Connect with Us

Çuni i Fahriut zbulon skenarin e errët të Ramës/ Ja pse kërkon që pandemia të përkeqësohet

Politikë

Çuni i Fahriut zbulon skenarin e errët të Ramës/ Ja pse kërkon që pandemia të përkeqësohet

Publikuar

-

Çuni i Fahriut zbulon skenarin e errët të Ramës/ Ja pse kërkon që pandemia të përkeqësohet

Çuni i Fahri Balliut, ish-deputeti Klevis Balliu ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Në një prononcim për mediat, Balliu tha se kryeministri Edi Rama po kujdeset qëllimisht që gjendja e pandemisë së Covid-19 në vendin tonë të përkeqësohet.

Sipas tij, Rama kërkon që të fusë shqiptarët sërish në karantinë, që të mos zhvillojë zgjedhjet.

“Edi Rama kërkon që gjendja e pandemisë të përkeqësohet, që të ketë justifikimin për të rikthyer karantinën që të mos ketë zgjedhje në Shqipëri.

LEXO EDHE:  Maska me detyrim edhe në ambiente të jashtme/ Basha “kryqëzon” Ramën

Ai po kujdeset qëllimisht që situate e pandemisë të përkeqësohet”-tha Klevis Balliu./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. t

    26 Tetor, 2020 at 10:08 am

    Nje vertete qe se luan topi

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha publikon foton/ Ja cila është maska e vetme që ju mbron nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Pandemia e Covid-19 i ka detyruar qytetarët të krijojnë vetë maskat, të cilat tërheqin shpesh vëmendjen me figura dhe shkrime nga më të ndryshmet.

Një të tillë ka publikuar dhe ish-kryeministri Sali Berisha. Në foto shfaqet një djalë i ri i cili mbi maskën e tij ka shkruar “Rama ik”. Me ironi, Berisha shkruan se ajo është e vetmja maskë që të mbron.

“Shembull! Vetem kjo maske ju mbron”, shkruan Berisha dhe ndan foton e mëposhtme./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama mbledh drejtuesit Politik të PS-së

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot drejtuesit politikë të Partisë Socialiste.

Ashtu si dhe javën e kaluar, takimi po mbahet në selinë e Partisë Socialiste. Mësohet se kryefjalë e diskutimit janë zgjedhjet e 25 prillit.

Kujtojmë se PS ka shpallur një platformë, një proces për vlerësimin e deputetëve dhe më pas të ministrave, sa i takon përfaqësisë së tyre në parti. Kjo platformë do i shpërbejë Partisë Socialiste për të hartuar listën përfundimtare të kandidatëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Jozefina Topalli tradhëtare?/ Ish-kreu i PD-së: Mendësi komuniste, do përfundoni në “lëpirësa”

Publikuar

-

Nga

Rama nxjerr hartën e devijimit të trafikut nga Dogana/ E bllokuan ata që lanë rrugët rrugëve

Ish-kreu i degës së PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka reaguar në lidhje me sulmet ndaj ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli, e cila po etiketohet si tradhëtare nga Republika e re, pasi njoftoi për një nismë të re politike.

Në një postim në rrjetet sociale, Elezi shkruan se të etiketosh nje nga ish-drejtueset me te spikatura te PD si TRADHETARE, pa patur asnje fakt apo argument, eshte nje mendesi kryekeput “komuniste” dhe e dal boje nga vete historite komike ne PD.

Kur sheh me ate pa xham !

Eshte per te qesh ku sheh ne portale e gazeta sulmin alla Republikas te Lulezimsave dhe ish-komunisteve (ne rradhet e PD) mbi zonjen Topalli (per nismen e nje levizje te re).

Te etiketosh nje nga ish-drejtueset me te spikatura te PD si TRADHETARE, pa patur asnje fakt apo argument, eshte nje mendesi kryekeput “komuniste” dhe e dal boje nga vete historite komike ne PD.

Them mendesi “komuniste” pasi eshte e huazuar nga teknikat e PP ku shoku Enver periodikisht nxirrte “tradhetar” brenda saj, por ai ishte konseguent, kur te thonte Tradhetar skishte kthim mbrapa.”-shkruan Ibsen Elezi.

Më tej, ai numëron disa prej historive të shpalljes tradhëtar në PD, ndërsa shton se ata qe po “lehin” shume dhe shohin apo dine pak, nga pervoja jane nje kontigjent qe perfitojne pak dhe perfundojne ne lepirsa te tradhetareve.

Historite e shpalljes tradhetar ne PD jane te shumta :

Shpallja “tradhetar” e themeluesit te PD Azem Hajdarit ka qebe me tipikja, me pas i pranuar edhe nga shpallesit si hero i saj.

Shpallja e psh. ish-nenkryetarit Genc Pollo krah i dikur krah i djathte i Doktorit, tradhetar dhe agjent i Grekeve, e me pas minister dhe drejtues i rendesishem ne PD bashke me shpuren e tij te Colloakeve me shok.

Shpallja e ish-nenkryetarit Bamir Topi tradhetar, per hir te se vertetes per ket pakt fakte qe nga 21 Janari deri te pjesmarrja ne pushtet me PS, me pas Sandrat dhe Oketat e tij jane pjese e drejtimit te PD.

Shpallja e ish-nenkryetarit Astrit Patozit si tradhetar, nuk u pasua me fatin e dy te pareve pasi koha eshte e shkurter dhe akoma nuk pati zhvillime, dmth eshte tradhetar i ri sapk te vjeterohet (neser) ata do jene ne kupolen drejtuese te PD, pasi ky eshte rregulli i pashkruar nga dy te paret.

Atehere pse shpallja e ish-nenkryetares Jozefina Topallit si tradhetare nuk do kete te njejten rrjedhe, te gjithe ata qe e ndjekin dhe qe sot do i shpallin tradhetar, neser do jene drejtuesit e saj.

Nuk dua te permend me dhjetra tradhetar te tjere qe me pas Doktori i riberi ministra e drejtues te rendesishem ne PD, do fryhej shkrimi.

Ne ket aspekt PD eshte mjaft “konservatore” ajo ruan me fanatizem traditat e keqia te saj.

Pra keta qe po “lehin” shume dhe shohin apo dine pak, nga pervoja jane nje kontigjent qe perfitojne pak dhe perfundojne ne lepirsa te tradhetareve.

Ky kontigjent “lehesish” ose sic njhen ne gjuhen popullore “zagaresh” e ben kete me pasion edhe pse ne fund e dine se sdo marrin asgje nga gjahu.

I kthehem prap pervojes, si ndalojne keta nga e lehura !?

Duhet t’ju bertas i zoti, por ne ket rast jam konfuz, se jane dy, pra duhet t’ju bertas edhe Lyli edhe Doktori.

PS: personalisht per arsye te tjera thelbesore nuk jam me keto levizje. Gazetaruc, memeuc e poetuce mos e shihni me ate pa xham.”-përfundon postimin e tij Ibsen Elezi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE