Connect with Us

“I ka bërë shqiptarët si qen me maska”/ Kryemadhi sfidon Ramën: Kam më shumë shkollë se ti

Politikë

“I ka bërë shqiptarët si qen me maska”/ Kryemadhi sfidon Ramën: Kam më shumë shkollë se ti

Publikuar

-

“I ka bërë shqiptarët si qen me maska”/ Kryemadhi sfidon Ramën: Kam më shumë shkollë se ti

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është e ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Opinion’ ku ka dalë sërish kundër mbajtjes së maskave në ambiente të hapura.

“Mos u puth buzë më buzë me njerëzit, laj duart dhe mos prek fytyrën, dhe mund të mos mbash maskë. Nuk kam ndërruar mendim që shqiptarët nuk duhet të mbajnë maska. Kam disa vite shkollë më shumë se Edi Rama. Di se si funksionon pastërtia dhe higjiena.

Maska në rrugë jo vetëm që është abuzim psikologjik që i ka kthyer shqiptarët si qen me maska. Nëse Rama do që shqiptarët të mbajnë maska le t’ua ofrojë ai”, tha Kryemadhi./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Patozi: Gjysma e atyre që janë sot krah Bashës kanë qenë në dasmën e Ramës

Publikuar

-

Nga

Kodi i ri Zgjedhor/ Paralajmëron Patozi: Do ta çojmë në Gjykatën Kushtetuese

“Gjysma e atyre që janë te opozita e bashkuar krah Bashës kanë qenë në dasmën e Ramës”.

Kjo ka qenë deklarata e bërë pak minuta më parë nga koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, i cili foli për akuzat që janë drejtuar ndaj tij se po bashkëpunon me kryeministrin Rama.

Patozi tha se këto akuza po bëhen nga ata persona që kanë qenë në dasmën e kreut të qeverisë e që dot janë në krah të Lulzim Bashës.

Unë nuk e kam pirë kurrë një kafe me Edi Ramën dhe thashë se nuk e kam problem të pi kafe me Edi Ramën si njeri pa hyrë në politikë se nuk kam asgjë personale me të, por të më akuzojnë këta nuk i lejoj.

Keni një video po doni, gjysma e atyre që janë te opozita e bashkuar krah Bashës kanë qenë në dasmën e Ramës dhe më thonë mua se po i shërbej Ramës”, theksoi ai në emisionin “Open”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Po sillesh shumë butë”/ Duka leksion Bashës: Sot duhet të ishim mbledhur urgjent!

Publikuar

-

Nga

“Po sillesh shumë butë”/ Duka leksion Bashës: Sot duhet të ishim mbledhur urgjent!

Kreu PAA, Agron Duka ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në “5 pyetje nga Babaramo”, ku ka kritikuar sjelljen e kreut demokrat Lulzim Basha, i cili sipas tij po tregohet shumë butë.

“Gjithmonë kam thënë se do isha për një rrugë më të ashpër. Nëse ky do tentojë në parlament siç kaloi rradhën e parë ta kalojë dekretin të bëjmë një protestë para parlamentit, por jo hiç.

Fryma popullore është anti Ramë. Mirë këtë po e lëmë të vazhdojë me të fortit. Fryma popullore ka qenë dhe anti Enver. Nuk po them që do të kthehet në regjim siç ka qenë por autoritar, por autoritar jemi të gjithë që po  e shohim.

Ky është një rrezik shumë i madh. Ska pse të preokupojë më shumë ndërkombëtarët sesa ne që jemi këtu. Ça do bëjmë ne. Mua më duket sjellja e butë e Bashës, megjithëse ka njerëz që thonë ka vizion perëndimor, unë sjam dakord për opozitë të dhunshme por as të rrimë e të shohim këtë se çfarë bën këtu.

LEXO EDHE:  Koncesioni për Porto Romanon/ Edi Rama: Ditmir Bushati, shpifi

LEXO EDHE:  Bashkia e Sarandës do të vendosë bustin e Anetës, nënës së Edi Ramës me mbishkrimin: Hillary Clinton/ Nga Kastriot Myftaraj

Mendoj sipas meje, ne duhet të bashkoheshim urgjent sot e gjithë opozita dhe të merrnim një vendim si do reagojmë karshi kësaj sjellje të kryeministrit”, tha Duka./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Patozi i nxjerr të palarat Bashës e Ramës/ Kanë ngrënë pica për tre orë

Publikuar

-

Nga

Patozi i nxjerr të palarat Bashës e Ramës/ Kanë ngrënë tre orë pica, në bashkëpunim për 6 muaj

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi, ka komentuar deklaratën e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, se nga PD do të krijohen 5 parti të reja dhe atë të Lulzim Bashës, që ftoi në koalicion Jozefina Topallin dhe partitë e demokratëve.

Patozi tha se deklarata e Veliajt është kush e ha grepin, ndërsa theksoi se nuk do të bashkëpunojë me asnjërën palë politike.

Sipas tij, Basha dhe kryeministri Edi Rama kanë ngrënë pica për rreth tre orë bashkë dhe kanë bashkëpunuar për rreth 6 muaj.

Erion Veliaj të mosojë të numërojë se unë di që ka problem numërimi këtej nga e djathta. E para, mund të ketë 5, 7, 10 parti. Këta janë njerëz ta pakënaqur nga PD dhe këtë mund ta konfirmoj. Ajo deklarata është diversion, puna është kush e ha grepin.

Unë në juri këtë se pranoj se i kam kundërshtarë dhe i kam ballorë, nuk kam asnjë sekond bashkëpunim me ta, ndërsa ky tjetri ka bashkëpunim për rreth 6 muaj. Ka qëndruar tre orë duke ngrënë pica vetëm për vetëm me ta.

Këtë tjetrin nuk e pranoj, zotin Basha dhe këdo tjetër nga ajo palë se unë e kam bërë ndarjen me vullnet të lirë. Projekti im politik është kundër të dyja palëve, ne kemi zgjedhur që t’i japim shqiptarëve një alternativë të re. Ne jemi kundër kryetarokaricë, ne jemi vetë kryetarë por nuk e duam atë pushtet”, u shpreh koordinatori i BD-së në “Open”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE