Connect with Us

Kryemadhi “shkel me këmbë” Lefter Kokën/ Bëri aferën e inceneratorëve bashkë me Ramën

Politikë

Kryemadhi “shkel me këmbë” Lefter Kokën/ Bëri aferën e inceneratorëve bashkë me Ramën

Publikuar

-

Kryemadhi “shkel me këmbë” Lefter Kokën/ Bëri aferën e inceneratorëve bashkë me Ramën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi foli mbi çështjen e incerenatorëve. Ajo tha se incerenatorët janë një pastrim i pastër parash përvecse një aferë korruptive e pastër për të cilën duhet të hetojë SPAK.

Shpërqendrimi i vëmendjes të cilat opozita ia ka denoncuar, siç është rasti i incerenatorëve, që për hir të së vërtetës për mua është pastrim parash i pastër. Çfarë do të thotë pastrim parash i pastër?

Pastrim parash i pastër, sepse mjafton të shikosh bilancet e kompanisë, e cila ka fituar të drejtën e incerenatorit në qytetin e Elbasanit, është një kompani e cila është regjistruar dhe në bilancin e saj del me përfitim në vitin 2015, kur ndërkohë fillon punën e saj në fund të 2016. Kjo nuk është detyra jonë, kjo është detyra e SPAK-ut që heton bilancet e tyre.  Ajo që dua të theksoj, në aspektin e incerenatorëve, është që kjo është një vepër korruptive”, u shpreh ajo në emisonin “Opinion”.

Duke komentuar rolin e ish-ministrit të LSI, Lefter Koka, ajo u shpreh se të gjithë çështjen e incerenatorëve ai e ka bërë bashkë me kryeministrin Edi Rama dhe se LSI nuk është fare e përfshirë në këtë aferë.

LEXO EDHE:  Deputetët e LSI nuk i binden Kryemadhit/ Kundërshtojnë Bashën

Koka është ish-ministër i LSI-së dhe i larguar nga LSI-ja për shkak të sulmit dhe për shkak të mos kompromisit nga LSI-ja, për sa i përket mbylljes së gojës me incerenatorët.

LSI ka pasur zero përfitim nga inceneratorët. Përkundrazi, pozicionimi ynë ka qenë jo vetëm kundër incerenatorëve, sepse problemi këtu nuk qëndron vetëm te bërja e incerenatorëve, por te thellësia dhe standardi. Edhe sikur inceneratorët të ishin  vërtetë ashtu siç mendojnë, pra atë që thoni se do prodhonin 18 kë në orë, do digjnin kaq ton plehra e të tjerë, prapë duhet t’i përshtateshin kushteve të Bashkimit Europian. Nga ana tjetër, mënyra sesi janë bërë veprimet, janë veprime që për hir të së vërtetës janë jashtë çdo parametri, mjafton t’i shikoni”, theksoi Kryemadhi,  ndërsa ngriti akuza se aferë e inceneratorëve është e drejtpërdrejtë e Ramës bashkë me ish-ministrin Lefter Koka./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“I ka bërë shqiptarët si qen me maska”/ Kryemadhi sfidon Ramën: Kam më shumë shkollë se ti

Publikuar

-

Nga

“I ka bërë shqiptarët si qen me maska”/ Kryemadhi sfidon Ramën: Kam më shumë shkollë se ti

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është e ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Opinion’ ku ka dalë sërish kundër mbajtjes së maskave në ambiente të hapura.

“Mos u puth buzë më buzë me njerëzit, laj duart dhe mos prek fytyrën, dhe mund të mos mbash maskë. Nuk kam ndërruar mendim që shqiptarët nuk duhet të mbajnë maska. Kam disa vite shkollë më shumë se Edi Rama. Di se si funksionon pastërtia dhe higjiena.

Maska në rrugë jo vetëm që është abuzim psikologjik që i ka kthyer shqiptarët si qen me maska. Nëse Rama do që shqiptarët të mbajnë maska le t’ua ofrojë ai”, tha Kryemadhi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Patozi: Gjysma e atyre që janë sot krah Bashës kanë qenë në dasmën e Ramës

Publikuar

-

Nga

Kodi i ri Zgjedhor/ Paralajmëron Patozi: Do ta çojmë në Gjykatën Kushtetuese

“Gjysma e atyre që janë te opozita e bashkuar krah Bashës kanë qenë në dasmën e Ramës”.

Kjo ka qenë deklarata e bërë pak minuta më parë nga koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, i cili foli për akuzat që janë drejtuar ndaj tij se po bashkëpunon me kryeministrin Rama.

Patozi tha se këto akuza po bëhen nga ata persona që kanë qenë në dasmën e kreut të qeverisë e që dot janë në krah të Lulzim Bashës.

Unë nuk e kam pirë kurrë një kafe me Edi Ramën dhe thashë se nuk e kam problem të pi kafe me Edi Ramën si njeri pa hyrë në politikë se nuk kam asgjë personale me të, por të më akuzojnë këta nuk i lejoj.

Keni një video po doni, gjysma e atyre që janë te opozita e bashkuar krah Bashës kanë qenë në dasmën e Ramës dhe më thonë mua se po i shërbej Ramës”, theksoi ai në emisionin “Open”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Po sillesh shumë butë”/ Duka leksion Bashës: Sot duhet të ishim mbledhur urgjent!

Publikuar

-

Nga

“Po sillesh shumë butë”/ Duka leksion Bashës: Sot duhet të ishim mbledhur urgjent!

Kreu PAA, Agron Duka ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në “5 pyetje nga Babaramo”, ku ka kritikuar sjelljen e kreut demokrat Lulzim Basha, i cili sipas tij po tregohet shumë butë.

“Gjithmonë kam thënë se do isha për një rrugë më të ashpër. Nëse ky do tentojë në parlament siç kaloi rradhën e parë ta kalojë dekretin të bëjmë një protestë para parlamentit, por jo hiç.

Fryma popullore është anti Ramë. Mirë këtë po e lëmë të vazhdojë me të fortit. Fryma popullore ka qenë dhe anti Enver. Nuk po them që do të kthehet në regjim siç ka qenë por autoritar, por autoritar jemi të gjithë që po  e shohim.

Ky është një rrezik shumë i madh. Ska pse të preokupojë më shumë ndërkombëtarët sesa ne që jemi këtu. Ça do bëjmë ne. Mua më duket sjellja e butë e Bashës, megjithëse ka njerëz që thonë ka vizion perëndimor, unë sjam dakord për opozitë të dhunshme por as të rrimë e të shohim këtë se çfarë bën këtu.

LEXO EDHE:  Rama i ndryshon mbiemrin Andi Bushatit dhe Fatos Lubonjës

LEXO EDHE:  Qeveria fut në telashe universitetet/Harron të miratojë tarifat e shkollimit

Mendoj sipas meje, ne duhet të bashkoheshim urgjent sot e gjithë opozita dhe të merrnim një vendim si do reagojmë karshi kësaj sjellje të kryeministrit”, tha Duka./CNA.al

LEXO TE PLOTE