Connect with Us

VIDEO/ Fiton frika në supersfidën Mançester Junajtid-Çelsi

Premier Liga

VIDEO/ Fiton frika në supersfidën Mançester Junajtid-Çelsi

Publikuar

-

Është mbyllur në barazim pa gola ndeshja mes Mançester Junajtidit dhe Çelsit, e vlefshme për xhiron e gjashtë në Premier Ligë.

Ishte një ndeshje, që deri diku skuadra e Solskjaer dominoi, por pa sukses për të gjetur rrugën e rrjetës.Të dyja skuadrat tentuan të gjenin golin, por pa sukses. Ishte një ndeshje e luftuar, të cilës i mungoi vetëm goli.

Një rezultat që nuk i bën punë asnjërës nga skuadrat, pasi Çelsi shkon në kuotën e 9 pikëve, në vendin e 6, ndërsa Junajtid mbetet në vendin e 15 me vetëm 7 pikë.

Rastet e MANCHESTER UNITED-CHELSEA

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Shansi i radhës/ Armando Broja do luajë sonte me Chelsean

Publikuar

-

Nga

Armando Broja po impresionon trajnerin Tuchel në stërvitje, ndërsa tanimë duhet të tregojë vlerat e tij para tifozëve. Sulmuesi shqiptar arriti të shënonte dhe jepte asist në 45 minutat e aktivizuara me Peterbourgh. Por ajo përballje u realizua me dyer të mbyllura dhe nuk është ndjekur nga tifozët e Chelsea-t, për më tepër nuk janë publikuar as golat e realizuara.

E njëjta gjë vlen edhe për golin tjetër që shënoi Armando Broja teksa skuadra e Tuchel zhvilloi një ndeshje brenda ekipit me lojtarët që u ndanë në dy grupe. Por edhe në këtë rast nuk është publikuar mënyra sesi Broja ka realizuar. Në mbrëmjen e sotme do të kemi mundësinë që të shohim për herë të parë sulmuesin shqiptar me fanellën e ekipit të parë të Chelsea-t. Këta të fundit do të luajnë kundër Bournemouth në orën 20:45, atje ku priten minuta për Brojën.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Mungon vetëm firma, Manchester United rrëmben yllin e Real Madridit

Publikuar

-

Nga

Rafael Varane është goditja e radhës e Mançester Junajtid, pasi “djajtë e kuq” po bëhen gati për zyrtarizmin e firmës së mbrojtësit francez të Real Madrid. Nga Anglia raportojnë se gjithçka është mbyllur dhe vetëm vizitat mjekësore ndajnë praktikisht nga firma.

Pas Xhedon Sanço që përforcoi sulmin, Mançester ka afruar një yll që do të përforcojë prapavijën. Akordi mes palëve është gjetur me një pagesë prej 50 milionë eurosh për kartonin e lojtarit, i cili i afrohej fundit të kontratës së tij te Reali dhe nuk kishte ndër mend të firmosë rinovimin atje.

Futbollisti ka gjetur dhe akordin personal me atë që do të jetë klubi i tij i ardhshëm dhe brenda 48 orësh pritet të kryejë të gjithë vizitat mjekësore dhe të udhëtojë drejt Mançesterit për të zyrtarizuar firmën e tij në kontratë. Të dy klubet e mbyllin këtë marrëveshje të kënaqur, pasi Reali përfiton një shumë të konsiderueshme për një lojtar në fund të kontratës, ndërsa Mançesteri gjen një partner të besueshëm për ta rreshtuar përkrah Meguajë

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Plas te Totenhemi, Herri Kejn nuk pranon të luajë kundër Mançester Sitit

Publikuar

-

Nga

Herri Kejn kërkon me çdo kusht transferimin te Mançester Siti dhe dje “Daily Mail” raporton se në radhët e Totenhemit tashmë ka shpërthyer një luftë e brendshme. Ndonëse “Qytetarët” kanë bërë një ofertë të çmendur prej 185 milionë eurosh, presidenti Levi është gati që ta shtyjë atë, vetëm për të mos e lëshuar bomberin e tij.

Por 28- vjeçari, i cili aktualisht është me pushime, pas finales së humbur të “Euro 2020” kundër Italisë, dje ka lajmëruar se kërkon disa ditë më shumë pushime dhe do të kthehet në stërvitje vetëm pas 15 gushtit. Por pikërisht në këtë datë luhet edhe java e parë e Premier Ligës, ku Totenhemi do të presë në shtëpi Mançester Sitin dhe zgjedhja e Herri Kejnit duket qartësisht një lëvizje për të vazhduar presionin e tij për t’u vënë sa më shpejt nën urdhrat e Pep Guardiolës, aq sa është gati të dezertojë edhe duelin përballë “Qytetarëve”.

LEXO TE PLOTE