Connect with Us

Përmbysi rezultatin me golin e tij/ Kumbulla habit gazetarin pas ndeshjes: Ja kujt ja dedikoj

Seria A

Përmbysi rezultatin me golin e tij/ Kumbulla habit gazetarin pas ndeshjes: Ja kujt ja dedikoj

Publikuar

-

Marash Kumbulla ka realizuar një debutim ëndrrash në Europa League. Në të parën ndeshje jashtë Italisë arrin të shënojë gol. I pari në Europë dhe i pari me fanellën e Romës për të. E vlera i shtohet edhe më shumë nga fakti se mban peshën e fitores, pasi ishte pikërisht mbrojtësi shqiptar ai që i dha 3 pikët e para në Europa League verdhekuqve.

Në një intervistë për “Sky Sport” pas përfundimit të ndeshjes, “heroi” Kumbulla ka rrëfyer emocionet e golit, si dhe është shprehur se kalimin nga Verona në një skuadër si Roma po e menaxhon mjaft mirë vetëm për shkak të klubit verdhekuq.

“Ishte një debutim i pabesueshëm, shënova dhe falë golit tim fituam. Jam më i lumtur me ekipin sesa me golin personal. Në pjesën e parë ata bënë më shumë presion, ne luftuam por kjo është normale në këtë fushë. Në pjesën e dytë kemi pasur më shumë kontroll të lojës dhe më shumë shanse.

A jam ndjerë gati për kalimin te Roma? Kjo falë vetëm ekipit, trajnerit dhe stafit që më bëri të integrohem menjëherë: pa to nuk do të ishte e mundur. Golin ia dedikoj skuadrës, ne fituam në një fushë të vështirë”, ka thënë Marash Kumblla./Sport Ekspres

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Goli në Europa League, ja vlerësimi për Marash Kumbullën

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla do ta kujtojë gjatë ndeshjen e datës së sotme 22 tetor 2020 kundër Jang Boisit në Ligën e Europës. Mbrojtësi 20-vjeçar i dha fitoren verdhekuqve me golin vendimtar në minutën e 76-të, gol i cili është i pari me kryeqytetasit dhe i pari personal në një kompeticion madhor europian.

Por, Kumbulla nuk dalloi vetëm për golin e shënuar. Ai spikati dhe në lojë kundër kampionëve të Zvicrës duke fituar 5 duele dhe realizoi 85% të pasimeve të sakta, ndërsa dalloi dhe në prapavijë duke kryer 3 spastrime dhe 3 kapje topi.

Sipas “Sofa Score”, Kumbulla meritoi notën 7.7 për performancën në fushë ndaj Jang Boisit. Ai ka premisa të mëdha për t’u bërë njëri prej mbrojtësve më të mirë në Serinë A. Statistikat e “Sofa Score” për Marash Kumbullën:

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tetori muaji i ëndrrave, Marash Kumbulla titullar me Romën në Ligën e Europës

Publikuar

-

Nga

Vetëm 20 vjeç, por ka nisur të prekë ëndrrat e tij. Marash Kumbulla është duke arritur suksese të mëdha në karrierën e tij, teksa edhe pse në një moshë të re ia ka dalë të zërë vendin e tij në një skuadër të madhe dhe me histori siç është Roma. Fonseka i beson shumë talentit dhe cilësive të mbrojtësit shqiptar, duke e hedhur në fushë përballë emrave të mëdhenj në Serie A, ndërsa tashmë vjen edhe momenti në arenën europiane për të.

Kumbulla është zgjedhur titullar për takimin hapës në Europa League përballë Young Boys, që do të luhet sot në orën 18:55. Ky do të jetë edhe debutimi i talentit kuqezi në një kompeticion të tillë dhe emocionet shtohen edhe më tepër kur kujton faktin se një arritje të tillë e mbërrin që në moshën 20-vjeçarë. Nga Kombëtarja në Europa League, ky muaj ka rezervuar gjithçka për të. Tetori duket të jetë muaji i përmbushjes së ëndrrave për Marash Kumbullën.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Momenti i Ismajlit, te Spezia e duan titullar mbrojtësin e kombëtares shqiptare

Publikuar

-

Nga

Ardian Ismajli është bashkuar në stërvitje me skuadrën e Specias. Pas një periudhe për mungesë dokumentesh dhe forme jo të mirë, mbrojtësi i Kombëtares i është bashkuar dje grupit të lojtarëve.

Këtë e ka konfirmuar edhe vetë drejtori i Specias, Mauro Meluzo. “Sot (dje) janë stërvitur edhe Leo Sena dhe Ismajli, më në fund. I janë bashkuar grupit. Ata kanë cilësi të rëndësishme dhe do të jenë ndihmë e madhe për ekipin në kërkim të objektivit mbijetesë.

Megjithatë, jemi të vetëdijshëm që kush vjen i ri në ekip, ka nevojë për kohën e ambientimit derisa të mund të na shfaqë në fushë cilësitë më të mira”, tha drejtori. Në vijim, Ismajlin mund ta shohim në Serinë A si titullar.

LEXO TE PLOTE