Connect with Us

Kulluri tallet me Bashën/ Mos u shqetëso nga partitë e reja, s’ta zë njeri vendin në “prehërin e Ramës”

Politikë

Kulluri tallet me Bashën/ Mos u shqetëso nga partitë e reja, s’ta zë njeri vendin në “prehërin e Ramës”

Publikuar

-

Kulluri tallet me Bashën/ Mos u shqetëso nga partitë e reja, s’ta zë njeri vendin në “prehërin e Ramës”

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka reaguar pas deklaratave kundërshtuese për hapjen e një partie të re nga Jozefina Topalli.

Kulluri tallet me kryetarin e PD-së Lulzim Basha, të cilit i thotë të mos shqetësohet, se anjë parti e re nuk do t’ja zërë vendin në “prehërin e kryeministrit Edi Rama”.

Ai i thotë Bashës të rrijë i qetë dhe të vazhdojë të marrë paratë e Ramës dhe oligarkëve.

Basha dhe servilët e tij nuk ka pse shqetësohen nga asnjë parti e djathtë ekzistuese apo e re që do hyjë në zgjedhje jashtë koalicionit të tij! Nuk ka ndërmend askush t’i zërë vendin në “prehërin e Ramës”!

Të vazhdojë të marrë paratë e Ramës dhe oligarkëve i qetë! Por në 26 prill të ulet me Edin e tij të dashur e të bëjnë qeveri të përbashkët nëse ka këllqe!”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha i rikthehet vrasjes së Azem Hajdarit/ Dëshminë ia kam dhënë ambasadorit të SHBA-ve 

Publikuar

-

Nga

Debati për çështjen e detit/ Berisha tregon çfarë do bënte po të ishte kryeministër

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur sërish mbrëmjen e sotme për vrasjen e bujshme të ish-liderit të Lëvizjes Dhejtor ’90, Azem Hajdarit.

Teksa u pyet nëse do të shkojë në gjykatë për të dëshmuar nëse kjo e fundit e thërret, Berisha tha se dëshminë e tij ia ka dhënë ambasadorit të SHBA-ve, Robert Frowick.

“Unë kam bërë një dëshmi shteruese për të gjitha ato për të cilat unë kam pasur dijeni për çështjen Hajdari. Ajo dëshmi i është bërë ambasadorit të SHBA-ve Robert Frowick e noterizuar dhe ai ja ka dorëzuar Arben Rakipit dhe prokurorëve ndërkombëtarë. Unë nuk kam qenë kurrë dëshmitar okular”, u shpreh ai në emisionin “Hard Talk”.

Ish-kryeministri deklaroi se nuk është thirrur asnjëherë në gjykatë, ndërsa pretendon se nuk kanë asnjë motiv që ta thërrasin.

LEXO EDHE:  Pse PD nuk duhet të heshtë për Ilir Metën

LEXO EDHE:  Rama mban fjalim në Asamblenë e OKB-së/ Cakaj e fotografon dhe krenohet me të

Nuk më kanë thirrur asnjëherë në mënyrë absolute. Ato ishin truke të ulëta të Fatos Klosit dhe Arben Rakipit të cilët bënin scoope mediateke. Sepse çfarë kam ditur ja kam përcjellë ndërkombëtarëve dhe asnjë prej tyre nuk përbënte provë. Ato ishin dëshmi të ndryshme që duheshin verifikuar. Por ata që lexojnë dosjen, do ta gjejnë atë dëshmi sepse e kanë në dosje”, nënvizoi Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha konfirmon lajmin/ Do jem kandidat për deputet

Publikuar

-

Nga

A do kthehet sërish si deputet në Parlament?/ Përgjigjet Sali Berisha

Kandidimi i ish-kryeministrit Sali Berisha për deputet ka qenë në ndër çështjet më të diskutuara pas deklaratës së anëtarit të komisonit të vlerësimit të kandidatëve të PD-së Genc Rulit, i cili nënkuptoi se Berisha duhet ta jepte vetë dorëheqjen ndryshe do ta lagonte ai.

Në daljet e tij televizive, Berisha ka qenë gjithmonë i rezervuar për kandidimin e tij, por mbrëmjen e sotme ka konfirmuar se do të jetë kandidat për deputet.

LEXO EDHE:  Rama mban fjalim në Asamblenë e OKB-së/ Cakaj e fotografon dhe krenohet me të

LEXO EDHE:  Shoqata e bareve dhe restoranteve letër Ramës/ "Rishiko vendimin për hapjen, nuk duam kufizim orari"

Por ish-kryetari historik i PD-së preferoi të mbajë secret qarkun në të cilin do të kandidojë.

Biseda me gazetarin Roland Qafoku në “Hard Talk”:

Qafoku: Zoti Berisha ju a do jeni sërish kandidat për deputet?

Berisha: Unë do të jem.

Qafoku: Në cilin qark?

Berisha: Mbetet për tu përcaktuar.

Qafoku: Po dëshirën më të madhe ku e keni? Në Tiranë besoj.

Berisha: Top Secret!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha “nxjerr jashtë loje” komisonin Ruli/ Nuk operon dot jashtë gabimeve, fjalën e fundit e thotë kryetari

Publikuar

-

Nga

Berisha “nxjerr jashtë loje” komisonin Ruli/ Nuk operon dot jashtë gabimeve, fjalën e fundit e thotë kryetari

Ish-kryeministri “ka nxjerrë jashtë loje” komisionin e vlerësimit të kandidatëve në Partinë Demokratike, teksa ka komentuar largimet e bujshme të Ervin Salianjit, Romeo Gurakuqit,  Luan Baçit dhe të disa ish-deputetëve.

Berisha tha se komisioni është në ngarkim të kryetarit të PD-së dhe kryesisë, ndërsa theksoi se nuk operon dot jashtë gabimeve.

Ai deklaroi në emisionin “Hard Talk” se fjala përfundimtare apo lista përfundimtare e deputetëve të PD është pa asnjë mëdyshje vepër e kryesisë së PD, kryetarit dhe Këshillit Kombëtar të saj.

Unë kam një vlerësim të padiskutueshëm për procesin dhe për punën e bërë deri më sot. Rikujtoj këtu se ky proces i cili më parë bëhej nëpërmjet aktiveve të PD. Komisioni i ngarkuar nga kryetari apo Kryesia e PD ka marrë në shqyrtim 1600 propozime. Kjo tregon shkallën e lartë të besimit që ekziston në potencialin e madh që PD disponon sepse nga kjo shumësi ka prej tyre personalitete te PD, aktivistë të saj, por edhe personalitete që vijnë nga shoqëria civile. Komisioni i përzgjedhjes çfarëdo që të bënte në vlerësimin tim nuk mund të dilte jashtë teorisë së gabimit.

Asnjë instancë, asnjë forum, nuk operon dot jashtë gabimeve. Por në tërësinë e vet ai ka bërë një punë të admirueshme. Ka një gjë themelore për çdo forcë politike. Ka një kriter që ai është gjithmonë kriteri i drejtimit të partisë politike. I organeve drejtuese të partisë politike. Ky është kriteri politik. Në këtë kontekst natyrisht fjalën përfundimtare apo listën përfundimtare të deputetëve të PD është pa asnjë mëdyshje vepër e kryesisë së PD, kryetarit dhe Këshillit Kombëtar të saj. Në vendin ku primare janë më të konsoliduara se kudo tjetër në fund pastaj, voton konventa për kandidatin përkatës të partisë të dhënë. Dhe në konventë mund të paraqiten dy kandidatë dhe ai që merr vota më shumë zgjidhet si kandidat kryesor”, u shpreh ai.

LEXO EDHE:  Çmontohet kompania që inaguroi Rama/ Në rrugë 600 punëtorë (Video)

LEXO EDHE:  Çmontohet kompania që inaguroi Rama/ Në rrugë 600 punëtorë (Video)

Ndërkohë, për ish-deputetin Ervin Salianji që u përjashtua nga listat, Berisha tha: “Edi Rama ka dëshirë të ikë Salianji por nuk e di se çfarë do bëjë Salianji se janë forumet e partisë që vendosin për Salianjin. Nuk vendos as Edi Rama as Sali Berisha. Festa e parakohshme e Ramës më duket…”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE