Video/ Liverpuli triumfon me përmbysje në kampionat

-

Liverpul vuan por ia del në fund të marrë tre pikë në fushën e saj teksa ka mposhtur në shtëpi Shefilld Junajtid me rezultatin 2-1. Të kuqtë e panë veten në disavantazh për shkak të një penalltie të shkaktuar nga ana e Fabinjos, të cilën e përktheu në gol Berge në minutën e 13.

Megjithatë, katër minuta para fundit të pjesës së parë, Liverpuli gjeti rrugën e rrjetës me anë të Firminjos. Ndërkohë, në pjesën e dytë, Liverpuli këmbënguli për golin e fitores të cilin e gjeti fillimisht me Salah, por që u anulua për pozicion të parregullt.

Gjithsesi, më pas Diego Jota realizoi në mënyrë të rregullt, teksa ky realizim rezultoi vendimtar duke qenë se të besuarit e Klop në fund morën tre pikët. Pas këtij suksesi, Liverpuli është në vendin e dytë me pikë të barabarta, 13, me Evertonin që ka një ndeshje më pak.

VIDEO/ Fiton frika në supersfidën Mançester Junajtid-Çelsi

-

Është mbyllur në barazim pa gola ndeshja mes Mançester Junajtidit dhe Çelsit, e vlefshme për xhiron e gjashtë në Premier Ligë.

Ishte një ndeshje, që deri diku skuadra e Solskjaer dominoi, por pa sukses për të gjetur rrugën e rrjetës.Të dyja skuadrat tentuan të gjenin golin, por pa sukses. Ishte një ndeshje e luftuar, të cilës i mungoi vetëm goli.

Një rezultat që nuk i bën punë asnjërës nga skuadrat, pasi Çelsi shkon në kuotën e 9 pikëve, në vendin e 6, ndërsa Junajtid mbetet në vendin e 15 me vetëm 7 pikë.

Rastet e MANCHESTER UNITED-CHELSEA

VIDEO/ Gol me roveshatë, sulmuesi i West Ham shtang Cityn e Guardiolës në pjesën e parë

-

West Ham United ia ka dalë të shënojë që në minutën e 18-të kundër Manchester City, që po dominonte në lojë. Gjithsesi “Çekiçët” u treguan më konkretë dhe shënuan me sulmuesin Michail Antonio, i cili arriti në kuotën e tre golave në Premier League këtë sezon.

Pas një krosimin në zonë, edhe pse ishte në mbulimin e një prej mbrojtësve të City, ai ka bërë një kthesë mjaft të bukur dhe e ka ndëshkuar portierin mik.

Emergjencë nga koronavirusi, Chelsea rikthen Peter Ceh në futbollin e luajtur

-

Çelsi ka regjistruar legjendën Peter Çeh në listën e portierëve të emergjencës në Premier Ligë. 38-vjeçari, i cili sot është këshilltar teknik në “Stamford Bridge” do të jetë zyrtarisht portieri i katërt i Frenk Lampardit pas Mendisë, Kepës dhe Kabazheros këtë sezon në Premier Ligë dhe një gjë e tillë është bërë për të shmangur çdo surprizë të mundshme që mund të rezervojë emergjenca e Koronavirusit.