Connect with Us

Zhgënjen sërish Juventusi, Kulusevki e shpëton nga humbja

Seria A

Zhgënjen sërish Juventusi, Kulusevki e shpëton nga humbja

Publikuar

-

Juventusi zhgënjen sërish. Bardhezinjtë kanë arritur një tjetër barazim 1-1 ndaj Hellas Veronës, i treti pas pesë ndeshjeve të Serie A. Andrea Favilli (60′) çoi në delir mysafirët, por Dejan Kulusevski (78′) arriti të baraspeshonte gjithçka.

Ishte një solo gol i suedezit që shpëtoi Juven nga humbja, pasi skuadra e Andrea Pirlo vijon të mos bind me lojën e treguar në fushë. Juve në vendin e pestë tubon nëntë pikë, ndërsa Verona me tetë pikë është në pozitën e tetë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Derbi i Milanos, publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Inter-Milan

Publikuar

-

Nga

Do të startojë në orën 20:45, derbi i Madoninës, i vlefshme për Kupën e Italisë.  Interi dhe Milani kanë histori në Kupën e Italisë.

Në fakt, janë dy nga katër formacionet lidere (së bashku me Bolonjën dhe Juventusin) për pjesëmarrje në kompeticion: 73. “Libri i artë” thotë që kuqezinjtë e kanë fituar 5 herë, ndërsa zikaltrit janë të tretët e të gjitha kohërave me 7 triumfe.

Megjithatë, për dy milanezet fitorja mungon prej shumë kohësh: Interi nga edicioni 2010-’11, ndërsa Milani nga akoma më shumë (2002-’03).

Do të jetë derbi numër 25 në Kupë. Në të kaluarën numërohen 7 fitore të zikaltërve, 10 të kuqezinjve dhe 7 barazime; me 22 gola të zikaltërve kundrejt 33 të kuqezinjve. Më në përgjithësi, do të jetë derbi numër 227 mes gjithë kompeticioneve:

Interi drejton klasifikimin me 82 fitore kundër 77, ndërsa barazimet janë 67. Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë surprizat:

FORMACIONET ZYRTARE:

INTER (3-5-2): Handanoviç; Shrinjar, De Vraj, Kolarov; Darmian, Vidal, Brozoviç, Barela, Perisiç; Lukaku, Sançez.

MILAN (4-2-3-1): Tatarushanu; Dalot, Kjaer, Romanjoli, Hernandez; Meite, Kesi, Selemekers, Brahim Diaz, Leao, Ibrahimoviç.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Disiplina nuk e fal Konte: Inter pa trajner për dy ndeshjet e ardhshme

Publikuar

-

Nga

Gjykatësi sportiv i Serie A, Gerardo Mastrandrea, ka vendosur dënimin e dy ndeshjeve efektive skualifikim për Antonio Konten, për frazat drejtuar arbitrit Maresca në fund të Udinese-Inter. Trajneri i zikaltërve gjithashtu u gjobit me njëzet mijë euro. Një ndeshje skualifikim, ndërkohë, për Lele Orialin.

Masa u vendos sepse ish-trajneri i Italisë “në minutën e 45 të pjesës së dytë, vazhdoi të protestonte ashpër, pas paralajmërimit, duke artikuluar me zë të lartë fraza mosrespektimi ndaj arbitrit, që vazhduan edhe pas masës së përjashtimit, përpara se të largohej nga fusha e lojës; gjithashtu për shkak se, në fund të ndeshjes, u përball vetë me gjyqtarin me një mënyrë kërcënuese, në tunelin që të çon në dhomat e zhveshjes, duke i ulëritur një shprehje të rëndë ofenduese”.

Një ndeshje skualifikim dhe një gjobë prej 5 mijë eurosh edhe për menaxherin e ekipit të Interit, Lele Oriali, i cili gjithashtu u përjashtua në fund të ndeshjes kundër Udineses. Oriali u skualifikua “sepse në fund të ndeshjes, ka përsëritur protestat edhe pas paralajmërimit, duke arritur tek gjyqtari në mes të fushës me tone të larta e fjalë të parespektueshme”.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi prenoton një tjetër super goditje në merkato

Publikuar

-

Nga

Juventusi ka ofruar 22 milionë euro për sulmuesin e Sassuolos, Gianluca Scamacca dhe shpresojnë ta kompletojnë marrëveshjen në dy ditët e ardhshme.

22-vjeçari momentalisht është huazim te Genoa dhe kërkohet me ngulm nga kampioni i Italisë.

Oferta e Juventusit është 22 milionë euro, tre milionë më pak se kërkesa e Sassuolos që ishte 25 milionë euro për sulmuesin.

Problemi i vetëm për “Bianconerët” është koha, ngase afati dimëror mbyllet me 1 shkurt, derisa trajneri Andrea Pirlo dëshiron përforcime në sulm.

Sulmuesi i Chelseas, Olivier Giroud dhe i Romës, Edin Dzeko gjithashtu vëzhgohen nga Juventusi.

LEXO TE PLOTE