Connect with Us

Broja: Zgjodha kampionatin holandez prej Ibrës, Suarezit dhe Ronaldos

Sport

Broja: Zgjodha kampionatin holandez prej Ibrës, Suarezit dhe Ronaldos

Publikuar

-

Armando Broja ka filluar të krijojë zhurmë në Holandë dhe kjo falë paraqitjeve të tij në fushë, teksa në ndeshjen e fundit të kampionatit shënoi dy herë për Viteshen duke i dhuruar fitoren të tijve. Sulmuesi, në pronësinë e Çelsit në një intervistë për “Vi.nl” është shprehur se e ka zgjedhur Eredivise për shkak se në këtë kampionat kanë luajtur edhe emra të mëdhenj si Ibra, Suarez apo Ronaldo Fenomeni, të cilët janë edhe shembujt e Brojës. Ndër të tjera, futbollisti i kombëtares thekson se me punë mund të arrihet shumë dhe se qielli është limiti.

“Përpara se të vija te Viteshe unë fola me Chelsea-n, fola me Mount që ka qenë më parë këtu dhe më thanë sesa lojtarë me cilësi ka këtu. Më thanë se është një kampionat shumë i mirë për të rinjtë që të marrin eksperiencën, të marrin më shumë minuta në fushë dhe shumë gjëra të bukura për “Eredivise” dhe Viteshen në veçanti.

Fola edhe me trajnerin e Chelseat i cili më tha se do të ishte mirë nëse do të shkoja te Viteshe. Merr më shumë eksperiencë dhe më shumë kohë aktivizimi, por ishte gjithashtu edhe zgjedhja ime pasi kanë luajtur shumë lojtarë të mëdhenj këtu.

Suarez, Ronaldo Fenomeni dhe Ibrahimovic kanë luajtur në “Eredivisie”. Sigurisht që për mua këta janë shembujt dhe ky kampionat është shumë i mirë për talentet që të zhvillohen. Njerëzit thonë se qielli është limiti. Edhe unë e mendoj kështu, nëse ti punon fort, stërvitesh në çdo javë dhe në çdo javë, atëherë vërtetë që qielli është limiti. Keni rastin e Ronaldos dhe Mesit që kanë arritur çdo qëllim të tyre pasi kanë punuar fort, që stërviten edhe pasi të ketë mbaruar stërvitja për të tjetër që të përmirësohen edhe më shumë, atëherë vërtet që qielli është limiti”, u shpreh Broja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Stefi Prifti poston këngën e Maradonës dhe bën mesazhin prekës për humbjen e legjendës

Publikuar

-

Nga

Humbja e Diego Maradonës ka pikëlluar sot gjithë botë. Reagimet kanë qenë me miliarda, teksa i madh e i vogël i kanë dhënë lamtumirë legjendës të futbollit argjentinas. Disa vargje të ndjera ka postuar edhe Stefi Prifti, të cilat i ka shoqëruar me një këngë që vëllezërit korçarë kanë kënduar për Maradonën disa vite më parë.

Stefi shkruan:

“Sa pashe lajmin e trishte te largimit nga jeta te legjendes, Maradona 🙏 Nuk e di! Gjate ketyre muajve ka pasur shume humbje jetesh dhe vazhimisht trishtohemi dhe ndoshta na rrjedh edhe nje pike lot..! Por, ky njeri, si lojtar i futbollit ishte i pazakonte! Vite me pare une dhe Endri, ne bashkepunim me poetin Pandi Laco dhe orkestruesin Gent Myftaraj realizuam dhe interpretuam ne Kenget e Shekullit te muzikes latine kete kenge, dedikuar legjendes Diego Maradona. Ne ate kohe une e perjetova shume fort kete kenge, duke e lidhur ne koshiencen time edhe me ne (degjoni tekstin me vemendje), por… kenga nuk pati impaktin e pritur nga ne..! Ndoshta, si nje dedikim per kete humbje te madhe te futbollit boteror do gjeje vendin e duhur ne kete dite te hidhur per gjithe sportdashesit RIP per kete talent te madh.” / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Interi merr goditjen e rëndë nga Reali, bindin kampionët e Bajernit. Atalanta shtang Liverpulin

Publikuar

-

Nga

U luajtën në orën 21:00, gjashtë sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve ku nuk munguan surprizat. Padyshim që vëmendja ishte te kryendeshja mes Interit dhe Realit të Madridit, ku triumfoi skuadra e Zidanit me rezultatin 0-2.

Me këtë disfatë, interistëve do t’iu duhet një mrekulli në ndeshjet pasardhëse për të siguruar kualifikimin. Ndërkohë në sfidat e tjera. Atalanta e Gjimshitit shtangu Liverpulin në “Anfield” duke e mposhtur 0-2, teksa kampionët e Bajernit bënë detyrën në shtëpi ndaj Salcburgut.

Fitore bindëse edhe për Ajaksin dhe Porton. Sfida e vetme që përfundoi në barazim ishte ajo mes Atletikos së Madridit dhe Lokomotivës së Moskës.

REZULTATET: 

INTER-REAL MADRID 0-2

Hazard 7′ (p), Rodrigo 58′

BAJERN MYNIH-SALZBURG 3-1

Levandovski 43′ , Vober 52′ (autogol), Sane 68′ / Berisha 73′

ATLETIKO MADRID-LOKOMOTIVA MOSKA 0-0

AJAKS-MIDTJULAND 3-1

Gravenberç 47′ , Mazraui 49′, Neres 64′ / Mabil 81′ 

LIVERPUL-ATALANTA 0-2
Iliçiç 60′, Gosens 64′

MARSEJË-PORTO 0-2

Sanusi 39′ , Serxhio Olivera 72′ 

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Ngjarja e dhimbshme/ Si e mori vesh djali i Maradonës vdekjen e të atit

Publikuar

-

Nga

Diego Armando Maradona ka ndërruar jetë sot në moshën 60-vjeçare si pasojë e një arresti kardiak.

Lajmin tronditës për vdekjen e babait të tij, djali i Maradonës, Diego JR e ka marrë nga një telefonatë e një media që dëshironin prononcimin e tij për këtë lajm.

Këtë deklaratë e ka thënë gazetari i njohur Tankredi Palmeri: “Fatëkeqësisht një televizion e telefonoi atë për të marrë një reagim dhe kjo ishte mënyra se si Diego JR e kuptoi se babai i tij ka vdekur”, përfundoi Palmeri.

LEXO TE PLOTE