Connect with Us

Horoskopi javor 26 Tetor-01 Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju përsa i përket punës

Horoskopi

Horoskopi javor 26 Tetor-01 Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju përsa i përket punës

Publikuar

-

Horoskopi javor 26 Tetor-01 Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju përsa i përket punës

Dashi

Problemet e komunikimit këtë javë mund të krijojnë tensione, të cilat në raste të tjera do t’i kishit neglizhuar, por tani nuk mund t’i injoroni më! Pakënaqësia fillon të ndihet edhe në gjëra të thjeshta të përditshme midis kolegëve! Nëse jeni shefi, përpiquni ta korrigjoni atë në çdo mënyrë të mundshme! Pyesni vetë punonjësit ose bashkëpunëtorët tuaj se çfarë mund të bëni për të korrigjuar keqkuptimet dhe thashethemet. Do të shihni që gjithçka do të funksionojë, thjesht duhet të jeni modest!

Demi

Ndoshta këtë javë mund të ndiheni të vetmuar, sepse nuk keni më mbështetjen që keni pasur më parë në vendin e punës, por mos u shqetësoni, pasi nuk do të thotë që kjo nuk mund të kthehet!Disa konflikte mund t’ju japin iluzionin e rremë se njerëzit përreth jush nuk ju respektojnë më, prandaj mos krijoni paranojë të panevojshme! Gjithmonë tregoni karakterin tuaj dhe do të shihni se njerëzit do të kuptojnë arsyen e qëndrimeve tuaja dhe kurrë nuk do të kenë mendime të dyta!

Binjakët

Nëse ndiheni pak më shumë se një numër brenda mjedisit tuaj të punës, përpiquni ta bëni më të njohur veten gjatë javës, duke u bërë miq me këdo! Nëse problemi nuk është shoqëria, por monotonia dhe hirtësia e vendit, mbase duhet të filloni të mendoni për ndërrimin e vendit të punës!

Gaforrja

Lërini të tjerët të lirë të shprehen siç e shohin të arsyeshme dhe të shprehen me liri të barabartë këtë javë! Në vendin e punës është e rëndësishme të përçoni ndjenja pozitive! Ju jeni gati të filloni një sfidë të re ose një projekt të ri, prandaj besoni në të pa hezitim dhe mos lejoni askënd të shqetësojë organizatën tuaj!

Luani

Jini gati këtë javë për të treguar të gjithë potencialin tuaj dhe dëshirën tuaj për të bërë, sepse do të jetë thelbësore për ata që duan të gjejnë një punë!Ka mundësi të mira rreth jush, ju vetëm duhet të shikoni përreth më mirë, veçanërisht midis të mërkurës dhe të premtes, kur të gjitha dyert do të jenë të hapura! Sidoqoftë, përpiquni të përmbajë sarkazmën tuaj, veçanërisht në prani të njerëzve të prekshëm, të cilët mund të keqinterpretojnë fjalët tuaja. Ju nuk mund të kuptoheni gjithmonë!

Virgjëresha

Këtë javë do të zgjidhim disa nga çështjet që në të kaluarën ju kishin munduar më shumë. Më në fund mund të marrësh frymë lirisht! Duke përfituar nga periudha e mirë, mund të filloni të mendoni për ndonjë projekt të ri.  Këtë herë pa lënë pas dore as detajin më të vogël! Njerëzit përreth jush mbështeten shumë në aftësinë tuaj , prandaj përpiquni të përkushtoheni këtë herë, seriozisht dhe me përkushtim!

Peshorja

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Parashikimi i yjeve për javën e parë të Gushtit

Këtë javë do të duhet të planifikoni takimet dhe planet tuaja në mënyrë të përsosur, përndryshe mund të humbni dikë të rëndësishëm gjatë rrugës dhe më pas mund ta mbani atë larg për një kohë të gjatë! Padyshim që do të jeni aq i zënë sa nuk do të gjeni kohë për veten tuaj, por kur të merrni frutat do të shihni se do t’ia vlejë!

Akrepi

Gjatë javës shpesh do të duhet të zgjidhni disa probleme të rendit dhe organizimit me krijimtarinë dhe imagjinatën tuaj. Bashkëpunimi i madh që keni qenë në gjendje të krijoni në mjedisin tuaj të punës do t’ju vijë në ndihmë për të maskuar një gabim të vogël ose keqkuptim nga sytë e dikujt! Mundohuni të mos harroni një takim të rëndësishëm, rreth të Mërkurës, sepse mund të humbisni një mundësi!

Shigjetari

Mundohuni të mos u kushtoni shumë vëmendje fjalëve të thënë në mënyrë të rastësishme këtë javë, përndryshe mund të mos shkoni shumë mirë me disa kolegë! Mundohuni të kapërceni disa kufij të karakterit tuaj dhe të njerëzve përreth jush , në mënyrë që të toleroni. Idetë tuaja janë shumë të vlefshme, prandaj do të bënit mirë t’i theksonit ato sa më shpejt që të mundeni, në mënyrë që të vërejnë krijimtarinë dhe shkathtësinë tuaj!

Bricjapi

Sidomos të hënën, më mirë të riktheheni në punën dhe të bëni gjërat që duhen bërë menjëherë , në vend që t’u tregoni kolegëve tuaj për festat e fundjavës! Përvoja juaj ju mëson se kurrë nuk duhet të tërhiqeni shumë, herët a vonë ajo prishet, prandaj mos e provoni durimin e shefit tuaj!

Ujori

Këtë javë do të keni ambicie të mëdha, si gjithmonë, por eprorët tuaj ose kolegët ose bashkëpunëtorët tuaj mund të mos jenë në një marrëveshje të plotë me ju! Kështu që përpiquni të demonstroni vlerën e ideve tuaja, në mënyrë që ato të mund të ndryshojnë mendjen e tyre për pretendimin e pakujdesisë së veprimeve tuaja.

Peshqit

E hëna tashmë do t’ju lejojë të tregoni aftësitë tuaja drejtuese , të cilat me të vërtetë mund të pohojnë veten gjatë javës. Mundësitë gjithmonë duhet të shfrytëzohen! Nga një bisedë e thjeshtë mund të ndryshojë edhe jetën tuaj të punës, veçanërisht nëse keni nevojë për më shumë kënaqësi për të ecur përpara! Midis të martës dhe të premtes jini gati në çdo kohë për të trajtuar një temë serioze, e cila mund të zhvillohet në një projekt të rëndësishëm!/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Si e përballoni tradhtinë sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Nga

Si e përballoni tradhtinë sipas shenjës së horoskopit

Tradhtia na prek në shumë mënyra të ndryshme dhe mund të ndryshojë mënyrën e trajtimit të njerëzve dhe situatave në të ardhmen. Meqenëse të gjithë e trajtojmë tradhtinë në mënyrën tonë, nuk është për t’u habitur që astrologjia dhe shenjat tona të zodiakut kanë një mënyrë të veçantë për të na ndihmuar të përballojmë.

Si reagon shenja juaj e zodiakut ndaj tradhtisë?

Çfarë nuk bën Dashi kur tradhtohet? Ata nuk e mbajnë atë për vete.

Dashi

I bën të gjithë të dinë kur janë tradhtuar. Rrjete sociale mund të mos jenë vendi më i mirë për të ndarë ndjenjat e dikujt, por funksionon për Dashin. Këta individë duan që tradhtari të ndiejë jo vetëm zemërimin e tyre, por edhe zemërimin e komunitetit të tyre. Ata gjithashtu do të përballen me personin që i ka tradhtuar dhe do të kërkojë të dijë pse e bënë atë dhe çfarë do të bëjnë për t’i bërë gjërat të mbara.

Demi

Janë e kundërta e Dashit në reagimin e tyre ndaj tradhtisë. Ata priren t’i mbajnë të gjitha ndjenjat për vete.Ata do të ndjehen të tmerruar që dikush që i besuan (dhe ata nuk besojnë lehtë) i mashtroi ata. Ata do të ndjehen të pushtuar nga trishtimi, sikleti, poshtërimi dhe zhgënjimi. Nëse ata vendosin të barazohen, ata do të planifikojnë hakmarrjen e tyre me kujdes dhe do të presin derisa askush të mos presë që ata të veprojnë. Kur të jetë koha e duhur dhe Demi të godasë, me sa duket do të krijohet habi.

Binjakët

Kur tradhtohen, Binjakët do të sillen sikur ajo që ndodhi nuk ishte një punë e madhe. Ata madje mund të bëjnë një aheng vetëm për t’i treguar të gjithëve se si kanë kaluar.Binjakët nuk duan të duken shumë të prekshëm ose mund të lëndohen përsëri. Sidoqoftë, kur ata janë vetëm gjatë natës, ndjenjat e tyre do të flluskojnë në sipërfaqe dhe ata do të kenë dhimbje. Ata do ta fajësojnë veten e tyre për lejimin e dikujt që shkatërroi besimin e tyre. Por të nesërmen përsëri në punë, askush nuk do të dijë se Binjakët po përjetojnë thyerje zemre.

Gaforrja

Meqenëse Gaforrja tashmë është në kontakt me emocionet e tyre, ata reagojnë edhe më të fortë ndaj tradhtisë. Ata do të ndajnë ndjenjat e tyre me pothuajse të gjithë ata që kujdesen sa për të dëgjuar, dhe ata do të varen nga lëndimi për një kohë të gjatë. Të tradhtuarit do të ndikojë në tërë jetën e Gaforreve dhe do të ndryshojë mënyrën se si ato krijojnë marrëdhënie dhe kujt i besojnë. Gaforret do të ndalojë së foluri me tradhtarin, por ata nuk do t’i bllokojnë në platformat e rrjeteve sociale. Nëse ata dëshirojnë të kontrollojnë tradhtarin e tyre në të ardhmen, do t’ju duhet qasje.

Luanët

E marrin tradhtinë shumë personalisht dhe do të vënë në dyshim se si dikush mund t’i tradhtojë ata, nga të gjithë njerëzit. Luanët janë të fortë dhe ata do të vendosin një front të mirë, por ata do të pikëllohen për marrëdhënien që kishin dikur. Luani do të përpiqet të përfitojë nga situata në një farë mënyre dhe ta bëjë tradhtarin të paguajë. Ata do të dëshirojnë të përpiqen ta flasin atë, dhe nëse personi tjetër ndihet keq për atë që bënë, Luani do të angazhojë të tjerët për t’i ndihmuar ata që të kthehen tek autori i veprës.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë muaji Qershor për të gjitha shenjat e zodiakut

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Parashikimi i yjeve për javën e parë të Gushtit

Virgjëresha

Kur Virgjëresha zbulon se janë tradhtuar, ata kanë një reagim të madh – bërtasin, qajnë, hedhin gjëra dhe dalin jashtë.Ata kërkojnë që tradhtari të rregullojë gjërat, dhe nëse ata nuk pranojnë, Virgjëresha do të fillojë të zhvillojë një plan ndëshkimi. Nëse Virgjëresha dëshiron shpagim kundër jush, më mirë merreni seriozisht sepse nuk do të ndalen derisa ta marrin atë. Mos harroni: Virgjëreshat kanë një ide për detaje dhe mbajnë mend gjërat e vogla, prandaj mos u habisni nëse vazhdoni t’i përplasni në vende të çuditshme.

Peshorja

Kur Peshorja tradhtohet, kjo do t’i dëmtojë ata por ata nuk do ta lejojnë që t’i ndalojë. Ata do të përpiqen ta kapërcejnë atë shpejt dhe të vazhdojnë tutje.Ata nuk e pëlqejnë konfrontimin, kështu që ata thjesht nuk do të flisnin kurrë më për të dhe do ta prisnin atë person nga jeta e tyre, në vend që të kishin një diskutim të gjatë dhe të tërhequr. Aty ku Peshoret janë bujarë është kur falin, dhe ka një shans që ata të dëshirojnë të punojnë me personin që i lëndoi për të rindërtuar marrëdhënien e tyre.

Akrepi

Ju e merrni jetën në duar nëse tradhtoni Akrepin. Ata nuk e bëjnë tradhtinë mirë por janë të shkëlqyeshëm në hakmarrje. Do të duhet shumë që ata të falin dikë që i tradhtoi, por mezi presin ndonjë energji për të gjetur një mënyrë të shkëlqyeshme për t’u hakmarrë. Akrepat janë të ndjeshëm dhe kur janë të thyer nga zemra gjithçka mund të bëjnë për t’i kanalizuar ato ndjenja në veprime hakmarrjeje. Dije që pasi të tradhtoni një Akrep, ju ndoshta nuk do të keni më kurrë një vend në jetën e tyre.

Shigjetari

Kur Shigjetarët do të tradhtohen, ata do të tmerrohen për një kohë, por më pas do ta heqin atë dhe do të përqendrohen në diçka tjetër. Mënyra më e mirë për ta që të kapërcejnë tradhtinë është të ndryshojnë vendndodhjen e tyre dhe të shkojnë diku të re. Ata janë shumë optimistë dhe nuk priren të përshkruajnë detajet se si janë lënduar ose se si do të marrin shpagim. Të jetosh mirë në të vërtetë është hakmarrja më e mirë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Dashuria dhe puna/ Parashikimi i Paolo Fox për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashuria dhe puna/ Parashikimi i Paolo Fox për ditën e sotme

Dashi

Pavarësisht kësaj Hëne disonante, shenja juaj e zodiakut ka një vlerësim të mirë. Keni shumë vendosmëri dhe dëshirë të rishfaqeni dhe disa situata të pakëndshme së shpejti do të zgjidhen. Në një nivel profesional, dyshimet mbeten : shumë punë janë me kohë të pjesshme dhe disa Dashit madje kanë nevojë për të zgjidhur probleme të rëndësishme. Nga kjo pikëpamje, megjithatë, 2021 do t’ju sjellë lajme pozitive!

Demi

Edhe pse jeni shumë xheloz dhe posesiv, tani duhet të përpiqeni të shmangni vëzhgimin e realitetit në një mënyrë shumë të vështirë, kërkuese ose të përafërt , sepse ndonjëherë duke folur ju gjithashtu mund të zgjidhni një problem.Kjo fundjavë që vjen mund të sjellë disa dyshime për çiftet që kanë kaluar një krizë. Gjithashtu, është koha të mendojmë për të lënë diçka mënjanë.

Binjakët

Edhe pse shumë prej jush ndiejnë nevojën për të filluar një rrugë të re, mos mendoni se keni humbur diçka : jeta shpesh ofron ndryshime përpara mbylljes. Kjo është pikërisht ajo që mund të ju ndodhë në këtë periudhë dhe veçanërisht deri në pranverë. Këtë herë, megjithatë, ju vendosni rregullat e lojës dhe mbani frenat.

Gaforrja

Emocionalisht, nuk ndiheni shumë rehat, por jeni të vendosur të luftoni dhe të fitoni. Kjo ditë gjithashtu mund të shkaktojë disa shqetësime në mëngjes, por në përgjithësi shenja juaj e zodiakut ka një vlerësim pozitiv. Në fakt po përjetoni një situatë me përparësi të madhe, e cila gjithashtu do të jetë aktive gjatë javëve të ardhshme.

Dashuria në fund të muajit mund të jetë përsëri protagoniste . Ju nuk duhet të mendoni për të kaluarën: nëse ka pasur një mbyllje në ditët e fundit, ndoshta kjo është për shkak se keni kuptuar se keni dhënë shumë në këmbim të pak.

Luani

Sot duhet ta bëni të qartë se çfarë nuk shkon . Mes sot dhe nesër mund të përjetoni momente të trazimit të fortë ose në përgjithësi të zemëroheni sepse ata janë viktima të padrejtësive dhe ligësisë. Këshilla për ju është të jeni të kujdesshëm në miqësi dhe në dashuri : një person mund të mos jetë besnik ndaj jush ose ndoshta është dikush që po ju “sulmon” zemrën. Ju duhet të kontrolloni ngushtësinë e marrëdhënieve të caktuara.

Virgjëresha

Faza e organizimit që po përjetoni tani mund të jetë shumë e rëndësishme për të ardhmen . Dita e sotme është shumë interesante në lidhje me marrëdhëniet me të tjerët, falë Hënës, Jupiterit dhe Saturnit ende të vlefshme. Dje keni pasur orë pozitive dhe kjo e enjte mund t’ju japë diçka më shumë: dilni përpara ! Ne po jetojmë në një periudhë të pasigurt, por nëse projektet tuaja janë cilësore dhe nëse keni një rezyme të mirë, mund të jeni të kënaqur. Dashuria mund të jetë përsëri e rëndësishme që nga dita e 21-të .

Peshorja

Sipas horoskopit të Paolo Fox ju shtypeni nga një mijë mendime dhe keni nevojë për vëmendjen e të tjerëve . Shumë herë ju kërkoni këshilla nga ata që ju rrethojnë, sepse ju pëlqen të dëgjoni propozime të mira dhe sepse dëshironi të ndiheni rehatuar. Ju duhet të besoni më shumë në veten tuaj. Muajt ​​e fundit mund të kenë krijuar vështirësi në punë dhe në çifte, por nga mesi i dhjetorit shumë tensione mund të kapërcehen. Këshilla për tani është të mos vendosni shumë mish në zjarr.

LEXO EDHE:  “Xhep-shpuarit” e horoskopit që nuk dinë të kursejnë para

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Parashikimi i yjeve për javën e parë të Gushtit

Akrepi

Në këtë moment ju mendoni se ka shumë nevojë për të rimarrë emocionet e humbura në të kaluarën . Pavarësisht guximit të madh që tregoni kur zemëroheni dhe kur bëheni veçanërisht agresivë, ju jeni njerëz shumë të brishtë dhe shpesh ngrini zërin për të fshehur këtë brishtësi. Ju jeni shumë të mirë dhe të gatshëm për të dhënë gjithçka. Kur në jetë keni marrë mashtrime, atëherë jeni mbyllur në vetvete. Prandaj, këshilla drejtuar atyre që nuk besojnë në dashuri është të mos humbin shpresën sepse Venusi do t’ju ndihmojë.

Shigjetari

Ju jeni në revoltë kundër vetvetes , ndoshta sepse mendoni se jeni bllokuar sepse gjithçka që filloi në pjesën e parë të vitit nuk shkoi mirë. Por 2021 do të të favorizojë. Falë disa planetëve në krah, do të jetë e vështirë të mos gjeni shpirtin e aventurës që ju veçon. Dite interesante.

Bricjapi

Kur i nënshtroheni disa privimeve, bëheni të zhytur në mendime, por kjo e enjte do t’ju ndihmojë të gjeni një zgjidhje . Fatkeqësisht në këtë 2020 nuk ka shumë siguri, por në të gjitha mund të jetoni edhe me disa gjëra, sepse jeni njerëz veçanërisht të vëmendshëm. Disa nuk janë në gjendje të jetojnë ekonomikisht ose të bëjnë zgjedhje private, ndërsa ju gjithashtu mund ta bëni këtë sepse keni një qëndrueshmëri të shkëlqyeshme themelore. Nuk është rastësi që shumë vijnë për t’ju kërkuar këshilla!

Ujori

Kjo fundjavë ju sheh shumë të hapur për dashuri dhe këto ditë mund të jeni gjithashtu shumë të hapur për takime të reja. Gjëja e rëndësishme për ju është se marrëdhënia nuk është private, por që ju jep vlerë të shtuar si projekte që do të ndahen. Nëse e gjeni veten pranë një personi tepër problematik, i cili kufizon çdo veprim ose ide tuaj, ekziston rreziku që nga dita e 21-të të vendosni gjithçka përsëri në lojë.

Peshqit

Kjo fundjavë e ardhshme është shumë e rëndësishme për ju . Nëse ka pasur një pushim të madh në një marrëdhënie ose jeni me një person të largët që e doni, por që duket i shpërqendruar, diçka mund të rikuperohet . Në frakturat e pariparueshme, ne duhet të reflektojmë për atë që ka ndodhur, por gjithashtu të shikojmë drejt mundësive të reja që mund të jenë të rëndësishme në dhjetor.Fundi i Nëntorit ndihmon një rikuperim psikologjik, por ka pasur momente shqetësimi të rëndë në javët e fundit që duhet të përpiqeni t’i kapërceni vetë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 21 nëntor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 24 shtator 2020

Dashi

Mundohuni të shmangni debatet në dashuri që vështirë të zgjidhen këto ditë. Në punë, nuk doni të shkoni kundër të gjithëve, por mos u shqetësoni: shumë tensione do të zgjidhen brenda dy muajsh!

Demi

Pak ditë të çuditshme në dashuri, ka disa konflikte. Në punë, ju favorizoni idetë e të tjerëve, por duhet të veproni tani. Një fazë delikate nga pikëpamja financiare do të fillojë në janar!

Binjakët

Disa probleme në dashuri me ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit. Sot mund të flisni me sinqeritetin më të madh ndaj personit që doni. Në punë, Hëna është e favorshme: bëni atë që mundeni sot, mos u shtyni deri nesër.

Gaforrja

Në dashuri për disa ditë ka pasur tensione, të mëdha apo të vogla. Tani e tutje, gjithçka mund të ndryshojë. Në punë, mendoni se çfarë doni të bëni në të ardhmen!

Luani

Sot është një ditë e veçantë për ndjenjat: është më mirë të shtyni diskutimet për nesër. Në punë, Hëna nuk është në anën tuaj. Jini të durueshëm dhe kushtojini vëmendje detajeve, mos i humbisni ato!

Virgjëresha

Nëse duhet të vini në dyshim një histori dashurie, është më mirë ta bëni atë sot sesa nesër. Në punë, situata është në të gjitha anët pozitive, por ju jeni shumë i shqetësuar. Ndoshta e ardhmja të tremb dhe dëshiron të jesh i sigurt!

Peshorja

Lajm i mirë për dashurinë: Hëna është ende në shenjën tuaj dhe takimet janë të preferuara. Në punë, përpiquni të përqendroheni në detaje që mund të rrezikojnë një biznes.

LEXO EDHE:  Muaj i zhurmshëm, inatçor dhe me kontradita/ Astrologia zbulon shenjën më me fat të horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi javor 4-10 Maj 2020/ Paraja dhe puna në qendër të vëmendjes

Akrepi

Ka ardhur koha për të jetuar dashurinë për ditën, yjet janë të veçantë. Në punë, i vetëpunësuari mund të ketë disa probleme financiare për të zgjidhur.

Shigjetari

Hëna është me ju dhe Dielli është në një aspekt interesant: nëse jeni duke kërkuar zgjidhje në dashuri, kjo është dita e duhur për të bërë kërkesa. Në punë, diçka e re po vjen veçanërisht për ata që kanë mbyllur ose bllokuar një biznes!

Bricjapi

Periudhë konfliktuale në lidhje me ndjenjat, por mos ki frikë: përmirësimi do të vijë së shpejti. Në punë, mund të provoni gjëra që nuk keni bërë kurrë. Ka ardhur koha të fillojmë shtigje të reja!

Ujori

Dielli është përsëri i favorshëm, por mbase duhet të përballeni me një pengesë, edhe në dashuri. Në punë, keni shumë përgjegjësi dhe për shkak të kësaj ndiheni të pasigurt. Keni shqetësime financiare.

Peshqit

Transiti i Hënës të Dielën bëhet përsëri aktiv dhe Afërdita është e favorshme: lajme të shkëlqyera, pra, për dashurinë. Mundësi interesante për njerëzit e vetëpunësuar!

LEXO TE PLOTE