner: Stefano Pioli.

ROMA: Mirante, Kumbulla, Mancini, Ibanez, Kardsorp, Vertu, Pelegrini, Spinacola, Pedro, Mkitarian, Xheko. Trajner: Paulo Fonseka.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E ardhmja e Hysajt, befason agjenti i shqiptarit: Pas 3 muajsh do të nënshkruaj me…

Publikuar

-

Nga

Rinovimi i Elseid Hysajt, është kthyer në një “telenovelë”. Pavarësisht se nën drejtimin e Gatuzos, kapiteni i Kombëtares shqiptare ka filluar të luajë rregullisht duke gëzuar një formë të mirë, qëndrimi tek të kaltërit nuk është i garantuar.

Në një prononcim për “Radio Punto Nuovo”, agjenti i Hysajt, Mario Xhufredi, ka folur në lidhje me të ardhmen e shqiptarit, teksa nuk ka nguruar të kërcënojë drejtuesit e Napolit, se nëse nuk i bëjnë ofertën e duhur mbrojtësit, ai do të largohet.

“Napoli ka tre mbrojtës dhe është e vështirë të gjesh më mirë. Hysaj, që kur arriti Gatuzo, po bën shumë mirë. Vetëm me Ançelotin kishte një regres. Rinovimi? Nuk varet nga rinovimi i Gatuzos. Unë kam vrapuar pas Napolit për rinovimin e Hysajt prej dy vitesh.

Nëse atij do i bëhet propozimi i duhur, do të qëndrojë. Përndryshe pas tre muajsh Hysaj mund të nënshkruajë me cilin klub të dëshirojë. Ai nuk duhet të qëndrojë vetëm nëse Gatuzo qëndron, Napoli duhet të besojë te Hysaj. Lojtari dhe unë duam të presim një moment”, u shpreh Xhufredi.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mësuesi i gjimnazit tregon të shkuarën e Kumbullës: Kishte vullnet e s’mungonte asnjëherë

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla ka lënë gjithmonë një kujtim të mirë kudo që ka luajtur apo studiuar. Në një intervistë për “Corriere dello Sport”, ish-mësuesi i gjimnazit ka zbuluar një aspekt të shqiptarit që ndoshta jo të gjithë e njohim.

“Edukatë dhe sens i masës. Nëse më duhet të mendoj për dy aspektet që e dallonin Marashin, janë pikërisht këto. Kishte aftësinë për të ruajtur përqendrimin edhe në raste kur ndoshta shokët e tij e kishin harruar ku ndodheshin. Kam qenë mësues i tij në vitin shkollor 2017-2018 dhe nuk mbaj mend një rast të vetëm që Kumbulla të ketë munguar.

E të mendosh që vinte me tren e më pas nxitonte për të shkuar në stërvitje të cilat shpesh ishin të me ekipin e parë të Veronës. Asokohe u njoh edhe me Gretën, të dashurën e tij aktuale, por asnjë nga këto aspekte nuk e pengoi të diplomohej. Dua të shpresoj se me sukses do të kalojnë edhe testin e një qyteti e një skuadre si Roma” – sqaroi ish-profesori i Kumbullës.

LEXO TE PLOTE