Connect with Us

FOTO/ Në krah të Neymar dhe Depay, futbollisti shqiptar zgjidhet në formacionin e javës

Sport

FOTO/ Në krah të Neymar dhe Depay, futbollisti shqiptar zgjidhet në formacionin e javës

Publikuar

-

Pas aventurës jo të mirë te Lazio duket se futbollisti Valon Berisha ka gjetur veten në Francë. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës po aktivizohet me Reims duke zhvilluar paraqitje pozitive me skuadrën ku ai luan.

Këtë fundjavë skuadra e tij fitoi ndaj Montpellier me shifrat 4-0, ndërsa lojtari dardan e pa veten në formacionin e javës duke u renditur përkrahë yjeve si Neymar apo sulmuesi i Lyon Depay.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Superiorja në mesjavë/ Ja oraret e sfidave të javës së 4-t

Publikuar

-

Nga

Java e 4-t e Kategorisë Superiore do të luhet ditën e mërkurë, ku janë planifikuar të zhvillohen të gjitha ndeshjet.

Kukësi do të ketë një tjetër përballje të vështirë, teksa pas Tiranës, Partizanit dhe Teutës, tashmë skuadra e Gegës do të përballet me Laçin.

Provë forcë për Vllazninë, që luan në Durrës ndaj Teutës, në një përballje që pritet me shumë interes. Ndeshje të lehtë në letër ka Partizani, që luan në transfertë ndaj Apolonisë, ndërsa Tirana sfidon Bylisin. Skënderbeu që ditën e sotme gjeti fitoren e parë në kampionat, të mërkurën luan në shtëpi ndaj Kastriotit.

Të gjitha ndeshjet:

Tirana-Bylisi 13:45

Apolonia-Partizani 13:45

Skënderbeu-Kastrioti 13:45

Kukësi-Laçi 16:45

Teuta-Vllaznia 16:45

 

LEXO TE PLOTE

Sport

RENDITJA/ Vllaznia shkëputet +4, Kukësi nuk del dot nga ngrirja

Publikuar

-

Nga

U luajtën sot 5 sfidat e vlefshme për javën e 3-të të Kategorisë Superiore. Vllaznia e trajnerit Brdariç, vijon të mbetet e pamposhtur, duke kryesuar kampionatin me pikë të plota.

Në ndjekje të shkodranëve në këto javët e para të kampionatit janë vënë Kastrioti dhe Teuta me 5 pikë.

Ndërkohë për sa i përket fundit të renditjes, tabela mbyllet nga nënkampionët e Kukësit, me vetëm 1 pikë në 3 ndeshje.

 

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Digitalb rikthen sinjalin/ Ja çfarë ka ndodhur

Publikuar

-

Nga

Digitalbi doli sot me një njoftim tronditës për gjithë abonentët e tij, teksa u njoftua se nuk do tensmetoheshin në Supersport eventet europiane në vazhdim. Lajmin e kanë konfirmuar në faqen e tyre zyrtare, teksa më pas është fshirë.

CNA mëson se e gjithë kjo ka ndodhur për shkak të një problem pagese të pa zgjidhur, duke çuar në heqjen e sinjalit.

Një pagesë e cila nuk ishte kryer pasi aksionerja Vjollca Hoxha, nuk firmoste pa ndryshimin e administratorëve dhe vendosjen e drejtuesit të ri të kompanisë.

Sipas të njëjtave burime, pas heqjes te sinjalit ka reaguar Znj. Hoxha duke firmosur dhe më pas është kryer pagesa që  i ka risjellë sinjalin.

Kompanisë Digitalb prej kohësh ka përplasje dhe gjyqe midis aksionerëve në betejën që ka sjellë jo pak problem për kompaninë, e cila tashmë po vuan edhe nga problematika e heqjes dhe rikthimit të sinjalit ndaj klientëve të cilët e kanë parapaguar shërbimin e tyre, por që duhet të jenë viktima për përplasje të aksionerëve të Digitalbit./CNA.AL

LEXO TE PLOTE