Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Ju jeni kthyer nga dy ditë shumë të rënda , e mërkurë dhe e enjtja, dhe për këtë arsye do të keni të drejtë të përjetoni një fundjavë pak më të gëzuar. Sipas astrologut, më e keqja ka mbaruar, por ndërlikimet e përjetuara për një vit tani kanë qenë kaq shumë, kështu që vendosja e gjithë biznesit të papërfunduar në rregull nuk do të jetë e lehtë. Për fat të keq, dashuria duket shumë larg, ndjenjat kanë nevojë për një rishikim: ju nuk pranoni më kushte të caktuara.

Demi

Kjo ditë fillon në një mënyrë mjaft interesante, atëherë pjesa e dytë e ditës duket paksa konfliktuale. Kjo ditë po luhatet veçanërisht në lidhje me formën fizike, por mos u dorëzoni sepse mund të keni sukses në qëllimet tuaja. Nëse keni ndonjë kërkesë për të bërë, bëjini ato tani.

Binjakët

Jeni në shërim të qartë, thjesht mendoni se si jeni ndjerë në fillim të javës. Gjithçka zgjidhet dhe gjithçka mund të menaxhohet pa asnjë lloj problemi sipas horoskopit Paolo Fox. Filloni të rivlerësoni dashurinë që nga java tjetër do të njohë një Venus shumë të favorshëm.

Gaforrja

Ju jeni kthyer për 48 orë me shumë vështirësi : nëse keni diskutuar, nëse keni pasur probleme, mbase do të ishte e përshtatshme që këtë fundjavë ta ndani në gjërat që ju pëlqejnë më shumë, duke shmangur çdo stres të panevojshëm. Lodhja është akoma e pranishme por dita është shumë më mirë. Nga pikëpamja fizike ju jeni akoma shumë i sprovuar.

Luani

Në këtë të Premte jeni pak i provuar. Kur ndieni se gjërat nuk po shkojnë mirë, mund të përjetoni një trazirë të thellë të brendshme dhe në mënyrë të pavullnetshme të rrezikoni të jeni paksa të ashpër ose agresiv ndaj të gjithëve. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon që nesër të jeni diplomatik. Forma fizike pak në rënie.

Virgjëresha

Ju nuk keni pse të ndaloni tani. Nëse keni biznesin tuaj, nëse keni përjetuar kohë të vështira në të kaluarën e afërt, mund të keni marrë tashmë një konfirmim të bukur. Sido që të jetë, këto po ndihmojnë yjet , ju mund të bëni plane për të ardhmen. Nëse jeni beqar, astrologu ju këshillon të shikoni përreth.

Peshorja

Jeni më të qetë në këtë pjesë të dytë të javës dhe për këtë mund të planifikoni një fundjavë të rëndësishme. Mëngjesi i kësaj të Premteje është ende nën presion, por nga sonte dhe pastaj e shtuna dhe e diela, ju jeni protagonistë. Dashuria mund të zgjohet pasi javën tjetër Venusi do të hyjë në shenjë dhe ju vetë do të doni të sqaroni disa situata të jashtëzakonshme.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

Akrepi

Ne nuk duhet të harrojmë se Dielli ka hyrë në shenjën tuaj për 24 orë. Në këtë moment, megjithatë, ju jeni në një gjendje parehati: mbase e keni kuptuar që të toleroni është më mirë sesa të reagoni në një mënyrë provokuese. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të jeni më të qetë.

Shigjetari

Kjo është një ditë që fillon të japë përgjigje. Nga java tjetër Venusi fillon një tranzit të rëndësishëm. Kjo do të jetë pozitive për të gjithë ata që kanë përjetuar një pjesë të parë shumë të vështirë të vitit 2020 në dashuri apo edhe ndarje, probleme serioze. Tani mund të filloni nga e para dhe t’i jepni kuptim të ri jetës tuaj . Disa projekte duhet të shtyhen për vitin e ardhshëm.

Bricjapi

Për momentin, meqenëse jeni një perfeksionist, nuk jeni plotësisht të lumtur ose të kënaqur me atë që po përjetoni në vendin e punës, por tani ka përgjigje dhe konfirmime që nuk ishin më parë. Në dashuri zakonisht jeni shumë reflektues, shumë i zhytur në mendime por për momentin duhet të keni kujdes që të mos krijoni provokime të padobishme, sidomos në funksion të fundit të muajit.

Ujori

Ju do të keni një fundjavë kuptimplotë , të shtunën dhe të dielën do të jeni mjaft aktiv. Hëna hyn në shenjën tuaj dhe për këtë arsye përfshin edhe ditët e fundjavës që ju shtyjnë të jepni emocione të reja dhe në përgjithësi mundësi të reja për jetën tuaj. Ekziston një dëshirë e madhe për ndryshim.

