Connect with Us

E ardhmja e Hysajt, befason agjenti i shqiptarit: Pas 3 muajsh do të nënshkruaj me…

Kombëtare

E ardhmja e Hysajt, befason agjenti i shqiptarit: Pas 3 muajsh do të nënshkruaj me…

Publikuar

-

Rinovimi i Elseid Hysajt, është kthyer në një “telenovelë”. Pavarësisht se nën drejtimin e Gatuzos, kapiteni i Kombëtares shqiptare ka filluar të luajë rregullisht duke gëzuar një formë të mirë, qëndrimi tek të kaltërit nuk është i garantuar.

Në një prononcim për “Radio Punto Nuovo”, agjenti i Hysajt, Mario Xhufredi, ka folur në lidhje me të ardhmen e shqiptarit, teksa nuk ka nguruar të kërcënojë drejtuesit e Napolit, se nëse nuk i bëjnë ofertën e duhur mbrojtësit, ai do të largohet.

mario xhufredi

“Napoli ka tre mbrojtës dhe është e vështirë të gjesh më mirë. Hysaj, që kur arriti Gatuzo, po bën shumë mirë. Vetëm me Ançelotin kishte një regres. Rinovimi? Nuk varet nga rinovimi i Gatuzos. Unë kam vrapuar pas Napolit për rinovimin e Hysajt prej dy vitesh.

Nëse atij do i bëhet propozimi i duhur, do të qëndrojë. Përndryshe pas tre muajsh Hysaj mund të nënshkruajë me cilin klub të dëshirojë. Ai nuk duhet të qëndrojë vetëm nëse Gatuzo qëndron, Napoli duhet të besojë te Hysaj. Lojtari dhe unë duam të presim një moment”, u shpreh Xhufredi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

VIDEO/ Asist i Kallakut, Tuci shënon në Kroaci dhe feston me… shqiponjë

Publikuar

-

Nga

Skuadra e Lokomotiva Zagreb vazhdon të notojë në ujëra të turbullt në këtë pjesë të kampionatit, pasi gjendet pranë fundit të renditjes. Por sot ekipi ka siguruar një rezultat të rëndësishëm në fushën e Goricës që është prendente për të luajtur në Europë në edicionin e ardhshëm.

Banda e shqiptarëve”, e cila sot paraqitej në fushë me Çokajn, Kallakun, Tucin e Tahirajn nga minuta e parë përballë Goricës në transfertë, ka mbyllur ndeshjen me një barazim 1-1 që vleu për t’u larguar nga vendi i fundit në klasifikim e sidomos për moralin, pasi luhej ndaj një prej ekipeve që pretendojnë për zonën e Europës.

Ekipi vendas kaloi i pari në avantazh, por në minutën e 50 të sfidës, një gol shqiptar i dha barazimin Lokomotiva Zagrebit. Një harkim nga e majta gjeti në zonë Kallakun dhe ky pasi uli topin, pasoi me saktësi te Tuci, i cili nuk mund të gabonte para protës. Gol dhe menjëherë festë me “shqiponjë” për sulmuesin e U21 i cili po tregon vlerat e tij në kampionatin kroat duke u bërë gjithnjë e më shumë protagonist atje.

Ndërkohë, në radhët e Goricës ishte spektator gjatë gjithë takimit Albi Doka, i cili nuk u aktivizua nga trajneri i tij në këtë duel.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Lajm i keq/ Një tjetër futbollist i Kombëtares me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur klubi i tij, SPAL, që tregon gjithashtu se Berisha nuk ka pasur kontakte me pjesën tjetër të skuadrës që pas grumbullimit me kombëtaren.

Berisha ka qenë i karantinuar gjatë këtyre ditëve në shtëpinë e tij, sipas rregullave të autoriteteve mjekësore ne Ferrara. Në tamponin e kryer së fundmi, që duhej të ndodhte para bashkimit me skuadrën, Berisha ka rezultuar i infektuar.

Lajm i keq për gardianin e kombëtares sonë, që gjatë javëve të fundit ishte në superformë dhe ndihmonte SPAL vazhdimisht për të arritur rezultate pozitive.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

RENDITJA E FIFA-s/ Ja sa pozicione ka ngjitur Shqipëria për nëntorin

Publikuar

-

Nga

Shqipëria ka fituar 3 pozicione në renditjen e kombëtareve botërore në listën e FIFA-s.

Kjo erdhi fale fitoreve ne muajin nentor, ku kuqezinjtë zunë vendin e parë në grupin C4 të Ligës së Kombeve.

Tani pozicionohen në vendin e 66-të në klasifikimin e ekipeve kombëtare./CNA.al

LEXO TE PLOTE