Connect with Us

Nuk justifikoi udhëtimet jashtë vendit që nga viti 2004/Pse u shkarkua Dritan Peka

Vetingu

Nuk justifikoi udhëtimet jashtë vendit që nga viti 2004/Pse u shkarkua Dritan Peka

Publikuar

-

Nuk justifikoi udhëtimet jashtë vendit që nga viti 2004/Pse u shkarkua prokurori Dritan Peka

Shkarkimi i prokurorit Dritan Peka, duket se ka ardhur si shkak i deklarimit të pamjaftueshëm në kriterin e pasurisë. Kjo pasi, në seancën e kaluar Komisioneri Publik është tërhequr nga qëndrimi në akimin e bërë në aspektin profesional dhe etik.

Sipas Komisionerit Publik, prokurori Peka nuk mbulonte me burime financiare një pjesë të shpenzimeve për udhëtime jashtë shtetit të bëra që nga viti 2004. Shkaqet fillestare të ankimit ndaj subjektit lidheshin me një kredi të butë për strehim.

Ndërkohë, gjatë shqyrtimit të bërë në KPA, prokurori Peka ka deklaruar se nuk kishte balanca negative në analizën financiare nga udhëtimet.

Dritan Peka e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në Shqipëri në vitin 2000. Ai ka punuar si prokuror i Prokurorisë së Tiranës deri në vitin 2008, kur është promovuar si prokuror i Apelit të Tiranës. Ai është drejtuesi i Prokurorisë së Apelit të Tiranës prej vitit 2015.

Komisioneri i konsideroi bindëse një pjesë pretendimeve të prokurorit Peka lidhur me shpenzimet e udhëtimeve jashtë shtetit dhe qëndrimeve atje.

LEXO EDHE:  Rama mban “peng” drejtësinë/Largon ministrin e dytë brenda 2 viteve

Komisioneri renditi të gjitha udhëtimet, të kryera prej vitit 2004 e në vazhdim, ndërsa tha se nuk vërtetohej mbulimi i shpenzimeve për një udhëtim të subjektit në Bruksel tek motra e tij.

Për pjesëmarrjen e bashkëshortes së Pekës në disa trajnime e seminare në vitin 2006 në vende të ndryshme të Bashkimit Evropian, Komisioneri Publik është shprehur se pranoheshin pretendimet për mbulimin e shpenzimeve të udhëtimit nga institucioni ku punonte, ndërkohë që sipas tij nuk janë vërtetuar shpenzimet e qëndrimit atje./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vetingu

KPA shkarkon nga detyra prokurorin Dritan Peka

Publikuar

-

Nga

Nuk justifikoi udhëtimet jashtë vendit që nga viti 2004/Pse u shkarkua prokurori Dritan Peka

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra kreun e Prokurorisë së Apelit në Tiranë Dritan Peka.

Fillimisht, Peka u konfirmua në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ndërsa ishte Komisioneri Publik i cili apeloi vendimin e konfirmimit në KPA. Gjatë shqyrtimit të dosjes, ditën e sotme Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi shkarkimin e Pekës.

Dritan Peka e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në Shqipëri në vitin 2000. Ai ka punuar si prokuror i Prokurorisë së Tiranës deri në vitin 2008, kur është promovuar si prokuror i Apelit të Tiranës. Ai është drejtuesi i Prokurorisë së Apelit të Tiranës prej vitit 2015. /CNA.al

Privilegjet e një Kryeprokurori/ Dritan Peka “zhvat” të pastrehët

Mega-Skandali i drejtësisë/ Si i shpëtoi Dritan Peka hetimit?

LEXO EDHE:  Elvis Rroshi nis betejën kundër Ramës/ Shfuqizo vendimin e KQZ për shkarkimin!

