Connect with Us

6 trendet e dasmave që do të fillojnë të zhduken deri në vitin 2021

Life Style

6 trendet e dasmave që do të fillojnë të zhduken deri në vitin 2021

Publikuar

-

6 trendet e dasmave që do të fillojnë të zhduken deri në vitin 2021

Shumë trende të dasmave të viteve 2010-2020 po zbehen dhe po bëjnë vend për një valë të re.

Ndërsa çiftet rishikojnë planet e tyre për shkak të shqetësimeve të sigurisë COVID-19  dhe tendencave të përgjithshme të stilit vazhdojnë të ndryshojnë, dasmat kanë filluar të duken pak më ndryshe kur afrohet 2021.

Lexoni më tej për të parë që ekspertët e industrisë së dasmave duhet të thonë se cilat tendenca të dasmës në vitin 2020 janë në rrugë e sipër dhe çfarë të presim për rastin në 2021.

LEXO EDHE:  Nga dasma, bashkëshorti dhe shtatzënia/ Rrëfehet Eliona Pitarka

1-Vetëshërbimi .

2-Dasma me shumë të ftuar.

3-Artikuj tradicionalë si dhuratë përshembull orendi shtëpiake.

4-Pritjet në holl.

5-Përcaktimi i uljes të të ftuarve në tavolinë.

6-Dekroi bardhë e jeshil nuk është më në modë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Debatet me banorët/ Revoltohet keq Antonela: Në këtë shtëpi ka vetëm…

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Që në hyrja e Antonlës në “Big Brother Vip” mes saj dhe banorëve ka pasur shumë debate.

Si duket Antonela është ndjerë tepër e acaruar kohët e fundit për shkak te debateve qe ka pasur me disa nga banorët.

Në një bisedë me Einxhel ajo i thot asaj se brenda shtëpisë ka vetëm negativitet.

“Këtu në këtë shtëpi ka vetëm negativitet”-tha Antonela.

“E di që ka negativitet po mos e ushqej veten me këtë frymë se dhe unë si puna jote kam arritur në një pikë që jam marrë me negativitetin dhe e hëngra vetë.Edhe të jemi duke vdekur nuk i dhimset njeriu.I duket sikur e meritojmë,“-i tha Einxhel./CNA.alLEXO EDHE:  Situata nga Covid-19 në Kosovë/ Pesë viktima gjatë 24 orëve të fundit

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Më pëlqejnë të pasmet e tua”/ Këngëtarja shqiptare rrëfen bisedën me Nicki Minaj

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Reperja e njohur shqiptare, Melinda Ademi, ka qenë e ftuar në “Prive”.

Ndër të tjera ajo ka rrëfyer pesë datat më të rëndësishme në karrierën e saj, ndërsa si të parën ka cekur atë të vitit 2013, kur ishte paraqitur në “American Idol”.

Melinda kishte marrë pjesë si shumë e re në spektaklin e talenteve të rinj në ShBA, ku kishte interpretuar para emrave të famshëm në juri si: Nicki Minaj, Jennifer Lopez dhe Mariah Carey.

LEXO EDHE:  Ja ky është trendi më i fundit i Hollywood-it

LEXO EDHE:  Covid-19 në Itali/ Ja sa raste janë regjistruar sotE pyetur nga moderatorja se si ishte të ndodhej para tyre, reperja Ademi e përshkroi përvojën si “të mrekullueshme”, gjersa ceku një detaj interesant që ia kishte thënë Nicki.

“Ka qenë shumë interesant, sepse ajo më tha: ‘Shumë po më pëlqen veshja jote, a mund të rrotullohesh’, dhe kur jam rrotulluar më ka thënë: ‘Oh, të pasme të mira’”, ka thënë mes të qeshura Melinda./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Dhe ti je “llapit” këtu brenda”/ Antonela debaton ashpër me Dj PM dhe Sarën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Së fundi në shtëpinë e “Big Brother Vip” mes Antonelës, Dj PM dhe Sarës ka pasur një debat i cili ka degraduar deri në ngritje zëri.

Sara i ka thënë se bisedat e saj me Valonin, konkurentin e ri kjanë qenë të tepruara.

Kaq ka mjaftuar që Antonela të shpërthejë në akuza për Sarën dhe Dj PM se edhe ata kanë bërë skena që lenë për të dëshiruar

LEXO EDHE:  Situata nga Covid-19 në Kosovë/ Pesë viktima gjatë 24 orëve të fundit

LEXO EDHE:  Video/ Nusja dhe dhëndri në Lushnjë, "braktisin" dasmën për të votuar

Madje në një moment dëgjohet ish konkurentja e “Përputhen” teksa ju thonë:  “Ju të dy jeni llapit këtu brenda”./CNA.al 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE