Connect with Us

Kanë shumë vetëbesim/ Shenjat e horoskopit që pretendojnë se janë më të mirët

Horoskopi

Kanë shumë vetëbesim/ Shenjat e horoskopit që pretendojnë se janë më të mirët

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor 23-30 Nëntor, 2020

Virgjëresha

Virgjëresha, është një nga shenjat që janë shumë të sigurt për veten e tyre, shpesh shumë, duke qenë pothuajse gjithmonë mjeshtra të dialektikës dhe analizës, ata janë plotësisht të bindur se është e pamundur të dalësh fitimtare nga një përballje me ta, kryesisht sepse arsyetimi i tyre bazohet në një majë të melalomanisë që ata pothuajse kurrë nuk e pranojnë se e kanë.

Demi

Demi është një nga shenjat që dobësinë e tyre kryesore kanë besimin, veçanërisht kur diskutojnë diçka që ata e duan thellë. Është shumë e vështirë ti bësh përfaqësuesit e kësaj shenje të kuptojnë se ata në të vërtetë mund të gabojnë pasi mendojnë se mund të dalin fitues nga çdo bisedë.

Akrepi

Të lindurit nën Akrep janë humbës famëkeq të këqij, edhe nëse jo gjithmonë e tregojnë: ata duan të shkëlqejnë dhe megjithëse preferojnë gjithmonë një përgatitje bazë çfarëdo që të bëjnë, ata janë plotësisht të bindur se janë më të mirët në atë që bëjnë dhe madje edhe kur. provat provojnë të kundërtën, ata janë gjithashtu të gatshëm të sfidojnë provat.

LEXO EDHE:  (Video) Luani kundër Krokodilit: Kush Fiton ?

Luani

Luani është një shenjë famëkeqe egocentrike dhe katalitike, e cila vazhdimisht ka nevojë të ndiejë një prerje mbi të tjerët, pavarësisht nga tema: për ata që kanë lindur nën këtë shenjë nuk ka rëndësi nëse janë vërtet të mirë për të bërë diçka, e rëndësishme është t’i bësh të besojnë. për sa më shumë njerëz të jetë e mundur./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Çfarë ka parashikuar astrologu për të gjitha shenjat

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Çfarë ka parashikuar astrologu për të gjitha shenjat

Dashi

Dhjetori do të jetë një muaj që gradualisht do të japë shumë më shumë forcë. Tani është e kotë të rebelohesh kundër fatit, nuk ke pse të kapërcesh pengesat nëse ato janë shumë të larta, astrologu kërkon vetëm që të rimarrësh një farë besimi te vetja, dhe kjo është gjithashtu e mundur sepse diçka më në fund po shkon në favorin tënd. Në këto 48 orë të Premten dhe të Shtunën, kushtojini vëmendje daljeve, shpenzimeve: ndoshta në shtëpi ka diskutime për këtë arsye!

Demi

Ju jeni në një gjendje disi të veçantë për sa i përket dashurisë : 24 orë më parë keni përjetuar një situatë të vështirë, por kjo e premte është shumë më mirë. Nëse keni të bëni me një person që është shumë larg, shumë i vështirë për t’u kuptuar, është normale për ju që të distancoheni këto ditë. Në përgjithësi, historitë e reja nuk janë bindëse! Dhe atëherë duhet të mendoni për punën: në këtë rast jo të gjithë kanë konfirmime të mëdha , madje nuk ka as probleme të pakapërcyeshme, por për shumë prej jush tani fillon një fazë e pasigurisë. Dhe nëse ka një gjë që ju e urreni, thjesht është të mos kesh siguri në jetë!

Binjakët

Ndoshta duhet të filloni nga e para, mbase edhe nëse keni projekte të mëdha pune është shumë e vështirë t’i realizoni, fakti është që ka ditë kur do të dëshironit të hiqnit dorë nga gjithçka. Dashuria mund të fillojë një fazë më të mirë, por në çiftet afatgjata ku ka një krizë që ka zgjatur shumë gjatë, ju duhet të bëni një zgjedhje!

Gaforrja

Kjo ditë e premte rezulton interesante dhe Paolo Fox është i bindur se shumë prej jush tani po jetojnë më mirë sepse kanë eksploruar, sepse e kanë kuptuar vetë! Për shembull, në dashuri tani keni më pak dyshime sesa muajin e kaluar. Sigurisht, shumë varet nga personi që keni si referencë, por në përgjithësi mund të themi se këto janë yje që ndihmojnë edhe ata që kanë përjetuar një krizë me veten e tyre!

Luani

Kjo e premte, në fakt, është një ditë e lodhshme jo vetëm për marrëdhëniet ndërpersonale, por edhe për çështje ekonomike. Isshtë e qartë se në këtë periudhë është pak më komplekse të shkosh përpara dhe ndoshta ka edhe tensione që lindin për shkak të disa marrëdhënieve të paqarta. Horoskopi Paolo Fox rekomandon të përpiqeni të bëni më të mirën e një situate të keqe.

Virgjëresha

Sipas astrologut ju jeni një nga shenjat e mbrojtura të momentit, edhe nëse nuk është e lehtë të mbash kursin! Të gjithë kemi jetuar një vit të vështirë, por ju keni kuptuar se si të organizoheni, ndoshta keni fituar edhe diçka më shumë. Kjo është një ditë e mirë pasi e shtuna do të jetë: 48 orë të rëndësishme për të përcaktuar më mirë një ndjenjë , deri në atë pikë sa astrologu fton beqarët të shohin përreth me një intensitet më të madh. Këto dy ditë mund të sjellin kontakte, telefonata, emocione!

Peshorja

Ju duhet të përpiqeni të harroni atë që ndodhi të Enjten sepse ishte një ditë mjaft e rëndë, ndërsa kjo e Premte është parathënia e një fundjave që, veçanërisht të Dielën, mund të japë mundësi për një ringjallje. Me Marsin përballë dhe Jupiterin dhe Saturnin përballë nuk është e mundur të shikosh të ardhmen me optimizëm, por nga këta yje astrologu mund të shohë ndryshimin e madh që do të ndodhë nga fundi i vitit! Sigurisht, për momentin ka të ngjarë të jeni nën një presion të madh, prandaj përpiquni t’i jepni hapësirë ​​edhe diçkaje të bukur: është koha e duhur për të bërë plane!

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor/ Paolo Fox tregon se çfarë do të ndodhë sot me 12 shenjat e zodiakut

LEXO EDHE:  Financat sipas parashikimit të horoskopit/ Si do të jetë java e ardhshme për ju

Akrepi

Këtë të Premte ju mendoni se diçka nuk është në rregull : veçanërisht nëse ka pasur ndryshime në kohët e fundit, ne duhet të përpiqemi ta sqarojmë. Ata që gjithashtu mund të kenë një referencë të qëndrueshme në një nivel dashurie, por janë të shpërqendruar ose ata që jetojnë një lidhje me Ujorin, Luanin, Demin janë pak më të trazuar, shenja që në këtë periudhë vuajnë nga disa shqetësime. Mundohuni të jeni më pozitivë .

Shigjetari

Ju po gjeni energjinë e duhur për të ecur përpara! Njerëzit që shoqërohen me ju, veçanërisht pas një zhgënjimi në dashuri, pas një ndarjeje, mund të mendojnë se jeni pak egoist ose i ftohtë, sepse pasi të keni bërë një zgjedhje, nuk ktheheni prapa. Në vend të kësaj ju jeni shumë altruist sepse keni guximin të thoni gjërat ashtu siç janë dhe të mos tërhiqeni pa nevojë situata që nuk kanë asnjë arsye për të ekzistuar. Është koha për përvoja të reja dhe të bukura!

Bricjapi

Këto janë ditë të rëndësishme edhe nëse ndjen shumë lodhje ! Për shembull, Marsi i kundërt tashmë ka paralajmeruar probleme fizike, inflamacion dhe probleme të kyçeve që nga muaji i kaluar. Tani është e vështirë për ju të kaloni një vit pa probleme sepse kjo është shenja e ‘sprovave’, por pikërisht për këtë arsye është gjithashtu shenja e mençurisë, e parashikimit; përvojat që keni jetuar dhe madje zhgënjimet pothuajse kurrë nuk ju rrëzojnë, përkundrazi, ato ju forcojnë! Dhe kjo është me të vërtetë e rëndësishme aq shumë sa që tani ju mund të thoni fjalën tuaj, madje edhe të refuzoni diçka sepse mendoni se jeni në kontroll të fatit tuaj.

Ujori

Ju do të bëni zgjedhje shumë të rëndësishme : sipas horoskopit Paolo Fox, njerëzit që janë rreth 20-30 vjeç gjithashtu mund të vendosin një të ardhme të re, një risi të shkëlqyeshme. Ky është një qiell i bukur që shikon drejt vitit 2021, edhe nëse duhet mbajtur nën kontroll sepse ne kujtojmë se e juaja është një shenjë që nuk njeh kufij, dhe për këtë arsye ka shumë të ngjarë që nëse bëni hapin më të gjatë, rrezikoni të bini. ! Kjo është një e Premte që sjell shumë përpjekje por rehabilitohet të Dielën! Pra, ajo që nuk funksionon në këto 24 orë do të funksionojë në fundjavë!

Peshqit

Historitë e dashurise te filluara së fundmi vazhdojnë në një mënyrë pozitive falë presionit dashamirës të Venusit si dhe Jupiterit. Këto dy planete përkatësisht përfaqësojnë dashurinë dhe dëshirën për të qenë së bashku. Ndoshta një person intrigues do t’ju ​​bëjë të humbni mendjen . Do të jetë shumë e rëndësishme që beqarët të zënë mes të Shtunës dhe të Dielës. Periudhë e dobishme që ushtron një veprim stimulues për shenjën tuaj edhe nga pikëpamja praktike./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 27 nëntor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 25 nëntor 2020

Dashi

Javët e fundit nuk kanë qenë të shkëlqyera kur bëhet fjalë për sferën sentimentale dhe sot jeni shumë i mërzitur. Në punë, nëse doni të ndryshoni ose nëse jeni në ekuilibër, duhet të dini se 2021 do t’ju japë përgjigje thelbësore!

Demi

Periudhë e paqartë për ndjenjat: mund të kërkoni më shumë siguri dhe garanci. Në punë, shumë gjëra duhet të rishikohen. Mundohuni të jeni të kujdesshëm gjatë kësaj periudhe të veçantë!

Binjakët

Ditë e shkëlqyeshme për të bërë të gjitha gjërat që ju interesojnë më shumë. Në punë jeni të mërzitur sepse doni të rregulloni problemet menjëherë. Por të jeni të sigurt: 2021 do t’ju japë më shumë përfitime!

Gaforrja

Surpriza që mbërrijnë në dashuri, kush e di… Në punë, megjithatë përpiquni të shmangni problemet dhe ndërlikimet.

Luani

Në realitet për disa ditë dhe sidomos gjatë fundjavave ka pasur gjithmonë disa pengesa të vogla. Në punë, ju duhet të kërkoni dikë – keni nevojë për një përgjigje, mos lejoni të kalojë shumë kohë. Lajme të rëndësishme mund të vijnë.

Virgjëresha

Hëna është në anën tuaj: sot doni të dashuroheni, nuk ju mungon iniciativa. Në punë, koha e duhur për të adresuar çështje delikate me Jupiterin që është i favorshëm!

Peshorja

Një ditë që fillon e qetë në lidhje me ndjenjat. Në punë, nëse diçka nuk ka filluar, mos u shqetësoni: nuk duhet të mendoni se gjithçka ndalet

LEXO EDHE:  Kot e keni/ Nuk do ta kuptoni dot kurrë se çfarë ndjejnë këto shenja  

LEXO EDHE:  HOROSKOPI i fundjavës/ Zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për ju, këto janë shenjat më me fat

Akrepi

Me Hënën jo në anën tuaj, mund të ndodhë ndonjë keqkuptim i vogël në dashuri. Në punë, ju veproni pa shpenzuar shumë para, veçanërisht nëse keni një mosmarrëveshje për të zgjidhur

Shigjetari

Duhet të diskutoni me partnerin tuaj. Në punë, favorizoni projekte dhe programe që mendojnë për të ardhmen!

Bricjapi

Nëse diçka nuk është e qartë për ju në dashuri dhe doni të zgjidhni një problem, sot është dita e duhur. Në punë, ka lajme të mira pas sfidave që keni pasur gjatë këtyre javëve të nëntorit.

Ujori

Sa i përket sferës sentimentale, kushtojini vëmendje fjalëve që thoni: në këto tre ditë mund të detyroheni të grindeni. Në punë, është dikush ziliqar për atë që bëni. Probleme të vogla për tu zgjidhur!

Peshqit

Venusi dhe Hëna janë në anën tuaj. Nga ana tjetër, ju jeni shumë intriguese në këtë periudhë. Në punë, mos u ndalni tani nëse jeni duke kërkuar diçka të re!

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 26 nëntor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 25 nëntor 2020

Dashi

Ju nuk mund të jeni gjithmonë drejtues, dhe është e rëndësishme të mësoni se si të tërhiqeni dhe t’ia dorëzoni kontrollin dikujt tjetër kur situata e kërkon këtë. Sot, sigurohuni që të dini se kur duhet t’i shfaqni idetë tuaja dhe kur të kafshoni gjuhën duke mos thënë asgjë.

Demi

Shmangni gjithçka që edhe nga distanca duket si një luftë për pushtet sot. Ka disa ego të mëdha të përfshira në betejë, dhe disa prej tyre pëlqejnë të bëjnë lojë të pistë. Konsideroni se çfarë është më e mira për ju, duke mos menduar se çfarë mendojnë të tjerët.

Binjakët

Përqendrohuni në kuptimin e emocioneve tuaja dhe mos harroni të përpiqeni të kuptoni pse dikush tjetër po vepron në mënyrë kaq të çuditshme. Duhet të keni një këndvështrim të ri në lidhje me një mik të vështirë. Ju nuk po u bëni asnjë favor, duke u ofruar këshilla që ata kurrë nuk do t’i ndjekin.

Gaforrja

Dëgjoni me veshët hapur sot, sepse diçka që dikush do të thotë mund të jetë shumë e dobishme për ju. Ose do të sigurojë një të dhënë të rëndësishme për zgjidhjen e një misteri, ose do t’ju ofrojë një mundësi për të filluar një bisedë me dikë. Njerëzit janë të etur për të bërë një bisedë të zgjuar me një person të zgjuar si ju.

Luani

Përfshirja në disa konflikte mund të duket sot e pakapërcyeshme, por nuk është. Bëni një pushim herët gjatë ditës dhe prisni që gjërat të çlirohen nga negativiteti. Një kompromis mund të garantohet, prandaj jini të gatshëm të jepni pak më shumë se gjithë të tjerët. Gatishmëria juaj për të qenë fleksibël do të kujtohet për mirë.

Virgjëresha

Të shohësh të gjitha anët e një personi mund të jetë një zgjim i vrazhdë nga një gjendje ëndrre, por duhet të zgjohesh dikur. Mundohuni të jeni më mendjehapur se kush është ai në të vërtetë dhe do të shihni të gjithë personin, jo vetëm qenien e idealizuar që keni krijuar. Kjo do të jetë një përvojë e mirë, jo zhgënjyese.

Peshorja

Një valë bujarie ju godet sot, dhe ju do të jeni edhe dhurues, edhe marrës. Do të dëshironi të ndani të gjitha lajmet tuaja të mira dhe të jepni të gjithë afeksionin dhe dashurinë që mund të dhuroni, por gjithashtu do të jeni gati të merrni dhuratat për të cilat keni punuar kaq shumë.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  HOROSKOPI i fundjavës/ Zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për ju, këto janë shenjat më me fat

Akrepi

Keni nevojë për më shumë emocion në jetën tuaj, prandaj përfshihuni në një debat argëtues. Asnjëherë nuk është ide e keqe të përzihen gjërat në jetën tuaj, por sot duhet të ndiheni të lirë të përfshiheni pak në diskutime. Do të kënaqeni kur të dëgjoni se çfarë thonë njerëzit e tjerë.

Shigjetari

Ju mund të merrni një dhuratë të bukur, megjithëse nuk do të jetë diçka materiale. Dikush do t’ju japë dhuratën e mirëkuptimit. Një bisedë në dukje e pafajshme do të mbjellë një ide në kokën tuaj që do ta zbatoni shumë shpejt. Në dashuri, jeni i favorizuar sot.

Bricjapi

E gjithë disiplina që i keni imponuar vetes mund të fillojë të shpërblehet në një mënyrë të madhe tani. Ka një vijë përfundimi mbresëlënëse, dhe ka shumë të ngjarë ta kaloni atë deri në fund të ditës! Bëhuni gati që disa njerëz t’ju ofrojnë mbështetje në ndonjë projekt.

Ujori

Shtyjeni marrëdhënien tuaj më të re duke parashtruar më shumë pyetje. Dhe më e rëndësishmja, shtyjeni veten që të merrni një sfidë të re. Kjo është koha e përkryer për t’u ushtruar më shumë, për të filluar një plan të ri dietik, ose për të lënë pas një zakon të keq.

Peshqit

Sot, mund ta gjeni veten duke menduar të bëni gjëra që nuk do t’i kishit ëndërruar kurrë para disa vitesh. Duket sikur ambiciet tuaja të shëndetshme po bëhen edhe më të shëndetshme, dhe ky është një zhvillim shumë pozitiv për ju dhe familjen tuaj. Me situatën financiare do t’ju duhet të tregoni kujdes.

LEXO TE PLOTE