Connect with Us

Emërohet drejtori i ri i AKU në Korçë

Aktualitet

Emërohet drejtori i ri i AKU në Korçë

Publikuar

-

Emërohet drejtori i ri i AKU në Korçë

Emërohet drejtori i ri i Autoritetit Kombëtar Ushqimor, në Korçë.

Mësohet se në krye të AKU, Korçë është emëruar Adham Papadhami.

Drejtori i Përgjithshëm i AKU-së Bledar Skënderi ka vijuar takimet me trupat inspektuese të AKU-së , në qytetin e Korçës , ku edhe ka prezantuar drejtorin e ri të AKU Korçë Adham Papadhami.

“Mbrotja e shëndetit të konsumatorit është fokusi i punës sonë të përbashkët”, theksoi Skënderi dhe për rrjedhim, kërkoi nga trupat inspektuese asnjë tolerancë për subjektet, të cilat cënojnë sigurinë ushqimore

LEXO EDHE:  Foto/ Çfarë po ndodh në pazarin e Korçës

Gjatë takimit drejtori i AKU-së shprehu angazhimin maksimal për Taks-Forcën Anti-Covid dhe rolin e saj në këshillim të qytetarëve dhe bizneseve , për zbatueshmërinë rigoroze të protokolleve anti-Covid./CNA.al

Adham Papadhami
Adham Papadhami

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Regjistrohen mbi 400 raste të reja

Publikuar

-

Nga

Varianti i ri i Covid i afrohet Shqipërisë/ Një i infektuar në vendin fqinj

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 2518 testime.

Nga këto testime, bëhet me dije se 444 persona janë diagnostifkuar me koronavirus.

Konkretisht në Shkup janë regjistruar 209 raste, në Kumanovë 26, në Tetovë 13, në Prilep 5, në Gostivar 12, në Shtip 8, në Manastir 8, në Veles 26, në Ohër 26, në Strumicë 8, në Kavadarc 32, në Strugë 11, në Kërçovë 10, në Sveti Nikollë 1, në Gjevgjeli 3, në Resnjë 1, në Kriva Pallankë 3, në Radovish 5, në Dellçevë 16, në Probishtip 3, në Vinic 3, në Demir Hisar 1, në Makedonski Brod 2, në Bogdanc 2, në Kratovë 3, në Demir Kapi 6 dhe në Pehçevë 1.

LEXO EDHE:  Rezultuan me ngarkesë bakteriale/ AKU bllokon 100 kg djathë

LEXO EDHE:  Deputeti socialist jep shpresë për çdo shqiptar/ Asgjë nuk do të shikohet nga teserat e partisë

Gjithashtu në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 894 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërsa 21 pacientë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me Covid-19./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ka përvetësuar shuma parash/ Arrestohet drejtori i Kadastrës së Beratit

Publikuar

-

Nga

Ka përvetësuar shuma parash/ Arrestohet drejtori i Kadastrës së Beratit

Finalizohet operacioni policor i koduar “Aluizni”, për goditjen e korrupsionit pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike.

Blutë bëjnë me dije se operacioni u drejtua nga Drejtoria Vendore e Policisë Berat dhe SPAK-u.

Pas një hetimi 9-mujor u finalizua operacioni policor i koduar “Aluizni”, në kuadër të të cilit u ekzekutua masa e sigurisë “Arrest në burg”, për shtetasin E. N., 38 vjeç, banues në Berat, me detyrë drejtor i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Drejtorinë Rajonale Berat.

Ky shtetas dyshohet se gjatë ushtrimit të detyrës ka përvetësuar shuma parash nga persona të ndryshëm, me qëllim pajisjen e tyre me dokumentet e lejes së legalizimit.

LEXO EDHE:  Foto/ Çfarë po ndodh në pazarin e Korçës

LEXO EDHE:  U vidhte varëset me dhunë nga qafa njerëzve/ Arrestohet në flagrancë 35-vjeçari

Ndërkohë po vijon puna për dokumentimin ligjor të plotë të kësaj veprimtarie kriminale dhe për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari korruptive./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Blindohet Nënë Tereza/ Dritan Dajti niset me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Blindohet Nënë Tereza/ Dritan Dajti niset me urgjencë në spital

Dritan Dajti është nisur me urgjencë në spitalin Nënë Tereza.

Nën masa të rrepta sigurie, mësohet se Dajti është dërguar në spital ndërkohë që nga ana e policisë ende nuk ka një njoftim zyrtar.

Kujtojmë se edhe në nëntor të 2020, Dajti ka qenë në spital ku ka hequr një gur në veshka.

Dritan Dajti, u dënua me akuzën e vrasjes në rrethana cilësuese të oficerëve të policisë, Fatos Xhani, Sajmir Duçkollari, Altin Dizdari dhe Kastrit Feskaj gjatë një operacioni policor për kapjen e tij në vitin 2009.

LEXO EDHE:  Ahmetaj ministër për Rindërtim/ Reagon opozita: Rama do vjedhë në kulmin e fatkeqësisë

LEXO EDHE:  Deputeti socialist jep shpresë për çdo shqiptar/ Asgjë nuk do të shikohet nga teserat e partisë

Fillimisht Dajti ka qenë i dënuar me burgim përjetë por iu hoq nga gjyqtarët Skënder Damini, Petrit Aliaj dhe Aleks Nikolli. Këta tre gjyqtarë firmosën pro heqjes së burgimit të përjetshëm për Dajtin, duke argumentuar se sipas ligjit i takon./CNA.al

LEXO TE PLOTE