Connect with Us

Cristiano Ronaldo reagon pas fitores dhe pensionimit të Khabib

Sport

Cristiano Ronaldo reagon pas fitores dhe pensionimit të Khabib

Publikuar

-

Edhe Cristiano Ronaldo ka reaguar pas natës së sontme në UFC.

Khabib Nurmagomedov ka shënuar fitoren e 29-të në karrierën e tij, kundër Justin Gaethje.

Pas duelit, ylli i UFC bëri të ditur se do të pensionohet, për të dëgjuar dëshirën e nënës së tij, por edhe me arsyen se nuk mund të luftojë pa babanë e tij në kënd.

Pas gjithë këtyre ngjarjeve, një reagim erdhi nga Cristiano Ronaldo, i cili postoi diçka në ‘Instagram’.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gega zbërthen Kukësin: Bojkoti na ka ndihmuar, jemi gati

Publikuar

-

Nga

U bë 1 muaj e gjysmë pa futboll, e megjithatë Skënder Gega sheh gjëra pozitive te bojkoti. Edhe pse ngjeshja e kampionatit do të jetë e pashmangshme, trajnerin e Kukësit e ka ndihmuar ndjeshëm kjo shtyrje. Ai ka pasur mundësinë që të punojë me afrimet e bëra gjatë kësaj merkatoje vere, gjë që e thotë hapur në një prononcim të dhënë për mediat.

“Është kohë e gjatë pa futboll, megjithatë në njëfarë mënyre na ka shërbyer kjo shtyrje për të parë prurjet e reja, për t‘u përshtatur sa më shpejt dhe për të qenë në gjendje të mirë fizike. Kjo është ana e mirë e medaljes. Pjesa tjetër është se do të rëndohemi, se do të ngjeshen ndeshjet, por jemi përgatitur për çdo situatë, urojmë të fillojë sa më shpejt”, u shpreh fillimisht trajneri i verilindorëve.

Skuadra është “transformuar” në këtë merkato dhe Gega është i vetëdijshëm, por ai saktëson se grupi është përzgjedhur dhe ndërtuar me kujdes për të përballuar me sukses garën që i pret në Kategorinë Superiore dhe Kupën e Shqipërisë.
“E kaluara është e kaluar dhe unë jam dakord që janë bërë lëvizje të mëdha, por tashmë arsyet janë shpjeguar disa herë dhe nuk kthehemi mbrapsht. Jemi fokusuar te ky grup, i cili është përzgjedhur me kujdes. Do t’i marrim gjërat me radhë. Janë 36 sfida për t’u luajtur veç Kupës së Shqipërisë, sekreti është që të mos humbasim besimin te njëri-tjetri edhe nëse gjërat nuk shkojnë mirë”, përfundoi 56- vjeçari me origjinë nga Tropoja.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Myrto Uzuni ende larg fushave, vijon të mbetet peng i COVID-19

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni ishte i pafat në këtë periudhë teksa është prekur nga COVID-19. Në këtë formë, sulmuesi shqiptar humbi ndeshjen e veçantë përballë Barcelonës në Ligën e Kampionëve, ndërsa vazhdon të mbetet jashtë skuadrës edhe për ndeshjen e kampionatit hungarez, ku Ferencvarosh i tij luan ndaj Ujpest.

Një problem për ekipin e Ferencvarosh duke qenë se futbollisti i kombëtares është njeriu kryesor i sulmit. Ndërkohë, ajo që shqetëson më shumë është fakti se nuk dihet saktë rikthimi i Uzunit, duke qenë se Hungaria aplikon një tjetër rregull që të detyron të qëndrosh në karantinë për një muaj.

Kështu, shqiptari mbetet në dyshim për ndeshjet e ardhshme, ku më e rëndësishmja, por edhe e veçanta është ajo ndaj Juventusit në Ligën e kampionëve.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Video/ Liverpuli triumfon me përmbysje në kampionat

Publikuar

-

Nga

Liverpul vuan por ia del në fund të marrë tre pikë në fushën e saj teksa ka mposhtur në shtëpi Shefilld Junajtid me rezultatin 2-1. Të kuqtë e panë veten në disavantazh për shkak të një penalltie të shkaktuar nga ana e Fabinjos, të cilën e përktheu në gol Berge në minutën e 13.

Megjithatë, katër minuta para fundit të pjesës së parë, Liverpuli gjeti rrugën e rrjetës me anë të Firminjos. Ndërkohë, në pjesën e dytë, Liverpuli këmbënguli për golin e fitores të cilin e gjeti fillimisht me Salah, por që u anulua për pozicion të parregullt.

Gjithsesi, më pas Diego Jota realizoi në mënyrë të rregullt, teksa ky realizim rezultoi vendimtar duke qenë se të besuarit e Klop në fund morën tre pikët. Pas këtij suksesi, Liverpuli është në vendin e dytë me pikë të barabarta, 13, me Evertonin që ka një ndeshje më pak.

LEXO TE PLOTE