Connect with Us

VIDEO/ “Ndalo, ndalo… më dhemb”, Baloteli ofendon live ish të dashurën

Sport

VIDEO/ “Ndalo, ndalo… më dhemb”, Baloteli ofendon live ish të dashurën

Publikuar

-

Mario Baloteli ka qenë i ftuar special në Grande Fratello Vip (version italian i Big Brother), mbrëmjen e djeshme, teksa i ka bërë një surprizë, vëllait të tij bilogjik Enok, i cili është konkurent në këtë emision.

E pranishme në shtëpi ka qenë edhe ish e dashura e Marios, Dajane Melo, të cilën sulmuesi italian, i cili aktualisht është pa skuadër, e ka ofenduar me deklaratën e tij live në emision.

Teksa gazetari Alfosno Sinjori, ndërhyri duke pyetur Dajanën nëse do e donte Balotelin në shtëpinë e Grande Fratello Vip, bukuroshja seksi u përgjigj pozitivisht.

Pas përgjigjes pozitive nga ana e saj, Alfonso u kthey nga Balotelli dhe  i tha: “Mario, e dëgjove? Dajan tha se të do në shtëpinë e Big Brother, të do aty”.

Ndërkohë që Baloteli menjëherë u përgjigj: “Eh, ajo më do, por më pas do të thotë ‘ndalo, ndalo… më dhemb”. Deklarata e sulmuesit ka shkaktuar polemika në Itali dhe është një nga temat më të nxehta të momentit.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

VIDEO/ Gol me roveshatë, sulmuesi i West Ham shtang Cityn e Guardiolës në pjesën e parë

Publikuar

-

Nga

West Ham United ia ka dalë të shënojë që në minutën e 18-të kundër Manchester City, që po dominonte në lojë. Gjithsesi “Çekiçët” u treguan më konkretë dhe shënuan me sulmuesin Michail Antonio, i cili arriti në kuotën e tre golave në Premier League këtë sezon.

Pas një krosimin në zonë, edhe pse ishte në mbulimin e një prej mbrojtësve të City, ai ka bërë një kthesë mjaft të bukur dhe e ka ndëshkuar portierin mik.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Transferimi te Gabala, Jurgen Goxha tund rrjetën

Publikuar

-

Nga

Pas sezonit pozitiv me Bylisin në Kategorinë Superiore, futbollisti 27-vjeçar, Jurgen Goxha, bëri një tjetër hap pozitiv në karrierën e tij, duke u transferuar në kampionatin azerbajxhanas te ekipi i Gabalës, ku aktivizohet edhe ish-sulmuesi i Laçit dhe Skënderbeut, Xhejms Adenij.

Mbrojtësi shqiptar ka gjetur rrugën e rrjetës në sfidën e sotme ndaj Sabil, të vlefshme për javën e 7-të të kampionatit. Pas një aksioni të bukur në  minutën e 4-t, Goxha ka goditur saktë me të majtën në hyrje të zonës, duke përshëndetur rrjetën. Ky ishte goli i parë në kampionat për shqiptarin, i cili aktivizohet si titullar.

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Tirana-Laçi, duel me aromë Superlige. Ja të gjitha miqësoret që do të zhvillohen ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Skuadrat shqiptare janë duke pritur me padurim, fundin e bojkotit dhe startin e futbollit, në të 3-ja kampionatet përkatëse (Katategoria Superiore, Kat 1 & 2) si dhe në futbollin e moshave e atë të femrave.

Këtë periudhë bojkoti, pjesa më e madhe e ekipeve e kanë mbushur sadopak, duke zhvilluar ndeshje miqësore, edhe pse është pse dallimi nga ndeshjet zyrtare është i madh. Ja disa prej miqësoreve që do të zhvillohen ditën e sotme, ku spikat ajo mes Tiranës dhe Laçit. Një duel me aromë Superioreje. Përballë do të jenë kampionët e Emanuel Egbosë, kundër kurbinasve të Cungut, që shihen si pretendentë për sezonin e ri.

PËRBALLJET MIQËSORE:

Tirana-Laçi 16:00

Flamurtari-Oriku 15:00

Erzeni-Besa 16:00

Kastrioti-Burreli 15:00

Partizani-Partizani B 15:00

LEXO TE PLOTE