Connect with Us

Shpërthen COVIDI te klubi i Ajetit, infektohen 27 pjestarë të ekipit

Seria A

Shpërthen COVIDI te klubi i Ajetit, infektohen 27 pjestarë të ekipit

Publikuar

-

Klubi i Rexhianës ku bën pjesë futbollisti i Shqipërisë Arlind Ajeti po kalon një periudhë tepër delikate për shkak të koronavirusit.

Së fundmi, klubi italian njoftoi se janë identifikuar 16 raste të reja pozitive me COVID-19 në radhët e ekipit, duke e çuar numrin e të prekurve 27 në total.

Rexhiana nuk bën me dije emrat e personave të infektuar me koronavirus, por raportohet se 21 futbollistë dhe 6 pjesëtarë të stafit teknik (duke përfshirë trajnerin dhe asistentin e tij).

Për sa i përket axhendës së kampionatit, klubi do të marrë vendimet e duhura.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Rezultatet e shkëlqyera, Milani shpërblen trajnerin Pioli

Publikuar

-

Nga

Milani vazhdon të korrë suksese, teksa përveç kampionatit ku po bën shumë mirë dhe mban kryesimin së bashku me Napolin, tashmë kanë mundësinë të kalojnë edhe fazën e grupeve në Champions League, pavarësisht 3 humbjeve në ndeshjet e para.

Me fitoren e djeshme ndaj Atletico Madrid, kuqezinjtë kanë shkuar në kuotën e 4 pikëve, 1 më pak se Porto e vendit të dytë dhe kualifikimi nuk është më i pamundur.Duke parë rezultatet e shkëlqyer të arritura nga skuadra deri tani, te Milani po bëjnë gati një dhuratë për trajnerin Stefano Pioli. Ky i fundit është meritori për gjithçka që skuadra ka arritur deri tani dhe do të marrë një shpërblim të veçantë.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, nesër do të vijë zyrtarizimi i rinovimit të kontratës së Piolit deri në vitin 2024, teksa do të përfitojë edhe një rritje të rrogës.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Rriten shanset, ja si ia del Milani të kalojë grupin në Champions League

Publikuar

-

Nga

Milani fitoi në frymën e fundit ndaj Atletiko Madrid dhe ka ngjallur shpresat e tifozëve për një kualifikim për fazën tjetër. Megjithatë kjo nuk është detyrë e lehtë duke parë kundërshtarin e radhës në Champions. Por si mund të kualifikohet Milani?

Në ndeshjen e fundit për grupin e Champions-it nuk janë të shumta kombinimet që kualifikojnë italianët. Ekipi i Piolit ka si detyrim fitoren ndaj Liverpulit, ndërkohë që Porto dhe Atletiko duhet të ndajnë një barazim.Mundësia tjetër është fitorja e Atletikos që duhet të mundë Porton me rezultat më të vogël në shifra sesa ai që kuqezinjtë do të realizonin ndaj Liverpulit. Kombinim i vështirë, por Ibra me shokë besojnë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Heroi i Milanit, Mesias shpërthen në lot: Këtë histori e ka shkruar zoti

Publikuar

-

Nga

Kur mbërrinte te Milani e konsideronte momentin më të rëndësishëm të karrierës, por që nga dje me siguri që ka ndryshuar pak mendim. Zhunior Mesias është shpëtimtari, të paktën për momentin, i kuqezinjve në këtë edicion të Ligës së Kampioneve. 30-vjeçari është intervistuar nga televizioni i klubit duke dhënë versionin e tij të mbrëmjes.

E kishit ëndërruar kështu ndeshjen e parë në Champions?

Jam tepër i lumtur, sidomos për fitoren e cila shkon përtej golit tim të parë në debutimin në Champions. Erdhi si me porosi sepse kishim dhe kisha shumë nevojë.(qan).

Përse këta lot?

Vija nga një moment i vështirë sepse u dëmtova dy herë radhazi. Kishte shumë rëndësi për ne që të fitonim në Madrid. Fatmirësisht jemi ende në garë e tani duhet të luajmë për gjithçka në ndeshjen e fundit me Liverpulin.

Si lindi ky gol?

Thjesht instikt. E ndoqa aksionin dhe e dërgova topin në rrjetë me shumë qetësi. Kur je i qetë mund të bësh gjëra të mëdha e kjo që më ndodhi është pa dyshim më e rëndësishmja në karrierë. Sidoqoftë, përulësia është shumë e rëndësishme. Nuk duhet të ekzaltohem nga përgëzimet e as të mërzitem nga kritikat.

Cilat janë emocionet në këto momente?Më vinte të qaja që kur shënova sepse më erdhën ndërmend të gjitha momentet e vështira që kam kaluar në muajt e fundit. Mendova për Zotin dhe të gjithë historinë time të cilën ai e ka shkruar për mua.

Keni ndonjë dedikim të veçantë?

Është për familjen time në Brazil, për shokët dhe për këdo që besoi tek unë.

Çfarë prisni ndaj Liverpulit?

Duhet të jemi të përulur sepse dihet që do të jetë shumë e vështirë. Nevojitet një ndeshje si kjo e sotmja në aspektin e përqendrimit dhe dëshirës. Ndaj Atletikos nuk është e lehtë kurrë, por ne bëmë një ndeshje të madhe që nga minuta e parë e deri në të fundit. Uroj të vazhdojmë kështu.

A është kjo mbrëmja juaj më e bukur në karrierë?

Pa dyshim që po. Megjithatë, do të punoj për të pasur edhe të tjera si kjo. Është diçka vërtetë fantastike.

LEXO TE PLOTE