Connect with Us

“Jam në dispozicion të Bashës”/ Nishani zbulon nëse do kandidojë për deputet

Politikë

“Jam në dispozicion të Bashës”/ Nishani zbulon nëse do kandidojë për deputet

Publikuar

-

“Jam në dispozicion të Bashës”/ Nishani zbulon nëse do kandidojë për deputet

Ish presidenti Bujar Nishani, anëtar i komisionit të vlerësimit të kandidatëve për deputetë në pd, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “emisionin 5 pyetje nga Babaramo”.

Ai është pyetur nëse do të kandidojë për deputet në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, ndërsa është përgjigjur se është në dispozicion të Bashës.

Me këtë përgjigje ai na ka lënë të kuptohet  se është i gatshëm të kandidojë por se kjo tashmë do të varet nga kreu demokrat.

LEXO EDHE:  Skandalet e Ramës/ Noka: Në një vend normal qeveria do ishte rrëzuar

“Që kur kam  ardhur këtu jam në dispozicion të Bashës”, tha ai./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Patozi vë Bashën para përgjegjësisë/ Edhe nëse PD thërrmohet fare, nuk i bëhet keq vendit

Publikuar

-

Nga

Patozi vë Bashën para përgjegjësisë/ Edhe nëse PD thërrmohet fare nuk i bëhet keq vendit

Koordinatori Astrit Patozi ka folur mbrëmjen e sotme për krijimin e disa partive të reja nga demokratët e zhgënjyer nga Partia Demokratike nën drejtimin e Lulzim Bashës.

Patozi vuri Bashën para përgjegjësisë dhe deklaroi se thërmimi i PD-së nuk do t’i bënte keq vendit.

Ai tha në emisionin “Open” se PD po vjen drejt copëtimit gjjthmonë e më tepër për shkak drejtimit të dobët të Lulzim Bashës.

PD ka një problem të madh, por edhe nëse thërmohet fare nuk i bëhet keq vendit. Unë dikur mendoja se bipolariteti bënte mirë për Shqipërinë se kam pasur parasysh vendet e perëndimit, por bipolaritetin ne e kemi parë me Edi Ramën.

Kur flasim për copëtimin e PD ne flasim për shkaqet e arsyet. Në 7 vitet e fundit për shkak të lidershipit të dobët dhe të pashpirt të Bashës, PD ka pasur hemoragji të tmerrshme dhe sot jemi në faktin që flitet për disa parti nga PD. Copëtimi i PD në raport me zgjedhësit dhe Shqipërinë mund të jetë më mirë”, theksoi koordinatori i BD-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Është një nga njerëzit me kontributin më të madh në PD”/ Nishani vlerëson Jozefina Topallin

Publikuar

-

Nga

“Është një nga njerëzit me kontributin më të madh në PD”/ Nishani vlerëson Jozefina Topallin

Ish presidenti Bujar Nishni është i ftuar mbrëmjen e sotme në Report Tv, ku mes të tjerave ka komentuar dhe zërat  e fundit se ish-deputetja Jozefina Topalli do të krijojë një parti të re për të garuar në zgjedhjet e 25 prillit.

Ai e ka vlerësuar Topallin si një nga njerëzit me kontribut të madh në PD, ndërsa ka shtuar se do të donte që ajo ta jepte kontributin po në këtë parti.

“Ajo është një nga nejrëzit me më kontriibut dhe është e drejta e saj dhe zgjehdja e saj. Unë kam dashur gjithmonë që ajo ta japë kontributin në PD, por është zgjedhja e çdokujt”, tha Nishani./CNA.al

LEXO EDHE:  Basha nuk “iu ndahet” oligarkëve/ Ja ku shkojnë paratë e qytetarëve

LEXO EDHE:  Artan Hoxha “shuplakë” të fortë politikës/ U mbush kupa, ky është bilanc lufte

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Murrizi përplaset me Eni Vasilin/ Të njoh që nga mbledhja e Forumit Rinor të PD, më thirr në mbiemër

Publikuar

-

Nga

Murrizi përplaset me Eni Vasilin/ Të njoh që nga mbledhja e Forumit Rinor të PD, më thirr në mbiemër

Deputeti Myslim Murrizi është përplasur mbrëmjen e sotme me moderatoren Eni Vasili.

Murrizi u irritua nga mënyra si iu drejtua moderatorja dhe i tha se e njeh që nga koha kur ka qenë pjesë e forumit të PD-së.

Moderatorja e mohoi këtë gjë dhe iu drejtua ashpër duke i treguar se e vendos ajo çfarë duhet diskutuar në studio.

Debati në emisionin “Open”:

Myslim Murrizi: Më thirr në mbiemër

Eni Vasili: Po pse si të thirra? A je mirë sot z. Murrizi?

LEXO EDHE:  Artan Hoxha “shuplakë” të fortë politikës/ U mbush kupa, ky është bilanc lufte

LEXO EDHE:  Frika se do katandiset me pak njerëz/Zbulohet çfarë u detyrua të bëjë Basha sot në Shkodër

Myslim Murrizi:  E, ashtu më thirr. Se të njoh që nga mbledhja e Forumit Rinor të PD

Eni Vasili: E ke gabim, s’kam qenë kurrë. Tani ju lutem, se jam drejtuese e Open dhe ça ndodh në këtë emision e vendos unë.

Myslim Murrizi: Po jo unë s’ta prish këtë emision, kam respekt, Unë kam respekt e të kam të preferuar. Partia ime nuk është krijuar as nga zyra e Ramiz Alisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE