Connect with Us

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e fundit e Tetorit për çiftet dhe beqarët

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e fundit e Tetorit për çiftet dhe beqarët

Publikuar

-

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e fundit e Tetorit për çiftet dhe beqarët

Dashi

Çiftet do të përmirësojnë bashkëpunimin e tyre, vetëm nëse përpiqen të bashkohen, veçanërisht për çështjet e vogla që zakonisht shkaktojnë debate. Aty mund të punosh më shumë.

Beqarët do ta kenë të vështirë të hapen me njerëzit që kanë takuar kohët e fundit, por do të duhet të përpiqen, të krijojnë më shumë besim. Do të jetë hapi i parë për një marrëdhënie më të pjekur.

Demi

Çiftet do të marrin disa vendime në fillim të javës, por më pas do të duhet të punohet që këto të materializohen. Nëse e lini kohën të kalojë, kjo vetëm do të përkeqësojë disponimin tuaj.  Beqarët ndoshta do të zgjedhin kohë të gabuara për t’u afruar disa njerëzve, por gjithsesi mund të provoni përsëri , kur gjërat të jenë qetësuar. Duhet një moment për të kuptuar gjendjet shpirtërore, përpara se të afrohesh.

Binjakët

Çiftet menjëherë do të kuptojnë nëse diçka nuk shkon , kështu që do të jetë detyra juaj të përpiqeni të zbutni çdo trishtim, por edhe dyshimet që mund të lindin, për arsye të ndryshme.

Beqarët do të presin edhe pak para se të dalin me një person. Do të ishte më mirë të ishim më të sinqertë , por edhe të shpejtë, sepse dashuria nuk pret.

Gaforrja

Çiftet do të kenë nevojë për disa momente të tjera për tu mësuar me zakone të reja, por asgjë që mund të ndryshojë shumë marrëdhënien e krijuar me një qetësi të madhe.

Beqarët mund të përmirësojnë vetëbesimin e tyre, të jenë më të pëlqyeshëm dhe të lehtë, siç janë në të vërtetë. Një qëndrim tepër i rezervuar mund të frikësojë ata që keni para jush, duke mos lehtësuar njohuritë.

Luani

Çiftet do të përpiqen të lehtësojnë njëri-tjetrin, duke përmbushur nevojat e partnerit, pa qenë e nevojshme t’i shprehin ato . Nëse ekziston spontanitet, ai tashmë është avancuar mirë.

Beqarët nuk do presin shumë nga takimet e tyre, por përkundrazi duhet të jenë pak më pozitivë dhe të krijojnë pritshmëri. Në këtë mënyrë, çdo marrëdhënie e re mund të përmirësohet.

Virgjëresha

Çiftet nuk do të duhet të nxitojnë shumë , por ata përsëri mund të përpiqen të kapin aspektet pozitive në tjetrën që parashikojnë mirë për të ardhmen.

Beqarët do të kenë disa mundësi të mira për të takuar njerëz të rinj, por do të jetë e nevojshme të shkoni me këmbët kryesore, pasi që lëshimet e para janë gjithmonë më të mirat , por vetëm koha mund t’ju tregojë se çfarë të thoni ato që mund të prisni në të vërtetë.

Peshorja

Çiftet nuk do të dëshirojnë të humbin asnjë moment për t’u bashkuar dhe për të ndarë ide të reja , aktivitete të reja dhe mendime të reja. Jeni shumë me energji gjatë kësaj kohe dhe do të jetë mirë për të dy.

LEXO EDHE:  Surprizon moti/ Ja çfarë pritet për këtë fundjavë, sa do të arrijnë temperaturat

Beqarët do kalojnë një moment shumë të gëzueshëm, në të cilin do t’iu dhurohen më të lumturit më total. Me masat e duhura paraprake, do të shmangni lëndimin.

Akrepi

Çiftet do të duhet të bashkojnë forcat për të zgjidhur një problem të vogël. Akordimi do të jetë i domosdoshëm. Nëse e keni të vështirë të bini dakord, përpiquni të dorëzoheni për këtë kohë.

Beqarët do qëndrojnë të vendosur në pozicionet e tyre, kështu që të njohurit e rinj mund të marrin një kthesë të gabuar. Më mirë të përpiqesh të japësh shpjegime dhe të shtosh njohuritë për kohë më të mira.

Shigjetari

Çiftet do të kalojnë momente dyshimi të përziera me momente shprese. E dyta duhet të mbizotërojë, sepse është gjithmonë gjëja më e mirë për të bërë. Koha do t’ju tregojë të drejtë dhe do t’ju japë gëzime të mëdha.

Beqarët nuk do ta kenë më të vështirë të përfshihen, por gjithsesi nuk do t’u besojnë njerëzve para tyre. Kjo është ajo që duhen njohuritë, para se të hidhen me kokë në një marrëdhënie.

Bricjapi

Çiftet do të gjejnë bashkëpunimin e duhur dhe do të rindërtojnë atë që është prishur me kalimin e kohës. Është një proces i gjatë dhe i mundimshëm, por gjithçka ka të bëjë me gëzimin, kështu që patjetër mund të bëni një përpjekje.

Beqarët do bëjnë çmos për të qenë të lumtur. Ky qëndrim do t’i lejojë njerëzit të afrohen dhe të hapen. Po kështu do të duhet të ketë një hapje në anën tjetër, edhe nëse për momentin do të duket e vështirë dhe e frikshme.

Ujori

Çiftet do të thellohen në tema të caktuara që po peshojnë si gurë, por do të jetë e nevojshme ta bëni lehtë, megjithëse është e vështirë të mos lëshohen. Mbajini këmbët në tokë dhe përpiquni të ndani sa më shumë që të jetë e mundur.

Beqarët nuk do të gjejnë ndonjë vështirësi të veçantë për të gjetur dikë interesant. Ajo që do të bllokojë më shumë mund të jenë çështje si distanca, diversiteti i tepruar etj. Janë mure që mund të shemben!

Peshqit

Çiftet do të zgjedhin të shkojnë më shpejt dhe më shpejt, megjithatë disa situata duhet të merren parasysh me kujdes, veçanërisht nga pikëpamja ekonomike. Ndjenjat mund të jenë solide, prandaj nuk ka nevojë ta teproj , duke vënë në rrezik gjithçka që keni ndërtuar deri tani.

Beqarët nuk do të vendosin shumë pasion në takimet e tyre të para, ndoshta në mënyrë që të mos rrezikojnë të lëndohen. Sidoqoftë, ata që ndodhen para jush mund të keqkuptojnë dhe të largohen nga fusha para se të deklaroheni./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Puna dhe dashuria/ Horoskopi sipas Paolo Fox për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Puna dhe dashuria/ Horoskopi sipas Paolo Fox për ditën e sotme

Dashi

Dita e sotme do t’ju shtyjë të flisni . Shpesh sinqeriteti juaj ju ka futur në telashe sepse u keni besuar ndoshta njerëzve që nuk i keni njohur mirë dhe sepse kjo sjellje ju shtyn të zbuloni kartat tuaja para të tjerëve. Sfera sentimentale është e mirë: jeni në kushtet ideale për të kuptuar nëse një dashuri është e vërtetë apo jo.

Demi

Kjo ditë ju sheh mjaft nervoz, të trazuar dhe të hutuar . Kjo mund të jetë për shkak të problemeve fizike ose ekonomike, ose ndoshta sepse keni shumë dyshime për të ardhmen tuaj.

Binjakët

Ju jeni shumë i motivuar . Ju tashmë e keni kuptuar që ajri po ndryshon dhe se vitin e ardhshëm ju mund të shpengoni veten, por kjo nuk do të thotë që në jetë gjithmonë duhet të rriteni ose të aspironi për pozicione gjithnjë e më të rëndësishme.

Gaforrja

Pas disa ditësh të vështira, tani jeni më të gatshëm të përballeni me disa frikëra . Për një kohë të gjatë ju jeni fshehur pas një maske ose duke bërë më të mirën e një situate të keqe, por kjo nuk është më e mundur.

Luani

Kur jeni nervoz gjithmonë është dikush përreth jush që ju ngacmon, prandaj duhet të përpiqeni t’u kushtoni vëmendje provokimeve . sot do të jeni në gjendje të jeni më efektivë në marrëdhëniet komplekse. Do të keni lodhje, nervozizëm dhe dyshime të mundshme , prandaj bëni shumë kujdes!

Virgjëresha

Ju keni një vizion të shkëlqyeshëm për të ardhmen tuaj dhe shpresa është që ju tashmë keni marrë disa çmime ose konfirmime. Dita e sotme është aktive dhe javën tjetër, edhe nëse Venusi del nga shenja juaj e zodiakut, sërish do të jetë shumë pozitive për sa i përket marrëdhënieve me të tjerët.

Peshorja

Ju jeni ndjerë shumë i stresuar për disa muaj tashmë dhe ndjeni se diçka po ndryshon: madje mund të ndodhë që disa marrëdhënie romantike të kenë përjetuar një krizë. Kushdo që ka pasur një problem pune ose parash ka transferuar në mënyrë të pashmangshme shumë pakënaqësi edhe te partneri. Megjithatë, sipas horoskopit të Paolo Fox, kjo ditë ju ndihmon të filloni përsëri!

LEXO EDHE:  Surprizon moti/ Ja çfarë pritet për këtë fundjavë, sa do të arrijnë temperaturat

LEXO EDHE:  "Çim Nostradamusi" bën parashikimin dhe kërcënon Ramën

Akrepi

Dita e sotme, ju sheh të mërzitur, të mërzitur dhe të lodhur , kështu që këshilla e astrologut është që të shtyni të gjitha gjërat e paqarta për nesër. Në nivelin fizik nuk jeni në gjendjen tuaj më të mirë dhe mund të shqetësoheni edhe për problemet që lidhen me jetën e përditshme.

Shigjetari

Yjet janë në anën tuaj . Edhe nëse jeni një person optimist nga natyra, pjesa e parë e këtij viti 2020 ka vënë një tendosje në entuziazmin tuaj. Tani, për fat të mirë, duket se po arrini të jepni gjithçka . Kjo gjendje e forcës do të ketë kulmin e saj sidomos nga mesi i dhjetorit, por tashmë është se e vëreni dëshirën tuaj për të ndryshuar jetën tuaj dhe për të filluar një dashuri të re.

Bricjapi

Keni shumë energji dhe ambicie . Kohët e fundit jeni përpjekur të bëni gjëra të ndryshme se zakonisht, sepse megjithëse doni siguri, kjo periudhë e vështirë ju ka bërë të kuptoni se jeta duhet jetuar për atë që ofron ditë pas dite. Ju e keni rizbuluar veten shumë më fatalist!

Ujori

Me Hënën në tranzit në shenjën tuaj të zodiakut ndiheni elektrik. Kjo energji, sidoqoftë, duhet të kanalizohet në mënyrën e duhur për të parandaluar që ajo të kthehet në zemërim ose në dëshirën për të mbyllur shumë situata në një mënyrë impulsive.

Peshqit

Këshilla për ju është të përpiqeni të jeni të qetë dhe të gjeni ekuilibrin tuaj të brendshëm . Vëmendje në familje, sepse ju jeni pika e referimit për shumë njerëz, por këto ditë duhet ta gjeni veten. Në dashuri duket se diçka ka ndryshuar gjatë tre javëve të fundit, por këshilla nuk është të hakmerreni dhe të tradhtoni që në javën e ardhshme, sepse shumë gjëra mund të ndryshojnë për pozitive./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor 26-31 Tetor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju përsa i përket punës

Publikuar

-

Nga

Horoskopi javor 26-31 Tetor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju përsa i përket punës

Dashi

Problemet e komunikimit këtë javë mund të krijojnë tensione, të cilat në raste të tjera do t’i kishit neglizhuar, por tani nuk mund t’i injoroni më! Pakënaqësia fillon të ndihet edhe në gjëra të thjeshta të përditshme midis kolegëve! Nëse jeni shefi, përpiquni ta korrigjoni atë në çdo mënyrë të mundshme! Pyesni vetë punonjësit ose bashkëpunëtorët tuaj se çfarë mund të bëni për të korrigjuar keqkuptimet dhe thashethemet. Do të shihni që gjithçka do të funksionojë, thjesht duhet të jeni modest!

Demi

Ndoshta këtë javë mund të ndiheni të vetmuar, sepse nuk keni më mbështetjen që keni pasur më parë në vendin e punës, por mos u shqetësoni, pasi nuk do të thotë që kjo nuk mund të kthehet!Disa konflikte mund t’ju japin iluzionin e rremë se njerëzit përreth jush nuk ju respektojnë më, prandaj mos krijoni paranojë të panevojshme! Gjithmonë tregoni karakterin tuaj dhe do të shihni se njerëzit do të kuptojnë arsyen e qëndrimeve tuaja dhe kurrë nuk do të kenë mendime të dyta!

Binjakët

Nëse ndiheni pak më shumë se një numër brenda mjedisit tuaj të punës, përpiquni ta bëni më të njohur veten gjatë javës, duke u bërë miq me këdo! Nëse problemi nuk është shoqëria, por monotonia dhe hirtësia e vendit, mbase duhet të filloni të mendoni për ndërrimin e vendit të punës!

Gaforrja

Lërini të tjerët të lirë të shprehen siç e shohin të arsyeshme dhe të shprehen me liri të barabartë këtë javë! Në vendin e punës është e rëndësishme të përçoni ndjenja pozitive! Ju jeni gati të filloni një sfidë të re ose një projekt të ri, prandaj besoni në të pa hezitim dhe mos lejoni askënd të shqetësojë organizatën tuaj!

Luani

Jini gati këtë javë për të treguar të gjithë potencialin tuaj dhe dëshirën tuaj për të bërë, sepse do të jetë thelbësore për ata që duan të gjejnë një punë!Ka mundësi të mira rreth jush, ju vetëm duhet të shikoni përreth më mirë, veçanërisht midis të mërkurës dhe të premtes, kur të gjitha dyert do të jenë të hapura! Sidoqoftë, përpiquni të përmbajë sarkazmën tuaj, veçanërisht në prani të njerëzve të prekshëm, të cilët mund të keqinterpretojnë fjalët tuaja. Ju nuk mund të kuptoheni gjithmonë!

Virgjëresha

Këtë javë do të zgjidhim disa nga çështjet që në të kaluarën ju kishin munduar më shumë. Më në fund mund të marrësh frymë lirisht! Duke përfituar nga periudha e mirë, mund të filloni të mendoni për ndonjë projekt të ri.  Këtë herë pa lënë pas dore as detajin më të vogël! Njerëzit përreth jush mbështeten shumë në aftësinë tuaj , prandaj përpiquni të përkushtoheni këtë herë, seriozisht dhe me përkushtim!

Peshorja

LEXO EDHE:  “Çim Nostradamusi” bën parashikimin dhe kërcënon Ramën

LEXO EDHE:  "Çim Nostradamusi" bën parashikimin dhe kërcënon Ramën

Këtë javë do të duhet të planifikoni takimet dhe planet tuaja në mënyrë të përsosur, përndryshe mund të humbni dikë të rëndësishëm gjatë rrugës dhe më pas mund ta mbani atë larg për një kohë të gjatë! Padyshim që do të jeni aq i zënë sa nuk do të gjeni kohë për veten tuaj, por kur të merrni frutat do të shihni se do t’ia vlejë!

Akrepi

Gjatë javës shpesh do të duhet të zgjidhni disa probleme të rendit dhe organizimit me krijimtarinë dhe imagjinatën tuaj. Bashkëpunimi i madh që keni qenë në gjendje të krijoni në mjedisin tuaj të punës do t’ju vijë në ndihmë për të maskuar një gabim të vogël ose keqkuptim nga sytë e dikujt! Mundohuni të mos harroni një takim të rëndësishëm, rreth të Mërkurës, sepse mund të humbisni një mundësi!

Shigjetari

Mundohuni të mos u kushtoni shumë vëmendje fjalëve të thënë në mënyrë të rastësishme këtë javë, përndryshe mund të mos shkoni shumë mirë me disa kolegë! Mundohuni të kapërceni disa kufij të karakterit tuaj dhe të njerëzve përreth jush , në mënyrë që të toleroni. Idetë tuaja janë shumë të vlefshme, prandaj do të bënit mirë t’i theksonit ato sa më shpejt që të mundeni, në mënyrë që të vërejnë krijimtarinë dhe shkathtësinë tuaj!

Bricjapi

Sidomos të hënën, më mirë të riktheheni në punën dhe të bëni gjërat që duhen bërë menjëherë , në vend që t’u tregoni kolegëve tuaj për festat e fundjavës! Përvoja juaj ju mëson se kurrë nuk duhet të tërhiqeni shumë, herët a vonë ajo prishet, prandaj mos e provoni durimin e shefit tuaj!

Ujori

Këtë javë do të keni ambicie të mëdha, si gjithmonë, por eprorët tuaj ose kolegët ose bashkëpunëtorët tuaj mund të mos jenë në një marrëveshje të plotë me ju! Kështu që përpiquni të demonstroni vlerën e ideve tuaja, në mënyrë që ato të mund të ndryshojnë mendjen e tyre për pretendimin e pakujdesisë së veprimeve tuaja.

Peshqit

E hëna tashmë do t’ju lejojë të tregoni aftësitë tuaja drejtuese , të cilat me të vërtetë mund të pohojnë veten gjatë javës. Mundësitë gjithmonë duhet të shfrytëzohen! Nga një bisedë e thjeshtë mund të ndryshojë edhe jetën tuaj të punës, veçanërisht nëse keni nevojë për më shumë kënaqësi për të ecur përpara! Midis të martës dhe të premtes jini gati në çdo kohë për të trajtuar një temë serioze, e cila mund të zhvillohet në një projekt të rëndësishëm!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 25 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 25 tetor 2020

Dashi

Këtë të diel do të keni një nevojë në rritje për të thënë atë që mendoni, pa u shqetësuar shumë se si do të reagojë personi tjetër. Viti që vjen do të jetë plot premtime, prandaj duhet të përfshiheni tani në planet tuaja. Në dashuri, yjet do t’ju inkurajojnë të ndaleni dhe të shihni nëse një histori mund të vazhdojë apo jo.

Demi

Do të jetë një ditë mjaft e rëndë e diela. Do të jeni shumë të trazuar, mbase edhe pak të hutuar dhe të lodhur. Kjo sepse, ju mund të jeni të shqetësuar për një sëmundje fizike që ju ka munduar për ditë, ose për shkak të problemeve tuaja financiare, ose për të ardhmen. Prandaj shmangni ndërlikimet!

Binjakët

Do të jeni veçanërisht të motivuar. Ju keni filluar të perceptoni shenjat e para të një shëlbimi që me siguri do të vijnë në vitin 2021. Edhe nëse puna mund t’ju japë kënaqësi të madhe, nuk duhet t’i lini pas dore ndjenjat! Në fund të tetorit, dashuria do të jetë përsëri protagoniste në jetën tuaj.

Gaforrja

Do të përshtateni me forcë më të madhe dhe do të jeni gati të përballeni me frikën tuaj. Tani po përjetoni një transformim të thellë. Do të jeni të vendosur të bëheni më të sinqertë dhe autentik dhe nuk do të dëshironi më të gënjeni për të kënaqur të tjerët. Vetëm se fillimisht ky ndryshim do t’ju kushtojë shtrenjtë!

Luani

Duhet të duhet të jeni shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët, përndryshe do ta gjeni veten duke debatuar. Gjatë ditës mund të ndiheni shumë të trazuar, të lodhur dhe me disa dyshime. Për më tepër, mund të jetë dikush afër jush që do t’ju ngacmojë ose provokojë në ndonjë mënyrë. Bëni shumë kujdes!

Virgjëresha

E diela do të jetë një ditë aktive. Ju mbeteni një nga shenjat më të preferuara të planetëve, kështu që duhet të krijoni situata dhe të mos sulmoheni nga frika. Ditët në vijim do t’ju japin momente të këndshme në dashuri dhe në jetën shoqërore, edhe nëse Venusi braktis shenjën tuaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Përse këta çifte të famshëm nuk ndahen kurrë nga njëri-tjetri?

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 13 tetor 2020

Do të jeni në gjendje të lini pas peshën e tre muajve të fundit dhe më në fund të shijoni paqe. Vështirësitë praktike të ditëve të fundit, në lidhje me financat dhe punën, mund të kenë shkaktuar ndonjë krizë në dashuri. Tani e tutje do të jeni në gjendje të rifitoni harmoninë e humbur.

Akrepi

Mund të ndiheni të shqetësuar, të irrituar dhe mbase edhe pak të lodhur dhe të mërzitur. Ndoshta nuk jeni në gjendje të mirë dhe ky fakt ju shqetëson shumë ose po dekurajoheni nga ato që po ndodhin përreth jush. Shtyni çështjet e paqarta në një kohë më vonë!

Shigjetari

Të dielën mund të mbështeteni tek yjet! Po rikuperoni një forcë të madhe, dëshirën për të ndryshuar mënyrën, për të filluar një histori të re ose për t’i dhënë fund një marrëdhënieje që ka marrë fund. Në mes të dhjetorit do të ketë pikën e kthesës, por tashmë tani mund të shihni përmirësime.

Bricjapi

Po kaloni një moment shumë të veçantë. Të dielën do të zgjoheni plot energji dhe dëshirë për të përmbushur veten. Krahasuar me fillimin e vitit keni ndryshuar shumë. Tani ju jeni bërë përfundimisht më fatalist, e keni kuptuar rëndësinë e braktisjes së sigurive për të marrë rrugë të reja, edhe nëse nuk dihen nëse ka garanci. Vazhdoni!

Ujori

Do të jeni energjik, veçanërisht aktiv, falë Hënës në shenjën tuaj. Sidoqoftë, përpiquni ta drejtoni gjithë këtë energji drejt diçkaje konstruktive, përndryshe do të përfundoni duke dashur të fryni gjithçka. Nëntori do të sjellë lajme të mira në dashuri.

Peshqit

Do të duhet të punoni shumë për të gjetur një ekuilibër të brendshëm. Ditët e fundit, tensionet e disa prej të dashurve tuaj në familje ju kanë larguar pak harmoninë. Mundohuni të rikuperoni, përndryshe nuk do të jeni në gjendje të ndihmoni as ata që doni! Në dashuri, edhe nëse jeni ndjerë i ofenduar, mos iu dorëzoni tundimit për t’u hakmarrë! Nëntori do të rikthejë qetësinë.

LEXO TE PLOTE