Peshqit

Duhet ta kuptoni se në këtë periudhë duhet të keni një qëndrim më pak “aktiv” ndaj provokimeve: duhet t’i lini gjërat të rrëshqasin mbi ju. Nëse reagoni keq ndaj çdo provokimi kjo bëhet shkak i shqetësimit për ju, rrezikoni të jetoni këtë fundjavë, si dhe atë të fundit ose në një mënyrë të trungosur. Në dashuri diçka do të sqarohet deri në fund të këtij muaji./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 23 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 tetor 2020

Dashi
Edhe pse Marsi sjell ritme marramendëse, tani që keni rikuperuar plotësisht e keni më të lehtë të kontrolloni veten dhe të tjerët. Eshtë momenti për t’u marrë me problemet personale.

Demi
Parashikohet përgjithësisht një ditë e qetë për ju që i përkisni kësaj shenje, ndonëse në momente të caktuara mund të keni ndonjë moment acarimi me dikë, por që do të përfundojë shpejt.

Binjakët
Kuadri yjor për ju sot është pozitiv, sidomos tani që Mërkuri është në një orbitë që favorizon si krijueshmërinë tuaj, ashtu edhe pasionet në planin sentimental. Intersante një njohje e re.

Gaforrja
Eshtë përsëri Afërdita, ylli i dashurisë ai që do të jetë dominues për pjesën më të madhe të të lindurve të kësaj shenje, duke favorizuar lidhjet e reja, por edhe ato ekzistuese.

Luani
Me pozicionin e Mërkurit nga njëra anë dhe Jupiterit shumë të favorshëm dita sot mund t’ju ofrojë momente shumë interesante në fushën e raporteve ndërpersonale. Mund të merrni një propozim të ri.

Virgjëresha
Me pozicionin e tij në shnje Marsi është në në harmoni me Afërditën dhe Mërkurin duke bërë që dita e sotme të jetë vërtet e vrullshme, por plot fantazi. Sa vështirë për të ruajtur një sekret!

Peshorja
Pozicioni aktual i Saturnit në shenjë ka ndikuar e do të ndikojë për disa ditë negativisht te ju, prandaj duhet të kini kujdes për t’i marrë gjërat më shtruar. Eshtë momenti të veproni pa u ngutur.

LEXO EDHE:  Vranësira e ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për këtë të diel

LEXO EDHE:  Çfarë shoqeje jeni sipas shenjës së horoskopit

Akrepi
Edhe për ju janë Mërkuri edhe Afërdita yjet që do t’ju mbështesin, por sa të vështirë do ta keni për të frenuar veten. Nganjëherë është më mirë të degjoni zërin e arsyes, e jo atë të zemrës.

Shigjetari
Përsëri qielli juaj është i mbushur me yje të mirë, prandaj nëse sot nuk do të arrini të bëni asgjë pozitive, duhet ta kërkoni shkakun te vetja dhe jo në qiell. Nëse tregoheni të hapur do të keni më shumë harmoni me partnerin..

Bricjapi
Hëna sot është në një pozicion që, ndoshta nuk ju favorizon, por pasionin jua ndez me siguri. Duhet të bëni më shumë kujdes, sepse me nxitimin që e keni, shpesh i prishni punë vetes.

Ujori
Kuadri yjor për ju është shumë pozitiv dhe Hëna e mirë sot do të sjellë stimuj dhe pasione të reja në planin sentimental. Mezi prisni të takoni dikë, por atëherë kur duhet ju kyçet goja.

Peshqit
Pas një periudhe “jo” me shumë telashe e kokëçarje, tani situata po kthehet gradualisht në favorin tuaj, prandaj duhet të përfitoni pa humbur kohë për të rikuperuar. Erosi tani në rritje.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 22 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 tetor 2020

Dashi
Një ditë e mirë, më gjithë kontrastin në shënjë të Merkurit me Afërditën dhe Hënën, nuk duhet komprometuar me veprime të pamenduara mirë. Mund të keni një surprizë të bukur.

Demi
Në sajë të një hëne në një orbitë shumë të favorshme pritet që dita e sotme të jetë përgjithësisht pozitive në aktivitetin e përditshëm dhe mjaft interesante në dashuri. Mirë shëndeti.

Binjakët
Me Merkurin pozitiv në shenjë dhe me një “qiell” dë dominuar nga yje të mirë me siguri që dita e sotme do të jetë nga ato qw nuk do të harrohet kollaj. Ka të ngjarë të keni në njohje të re.

Gaforja
Marsi dhe Saturni sot “luajnë” si kundërshtarët tuaj, prandaj pritet një ditë disi problematike ku nuk do të mungojnë tensionet. Kujdes në raportet me të tjerët dhe ën ato me partnerin.

Luani
Sot që yjet me ju do tregohen “dorwshtrwnguar” do t’ju duhet që të përpiqeni shumë vetë. Dhe do t’ia dilni mbanë me siguri, pasi kjo ka të bëjë me karakterin tuaj të papërkulur.

Virgjëresha
Edhe pse kuadri yjor është përgjithësisht pozitiv, sidomos me Markurin dhe marsin e favorshëm në shenjë, është mirë që të trgoheni të kujdesshëm në hapat që hidhni.

