Connect with Us

E adhurojnë aktivitetin fizik/ Njihuni me shenjat më sportive të horoskopit

Horoskopi

E adhurojnë aktivitetin fizik/ Njihuni me shenjat më sportive të horoskopit

Publikuar

-

E adhurojnë aktivitetin fizik/ Njihuni me shenjat më sportive të horoskopit

Virgjëresha

Ata nuk e preferojnë sportin në kuptimin e ngushtë, por janë patjetër atletë të mirë, aq sa i përkushtohen mjaft shpesh ndonjë aktiviteti motorik, edhe nëse janë më të prirur për aktivitete gjimnastikore, të lidhura me ekuilibrin dhe përqendrimin, sesa me forcën fizike.

Shigjetari

Një shenjë plot energji si Shigjetari mund të ishte i pranishëm në listë: jeta e përditshme e pengon atë të fillojë aventura të pashkelura siç do të dëshironte, por kur të ketë mundësinë ai i përkushtohet ekskursioneve ose bën shëtitje të gjata për të kalitur trupin dhe mendjen.

Akrepi

Sporti është një mënyrë e shkëlqyeshme për Akrepin për të provuar veten e tyre në krijimin e mënyrave të përpikta dhe të planifikuara për të qenë nga një moshë shumë e re. Shumë i kujdesshëm në zgjedhjen e aktiviteteve, ai tenton të zgjedhë një disiplinë dhe e ndjek atë me përpikmëri për të provuar veten.

LEXO EDHE:  Këta janë gënjeshtarët më të mëdhenj të horoskopit

Luani

Ndër shenjat më të dedikuara për lëvizjen dhe aktivitetet motorike: Luani ka një nevojë të vazhdueshme për t’u kënaqur dhe vlerësuar dhe sporti, veçanërisht ai i bazuar në forcë dhe lëvizje është një mënyrë e shkëlqyeshme për të përmbushur këtë qëllim. Fort konkurrues dhe i përqendruar në sukses.

Dashi

Një profil këmbëngulës dhe konkurrues si ai i Dashit tenton të shkëlqejë në aktivitetet atletike, veçanërisht ato që janë më pak të lodhshme dhe prandaj zakonisht janë më komplekse./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që ju presin këtë të shtunë dhe të dielë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që ju presin këtë të shtunë dhe të dielë

Dashi

Më në fund jeni më të qetë, prandaj duhet të merrni vendime më pozitive në lidhje me angazhimet e radhës që duhet të përmbushni . Do të dini të organizoheni dhe mos u hutoni. Gjatë ditëve të ardhshme, kjo tendencë do të vazhdojë, por vetëm nëse e mbani gjendjen të lartë të humorit. Nëse jo, përpiquni të mbani larg ndikimet e këqija dhe do të jeni në gjendje të shpëtoni.

Demi

Mundohuni të vendosni disa njerëz në rresht. Ata nuk kanë mundësi të ju kërkojnë gjithmonë favore, madje pa qenë mirënjohës për ato që keni marrë tashmë. Deri tani duhet të bëni një renditje të vogël midis të njohurve tuaj, duke preferuar miqësitë e një jete, nga ato që vijnë afër për lehtësi. Ata do të ishin në gjendje të të linin në mes të një rruge, prandaj mos i lejo!

Binjakët

Relaksohuni. Nuk keni bërë shumë gjatë javës së fundit, por patjetër që ju duhet pak pushim. Ju do të gjeni vendosmërinë tuaj kur të jeni të sigurt për atë që dëshironi të arrini. Nëse nuk keni plane për sot, nuk keni pse të ndiheni fajtor, sigurisht nuk është detyra juaj, gjithmonë prisni diçka nga vetja.

Gaforrja

Nëse jeni gati t’u jepni disa mësime të tjerëve, të paktën përpiquni të jeni të sigurt që i keni kuptuar ato nga dora e parë. Është e qartë se ju do të kritikoheni ashpër sepse nuk keni qenë në gjendje të jepni një shembull të mirë. Ju nuk mund të merrni pengesa në një argument nëse nuk dini saktësisht për çfarë po flisni. Ju do të rrezikonit të bënit një figurë të paaftë dhe të thoni gjëra që nuk kanë kuptim.

Luani

Merrni pak kohë për të kuptuar se çfarë duhet të bëni nëse do të ishit në një situatë normale. Është e vërtetë që gjithçka përreth jush duket e hutuar, por gjëja më e mirë për të bërë është të silleni si zakonisht. Në fillim do të jetë e vështirë, por më pas do ta kuptoni se nuk ka kuptim paniku kur keni alternativa. Ajo që vijon nuk do të jetë as më e mirë as më e keqe sesa ajo që të tjerët mund të arrijnë.

Virgjëresha

Rezervoni për të qenë vetëm me njerëzit që doni më shumë në botë. Ju duhet të ndiheni të sigurt, të dashur dhe t’u përgjigjeni këtyre ndjenjave, duke u dhënë atyre të tjerëve. Ju do të gjeni atë që ju po kërkoni. Në një inspektim më të afërt, nuk ka asnjë mënyrë për të marrë vendime të ndryshme në këtë periudhë historike , kështu që ne gjithashtu mund të shoqërohemi me njerëzit në jetën tuaj, të cilët e kanë bërë atë të veçantë deri më tani!

Peshorja

LEXO EDHE:  Njerëzit më të bukur iu përkasin këtyre 3 shenjave të horoskopit

LEXO EDHE:  Njerëzit më të bukur iu përkasin këtyre 3 shenjave të horoskopit

Ju po përpiqeni të qetësoheni, edhe pse duhet të bëni sllallomin midis një goditje të vogël dhe një tjetri. Ju do të shpërbleheni për këtë përpjekje, sepse edhe ju meritoni një qetësi shpirtërore. Sot, për shembull, do të keni mundësinë të krijoni një projekt të ri, me përmasa të vogla, të cilin gjithsesi mund ta ndiqni nga fillimi në fund, pa pengesa . Gjithçka që del prej saj do të përfitojë mirëqenien tuaj.

Akrepi

Nëse gjeni forcën për të falur disa njerëz, në këtë ditë me siguri do të gjeni rrugën, gjithashtu për të ecur përpara dhe për të zgjedhur se në cilën anë do të jeni. Ju keni shkuar shumë larg në detaje të caktuara. Mundohuni të mos u jepni gjithë këtë rëndësi gjërave të vogla, të cilat mund të rezultojnë shumë në jetën tuaj. Thjesht duhet të marrësh vendimet që të bëjnë të ndihesh mirë, me një zemër të lehtë.

Shigjetari

Ka momente që mund t’ju përcaktojnë, si një person. Kjo ditë mund të jetë një nga ato momente. Mos e hidhni sikur nuk ka ndodhur asgjë , sepse do ta kuptoni rëndësinë e saj menjëherë. Disa çështje do të jenë më të përhapura dhe nuk do të jeni në gjendje t’i injoroni ato, edhe nëse dëshironi. Mbi këto, ju do të duhet të përqendroheni dhe të jepni më të mirën nga vetja , përndryshe do të humbni një mundësi të çmuar.

Bricjapi

Bëhuni gati të përjetoni një ditë plot ngjarje, plot pasiguri dhe madje disa kritika të pabazuara. Sidoqoftë, nëse e kaloni pjesën e parë, e dyta do të jetë në tatëpjetë. Ju nuk do të gjeni më asnjë pengesë deri në mbrëmje, kur më në fund mund të shijoni qetësinë në paqe, por edhe afeksionin e të dashurit tuaj, të cilët do t’ju lehtësojnë pothuajse në gjithçka.

Ujori

Përmbahuni për njerëzit që janë afër jush, sepse tani kjo është e vetmja gjë nga e cila mund të përfitoni. Nëse, nga ana tjetër, ndiheni të bllokuar në familjen tuaj, atëherë është koha për të hetuar. Pakënaqësia juaj me siguri buron nga diçka, kështu që meriton të identifikohet dhe, ndoshta, të kapërcehet, para se të bëhet një problem më serioz.

Peshqit

Ju me siguri do të punoni për të arritur qëllimin tuaj të përditshëm, por nuk do të duhet të ndiheni fajtor nëse nuk mendoni se jeni mjaftueshëm i mirë. Vendoseni veten në një pozicion që të mos duhet të ndiheni kurrë kështu. Mbi të gjitha, nëse ndiqni të gjitha synimet tuaja, nuk keni pse të dyshoni në aftësitë tuaja, kështu që mund të vazhdoni, duke e ditur se, nëse nuk është sot, mund të jetë në një të ardhme të afërt!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Ju jeni kthyer nga dy ditë shumë të rënda , e mërkurë dhe e enjtja, dhe për këtë arsye do të keni të drejtë të përjetoni një fundjavë pak më të gëzuar. Sipas astrologut, më e keqja ka mbaruar, por ndërlikimet e përjetuara për një vit tani kanë qenë kaq shumë, kështu që vendosja e gjithë biznesit të papërfunduar në rregull nuk do të jetë e lehtë. Për fat të keq, dashuria duket shumë larg, ndjenjat kanë nevojë për një rishikim: ju nuk pranoni më kushte të caktuara.

Demi

Kjo ditë fillon në një mënyrë mjaft interesante, atëherë pjesa e dytë e ditës duket paksa konfliktuale. Kjo ditë po luhatet veçanërisht në lidhje me formën fizike, por mos u dorëzoni sepse mund të keni sukses në qëllimet tuaja. Nëse keni ndonjë kërkesë për të bërë, bëjini ato tani.

Binjakët

Jeni në shërim të qartë, thjesht mendoni se si jeni ndjerë në fillim të javës. Gjithçka zgjidhet dhe gjithçka mund të menaxhohet pa asnjë lloj problemi sipas horoskopit Paolo Fox. Filloni të rivlerësoni dashurinë që nga java tjetër do të njohë një Venus shumë të favorshëm.

Gaforrja

Ju jeni kthyer për 48 orë me shumë vështirësi : nëse keni diskutuar, nëse keni pasur probleme, mbase do të ishte e përshtatshme që këtë fundjavë ta ndani në gjërat që ju pëlqejnë më shumë, duke shmangur çdo stres të panevojshëm. Lodhja është akoma e pranishme por dita është shumë më mirë. Nga pikëpamja fizike ju jeni akoma shumë i sprovuar.

Luani

Në këtë të Premte jeni pak i provuar. Kur ndieni se gjërat nuk po shkojnë mirë, mund të përjetoni një trazirë të thellë të brendshme dhe në mënyrë të pavullnetshme të rrezikoni të jeni paksa të ashpër ose agresiv ndaj të gjithëve. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon që nesër të jeni diplomatik. Forma fizike pak në rënie.

Virgjëresha

Ju nuk keni pse të ndaloni tani. Nëse keni biznesin tuaj, nëse keni përjetuar kohë të vështira në të kaluarën e afërt, mund të keni marrë tashmë një konfirmim të bukur. Sido që të jetë, këto po ndihmojnë yjet , ju mund të bëni plane për të ardhmen. Nëse jeni beqar, astrologu ju këshillon të shikoni përreth.

Peshorja

Jeni më të qetë në këtë pjesë të dytë të javës dhe për këtë mund të planifikoni një fundjavë të rëndësishme. Mëngjesi i kësaj të Premteje është ende nën presion, por nga sonte dhe pastaj e shtuna dhe e diela, ju jeni protagonistë. Dashuria mund të zgjohet pasi javën tjetër Venusi do të hyjë në shenjë dhe ju vetë do të doni të sqaroni disa situata të jashtëzakonshme.

LEXO EDHE:  Këto shenja horoskopi do të kenë një javë të paharrueshme

LEXO EDHE:  Këto shenja horoskopi do të kenë një javë të paharrueshme

Akrepi

Ne nuk duhet të harrojmë se Dielli ka hyrë në shenjën tuaj për 24 orë. Në këtë moment, megjithatë, ju jeni në një gjendje parehati: mbase e keni kuptuar që të toleroni është më mirë sesa të reagoni në një mënyrë provokuese. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të jeni më të qetë.

Shigjetari

Kjo është një ditë që fillon të japë përgjigje. Nga java tjetër Venusi fillon një tranzit të rëndësishëm. Kjo do të jetë pozitive për të gjithë ata që kanë përjetuar një pjesë të parë shumë të vështirë të vitit 2020 në dashuri apo edhe ndarje, probleme serioze. Tani mund të filloni nga e para dhe t’i jepni kuptim të ri jetës tuaj . Disa projekte duhet të shtyhen për vitin e ardhshëm.

Bricjapi

Për momentin, meqenëse jeni një perfeksionist, nuk jeni plotësisht të lumtur ose të kënaqur me atë që po përjetoni në vendin e punës, por tani ka përgjigje dhe konfirmime që nuk ishin më parë. Në dashuri zakonisht jeni shumë reflektues, shumë i zhytur në mendime por për momentin duhet të keni kujdes që të mos krijoni provokime të padobishme, sidomos në funksion të fundit të muajit.

Ujori

Ju do të keni një fundjavë kuptimplotë , të shtunën dhe të dielën do të jeni mjaft aktiv. Hëna hyn në shenjën tuaj dhe për këtë arsye përfshin edhe ditët e fundjavës që ju shtyjnë të jepni emocione të reja dhe në përgjithësi mundësi të reja për jetën tuaj. Ekziston një dëshirë e madhe për ndryshim.

Peshqit

Duhet ta kuptoni se në këtë periudhë duhet të keni një qëndrim më pak “aktiv” ndaj provokimeve: duhet t’i lini gjërat të rrëshqasin mbi ju. Nëse reagoni keq ndaj çdo provokimi kjo bëhet shkak i shqetësimit për ju, rrezikoni të jetoni këtë fundjavë, si dhe atë të fundit ose në një mënyrë të trungosur. Në dashuri diçka do të sqarohet deri në fund të këtij muaji./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 23 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 tetor 2020

Dashi
Edhe pse Marsi sjell ritme marramendëse, tani që keni rikuperuar plotësisht e keni më të lehtë të kontrolloni veten dhe të tjerët. Eshtë momenti për t’u marrë me problemet personale.

Demi
Parashikohet përgjithësisht një ditë e qetë për ju që i përkisni kësaj shenje, ndonëse në momente të caktuara mund të keni ndonjë moment acarimi me dikë, por që do të përfundojë shpejt.

Binjakët
Kuadri yjor për ju sot është pozitiv, sidomos tani që Mërkuri është në një orbitë që favorizon si krijueshmërinë tuaj, ashtu edhe pasionet në planin sentimental. Intersante një njohje e re.

Gaforrja
Eshtë përsëri Afërdita, ylli i dashurisë ai që do të jetë dominues për pjesën më të madhe të të lindurve të kësaj shenje, duke favorizuar lidhjet e reja, por edhe ato ekzistuese.

Luani
Me pozicionin e Mërkurit nga njëra anë dhe Jupiterit shumë të favorshëm dita sot mund t’ju ofrojë momente shumë interesante në fushën e raporteve ndërpersonale. Mund të merrni një propozim të ri.

Virgjëresha
Me pozicionin e tij në shnje Marsi është në në harmoni me Afërditën dhe Mërkurin duke bërë që dita e sotme të jetë vërtet e vrullshme, por plot fantazi. Sa vështirë për të ruajtur një sekret!

Peshorja
Pozicioni aktual i Saturnit në shenjë ka ndikuar e do të ndikojë për disa ditë negativisht te ju, prandaj duhet të kini kujdes për t’i marrë gjërat më shtruar. Eshtë momenti të veproni pa u ngutur.

LEXO EDHE:  Cila është pjata juaj e preferuar sipas shenjës së horoskopit?

LEXO EDHE:  Gjykues ndaj të tjerëve? Ja çfarë thotë shenja jonë e horoskopit

Akrepi
Edhe për ju janë Mërkuri edhe Afërdita yjet që do t’ju mbështesin, por sa të vështirë do ta keni për të frenuar veten. Nganjëherë është më mirë të degjoni zërin e arsyes, e jo atë të zemrës.

Shigjetari
Përsëri qielli juaj është i mbushur me yje të mirë, prandaj nëse sot nuk do të arrini të bëni asgjë pozitive, duhet ta kërkoni shkakun te vetja dhe jo në qiell. Nëse tregoheni të hapur do të keni më shumë harmoni me partnerin..

Bricjapi
Hëna sot është në një pozicion që, ndoshta nuk ju favorizon, por pasionin jua ndez me siguri. Duhet të bëni më shumë kujdes, sepse me nxitimin që e keni, shpesh i prishni punë vetes.

Ujori
Kuadri yjor për ju është shumë pozitiv dhe Hëna e mirë sot do të sjellë stimuj dhe pasione të reja në planin sentimental. Mezi prisni të takoni dikë, por atëherë kur duhet ju kyçet goja.

Peshqit
Pas një periudhe “jo” me shumë telashe e kokëçarje, tani situata po kthehet gradualisht në favorin tuaj, prandaj duhet të përfitoni pa humbur kohë për të rikuperuar. Erosi tani në rritje.

LEXO TE PLOTE