Connect with Us

“Është një nga njerëzit me kontributin më të madh në PD”/ Nishani vlerëson Jozefina Topallin

Politikë

“Është një nga njerëzit me kontributin më të madh në PD”/ Nishani vlerëson Jozefina Topallin

Publikuar

-

“Është një nga njerëzit me kontributin më të madh në PD”/ Nishani vlerëson Jozefina Topallin

Ish presidenti Bujar Nishni është i ftuar mbrëmjen e sotme në Report Tv, ku mes të tjerave ka komentuar dhe zërat  e fundit se ish-deputetja Jozefina Topalli do të krijojë një parti të re për të garuar në zgjedhjet e 25 prillit.

Ai e ka vlerësuar Topallin si një nga njerëzit me kontribut të madh në PD, ndërsa ka shtuar se do të donte që ajo ta jepte kontributin po në këtë parti.

“Ajo është një nga nejrëzit me më kontriibut dhe është e drejta e saj dhe zgjehdja e saj. Unë kam dashur gjithmonë që ajo ta japë kontributin në PD, por është zgjedhja e çdokujt”, tha Nishani./CNA.al

LEXO EDHE:  Jozefina Topalli paralajmëron “fundosjen” e Bashës/ Rruga e vetme për të rrëzuar Ramën

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Po sillesh shumë butë”/ Duka leksion Bashës: Sot duhet të ishim mbledhur urgjent!

Publikuar

-

Nga

“Po sillesh shumë butë”/ Duka leksion Bashës: Sot duhet të ishim mbledhur urgjent!

Kreu PAA, Agron Duka ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në “5 pyetje nga Babaramo”, ku ka kritikuar sjelljen e kreut demokrat Lulzim Basha, i cili sipas tij po tregohet shumë butë.

“Gjithmonë kam thënë se do isha për një rrugë më të ashpër. Nëse ky do tentojë në parlament siç kaloi rradhën e parë ta kalojë dekretin të bëjmë një protestë para parlamentit, por jo hiç.

Fryma popullore është anti Ramë. Mirë këtë po e lëmë të vazhdojë me të fortit. Fryma popullore ka qenë dhe anti Enver. Nuk po them që do të kthehet në regjim siç ka qenë por autoritar, por autoritar jemi të gjithë që po  e shohim.

Ky është një rrezik shumë i madh. Ska pse të preokupojë më shumë ndërkombëtarët sesa ne që jemi këtu. Ça do bëjmë ne. Mua më duket sjellja e butë e Bashës, megjithëse ka njerëz që thonë ka vizion perëndimor, unë sjam dakord për opozitë të dhunshme por as të rrimë e të shohim këtë se çfarë bën këtu.

LEXO EDHE:  “Më pis edhe se 17 Maji”/ Jozefina Topalli ashpërson tonet ndaj Bashës: Pa hequr Lulzimin nuk ik Rama

LEXO EDHE:  Ngjarjet në Turqi/Nishani: Dënoj aktet dhe tentativat e grushtit të shtetit

Mendoj sipas meje, ne duhet të bashkoheshim urgjent sot e gjithë opozita dhe të merrnim një vendim si do reagojmë karshi kësaj sjellje të kryeministrit”, tha Duka./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Patozi i nxjerr të palarat Bashës e Ramës/ Kanë ngrënë pica për tre orë

Publikuar

-

Nga

Patozi i nxjerr të palarat Bashës e Ramës/ Kanë ngrënë tre orë pica, në bashkëpunim për 6 muaj

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi, ka komentuar deklaratën e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, se nga PD do të krijohen 5 parti të reja dhe atë të Lulzim Bashës, që ftoi në koalicion Jozefina Topallin dhe partitë e demokratëve.

Patozi tha se deklarata e Veliajt është kush e ha grepin, ndërsa theksoi se nuk do të bashkëpunojë me asnjërën palë politike.

Sipas tij, Basha dhe kryeministri Edi Rama kanë ngrënë pica për rreth tre orë bashkë dhe kanë bashkëpunuar për rreth 6 muaj.

Erion Veliaj të mosojë të numërojë se unë di që ka problem numërimi këtej nga e djathta. E para, mund të ketë 5, 7, 10 parti. Këta janë njerëz ta pakënaqur nga PD dhe këtë mund ta konfirmoj. Ajo deklarata është diversion, puna është kush e ha grepin.

Unë në juri këtë se pranoj se i kam kundërshtarë dhe i kam ballorë, nuk kam asnjë sekond bashkëpunim me ta, ndërsa ky tjetri ka bashkëpunim për rreth 6 muaj. Ka qëndruar tre orë duke ngrënë pica vetëm për vetëm me ta.

Këtë tjetrin nuk e pranoj, zotin Basha dhe këdo tjetër nga ajo palë se unë e kam bërë ndarjen me vullnet të lirë. Projekti im politik është kundër të dyja palëve, ne kemi zgjedhur që t’i japim shqiptarëve një alternativë të re. Ne jemi kundër kryetarokaricë, ne jemi vetë kryetarë por nuk e duam atë pushtet”, u shpreh koordinatori i BD-së në “Open”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Degjeneron debati Murrizi-Gjekmarkaj/ S’ka bir kur*e që më akuzon mua si spiun, të marr një milion euro…

Publikuar

-

Nga

Degjeneron debati mes Murrizit dhe Gjekmarkajt/ S’ka bir kur*e që më akuzon mua si spiun, të marr një million euro...

Deputeti Myslim Murrizi ka debatuar ashpër me analistin Agron Gjekmarkaj, lidhur me krijimin e disa partive politike nga radhët e demokratëve.

Gjekmarkaj këmbënguli të dinte se përse Murrizi nuk bashkohet me Bashën, ndërsa ky i fundit tha se në PD ka spiuna.

Kjo deklaratë ka irrituar analistin, i cili nuk e ka përmbajtur fjalorin dhe i tha deputetit se nëse e akuzon si spiun do ta dërgojë në gjykatë dhe do kërkojë një million euro dëmshpërblim.

Debati në “Open”:

Gjekmarkaj: Pse nuk bashkohesh me Bashën?

Murrizi: Ja kam thënë Bashës që nga 2017. Unë s’jam spiun si këta. E ke marrë ti këtë letër?

LEXO EDHE:  “Duhet ndryshim”/ Jozefina Topalli kërkon një lëvizje të re

LEXO EDHE:  Ngjarjet në Turqi/Nishani: Dënoj aktet dhe tentativat e grushtit të shtetit

Gjekmarkaj: Jo se kam marrë, ta vërtetoj, s’jam spiun unë, nëse do shkojmë në gjyq, po fitova më jep 1 milion euro.

Murrizi: S’më vë dot gjobë mua.

Gjekmarkaj: S’ka bir nënë e bir kur*e që më akuzon mua për spiun.

Murrizi: S’po të akuzoj.

Gjekmarkaj: Nuk e bën dot.

Murrizi: Do jem shumë pragmatist me ty…

Gjekmarkaj: Bëji verifikimin dhe çoje në gjykatë…/ CNA.al

LEXO TE PLOTE