Peshorja
Janë yje shumë të ndtitshëm sot ato që ju ndriçojnë rrugën e, për rrjedhojë sot do t’jua bëjnë gjithçka më të lehtë. Kujdes, mos jepni mendime e gjykime nëse askush nuk jua kërkon.

LEXO EDHE:  Parashikimi i yjeve për financat/ Si do të jetë java e ardhshme për secilën shenjë

LEXO EDHE:  Kanë frikë të humbin partnerin e tyre/ Shenjat që mbajnë më shumë sekrete

Akrepi
Veprimi i Marsit në shenjë jo vetëm që bëhet edhe më evident, por “përplasja” e tij me Saturnin në një orbitë jo të favorshme për ju mund kete reflekse negative. Pozitiv erosi.

Shigjetari
Nëse keni në kokë ide apo projekte të reja është momenti më i përshtatshëm për t’i shpalosur, pasi edhe yjet sot janë të gjithë me ju. Kujdes, ruhuni nga “miqtë” armiq, sepse ju kanë zili.

Bricjapi
Me Marsin, Saturnin dhe Merkurin që ndodhen në një linjë mjaft pozitive për ju, nuk ka sesi të mos ju ecë mirë sot, sodomos puna që shtë ën “pole position’. Mjaft i mirë edhe erosi.

Ujori
Edhe qielli jauj është i mirë, ndonëse të lindurit e dhjetëditëshit të parë e aknë hënën disi kundër, prandaj janë edhe të irriutueshëm. Mos u mendoni dy herë të bëni një investim.

Peshqit
Eshtë Merkuri dhe Marsi që sot do t’ju mbështesin fuqishëm duke ju ruajtur edhe nga ndikimi negativ i dyshes Jupiter-Pluton. Një situatë e ndërlikuar zgjidhet me impenjim, jo duke iu shmangur.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Fytyra e bukur nuk është shumë e rëndësishme për ta/ Shenjat e horoskopit që dashurohen pas karakterit

Publikuar

-

Nga

Fytyra e bukur nuk është shumë e rëndësishme për ta/ Shenjat e horoskopit që dashurohen pas karakterit

Binjakët

Binjakët nuk do të bien kokë e këmbë në dashuri me ju thjesht se keni një fytyrë të bukur. Për këtë shenjë të qeverisjes së Mërkurit, komunikimi është jetik. Ata kanë cilësi të lindur në flirtim dhe janë njerëz që datojnë me mentalitetin se ka shumë peshq në oqean. Ata nuk dashurohen lehtë, megjithatë, kur e bëjnë këtë, zakonisht është me dikë që ata e gjykojnë tërheqës. Ata janë vazhdimisht kureshtarë dhe plotësisht të zënë me diskutime dhe debate intensive. Në rast se ata gjejnë dikë që mund t’i mbajë ata me gisht në gishtërinjtë e tyre, ata do të jenë pa dyshim.

Gaforret

Gaforret njihen për simpatinë, empatinë dhe instinktin e ngushtë psikik. Ata i ndiejnë gjërat intensivisht, kështu që si një masë mbrojtëse, ata zakonisht janë të ngadaltë për t’u hapur ndaj njerëzve të tjerë. Sidoqoftë, kur ta bëjnë këtë, është zakonisht me dikë se kujt mund t’i hapen. Meqenëse Kanceri është shenja e ushqimit dhe kujdesit, ata duan të ngushëllojnë, rregullojnë ose kurojnë të tjerët dhe në përgjithësi do të strukturojnë marrëdhënie pasionale përmes kësaj. Promovoni ujësjellësit pasi Kankarët e duan një histori të mirë tragjike po aq sa çdo prodhues të televizionit realitet. Significantshtë e rëndësishme për ta që të ndiejnë një lidhje emocionale të fortë dhe të fortë me dikë fillimisht, ose përndryshe ata nuk do të ndjehen sikur marrëdhënia ia vlen të kërkohet.

LEXO EDHE:  E paparashikueshme/ Karakteristikat e Peshores

LEXO EDHE:  Nuk falin dhe nuk pranojnë humbjen/ Shenjat më krenare të horoskopit

Peshqit

Peshqit është një sentimental aktual dhe i destinuar të pranojë që ju mund të gjeni vërtet lumturinë tuaj ndonjëherë në TV realitet. Në rast se ata ishin një kandidat në Love Is Blind, ata do të ishin të parët që do të provojnë ndjenja pasionante për të dhe do të kishin zero dyshime për t’u lidhur pas disa ditësh. Me planetin e tyre qeverisës Neptun, ky peshk ka të bëjë me ëndrrat dhe halucinacionet. Një Peshq mund të koordinojë me dikë në një aplikacion takimesh dhe të mendojë se ata e kanë takuar adhurimin për jetën e tyre pas shkëmbimit të disa mesazheve. Ashtu si Kanceri, Peshqit janë po aq emocionues dhe instiktivë. Kjo shenjë uji do të shikojë në përgjithësi tërheqjen fizike si një dhuratë për çdo lidhje qiellore të vendosur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE