Video/ Debutim ëndrrash, Kumbulla shënon gola me Romën në Ligën e Europës

-

Mbrojtësi i Shqipërisë Marash Kumbulla shënoi golin e parë me fanelën e Romës. Futbollisti kuqezi shfrytëzoi në mënyrën më të mirë të mundshme krosimin e Henrik Mkitarianit në minutën e 74-rt dhe dërgoi lehtësisht topin në rrjetë duke përmbysur rezultatin me Jang Bois nga 1-0 në 1-2.

Kujtojmë që kjo është ndeshja e parë e Kumbullës në arenën e futbollit europian.

VIDEO/ Përmbysje e çmendur, Teuta kalon në raundin e tretë të Ligës së Konferencës

-

Teuta ka bërë mrekullinë duke u kualifikuar në raundin tjetër të Ligës së Konferencës. Durrsakët kanë përmbysur në transfertë humbjen turpëruese 2-0 në shtëpi përballë Inter D’ Eskaldes të Andorrës.

Sebino Plaku shënoi nga një gol në secilën pjesë loje duke çuar takimin e sotëm në shtesa ndërsa aty Kallaku me penallti realizoi golin e 3-0 që vulosi kualifikimin historik për ekipin durrsak.

FT: Inter Escaldes-Teuta 0-3

Plaku 25′ 80′, Kallaku 105′

105’+1’ GOOOL Teuta. Shënon Kallaku me penallti.

105’ Top i shkëlqyer i Kallakut për Grudën i cili hyn në zonë por ndalet nga portieri në mënyrë të parregullt. Gjyqtari nuk ka dyshime dhe bën shenjë nga pika e bardhë.

Ndeshja shkon ne shtese… you

FORMACIONET ZYRTARE

INTER D’ESKALDES: Gomez, Galego, Bosh, Besone, De Nova, Moreno, Garsia, Roka, Klemente, Artigas, Sol De Vila, Trajner: A.Garsia

TEUTA: Frashëri, Kotobelli, Arapi, Aleksi, Todorovski, E.Vila, Daja, Kallaku, Plaku, Seferi, Gerogiev, Trajner: E.Martini

Ronaldo në panik, motra e tij shtrohet me urgjencë në spital

-

Kristiano Ronaldo u kthye ditën e djeshme në stërvitje me Juventusin, por lajme jo të mira vijnë nga Portugalia.

Motra e yllit portguez, Katia Aveiro është dërguar në spital pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore.

Për afro 10-ditë, Katia qëndroi në shtëpi e infektuar me COVID, por gjendja shkoi duke u përkeqësuar dhe është dërguar me urgjencë në spital.

Një prishje planesh për Ronaldon i cili mund të shkëputet nga stërvitja me bardhezinjtë për të udhëtuar drejt Portugalisë.

Gjithsesi, gjendja e saj duket e qëndrueshme dhe nga Portugalia raportohet se në spital ka shkuar vetëm për mjekim më të specializuar.

Merr fund telenovela, Majkëll Ngo rikthehet te Tirana

-

Merr fund telenovela Majkëll Ngo. Pas shumë pritjesh sulmuesi anglez është rikthyer përsëri në radhët e Tiranës.

Prej shumë kohësh flitej për një rikthim të Ngos, por tratativa u shty nga vetë sulmuesi për arsye ende të paqarta.

Lajmi e bëri të ditur vetë faqja zyrtare e bardhebluve në ‘’Facebook’’ duke thënë ndër të tjera se sulmuesi do t’i bashkohet menjëherë skuadrës në Pogradec për të nisur fazën stërvitore.

Postimi i Tiranës

Rikthehet Michael Ngoo! 💥
Lojtari Michael Ngoo rikthehet në Shqipëri për t’ju bashkuar skuadrës bardheblu. Një nga sulmuesit më të dashur për tifozët dhe jo vetëm, do të jetë serish pjesë e kampionatit shqiptar. Shtatlarti ishte titullar i padiskutuar në sezonin 2019/2020 dhe me kontributin e tij të madh në skuadër i dhuroi klubit titullin kampion. Ngoo vjen sërish me synime të qarta dhe objektivin kryesor, fitimin e një titulli tjetër. Ai do t’i bashkohet skuadrës në Pogradec për të vijuar fazën përgatitore.