 

LEXO EDHE:  Rama mban “peng” drejtësinë/Largon ministrin e dytë brenda 2 viteve

 

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Prokurori që u kërcënua në sallën e gjyqit/ Shpenzon 7 000 euro në një vit

Publikuar

-

Nga

Prokurori që u kërcënua në sallën e gjyqit/ Shpenzon 7 000 euro në një vit

Prokurori i Prokurorisë Rrethit Gjyqësor në Tiranë, Gjon Kodra është vënë nën hetim nga Vettingu që në muajin Dhjetor të vitit 2019.

Prokurori shkodran Kodra, karrierën e ka zhvilluar në Tiranë. Emri tij nuk është lakuar as në aspektin profesional dhe as në atë pasuror.

Mund të thuhet se i vetmi rast, kur është përmendur prokurori Gjon Kodra në media, ka dodhur në vitin 2012.

Pasi gjatë një séance gjyqësore, prokurori Kodra është kanosur seriozisht nga një person i akuzuar për vrasjen aksidentale të një fëmije.

Sa i përket kriterit të pasurisë, të ardhurat e tij, sipas deklaratave të depozitura në ILDKPK, burojnë nga paga e tij dhe e bashkëshortes, por edhe nga qiraja e një prone të bashkëshortes.

Në vitin 2003 ai deklaron një autoveturë Ford Sierra me vlerë 200 000 lekë, ndërsa e ka shitur një vit më vonë për të blerë një Benz që ka kushtuar 250 000 lekë.

Në vitin 2006 ai deklaruar se ka porositur një apartament më sipërfaqe  115.8 m2, me vlerë 50 952 euro.  Ndërsa ka paguar  35 952 euro, duke i  mbetur borxh kompanisë së ndërtimit edhe 15 000 euro, të cilën e ka shlyer në vitin 2008.

Në vitin 2007 ka shitur Benzin 400 000 lekë, për të blerë një vit më vonë një Volsvagen Pasat me vlerë 2 500 000 lekë. Ndërkohë të ardhurat ë bashkëshortes nga paga dhe qiraja kapin shifrën 10 000 euro.  Shifra më e ulët që përfiton bashkëshortja ndër vite është 5 000 euro.

Në vitin 2009, prokurori deklaron se i ka marrë hua 10 000 euro bashkëshortit të motrës për të  pajisje të ndryshme për banesën e re. Dhuratë ai deklaron edhe 2 000 dollarë nga dy motrat që jetojnë në USA dhe të cilat kontribuojnë ndër vite me shuma parash për nënën e tyre që jeton me subjektin deklarues.

Ndërsa likuiditet për shpenzime të ndryshme vetëm në vitet, 2017 dhe 2017 ai deklaron se kanë shkuar 7 000 euro në vit.

Më poshtë po sjellim të detajuar pasurinë e deklauar nga prokurori Gjon Kodra.

Viti 2003

Autoveturë Ford Sierra me vlerë 200 000 lekë.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës, 0,61 milion lekë.

Viti 2004

Autoveturë Benz, me vlerë 250 000 lekë.

Të ardhura nga shitja e makinës tip Ford, 250 000 lekë.

Viti 2005

Kursime, 480 000 lekë.

Viti 2006

Prenotuar ap me sip 115.8 m2, me vlerë 50 952 euro. Paguar  35 952 euro.

Gjendje cash nga kursimet, 400 000 lekë.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës, 806 362  lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  kursime, 35 000 euro.

Detyrim për të paguar firmën e ndërtimit, 15 000 euro.

Viti 2007

Shitur autovetura Benz, 450 000 lekë.

Gjendje llogarie 300 000 lekë.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës, 887 913 lekë.

Detyrim për të paguar firmën e ndërtimit, 15 000 euro. Pa shlyer 10 000 euro.

Viti 2008

Blerë autoveturë Volsvagen Pasat me vlerë 250 000 lekë.

Gjendje llogarie 350 000 lekë.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës,  957 694 lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  nga paga dhe qiradhënia e shtëpisë, 10 000 euro.

Shlyer detyrimi për të paguar firmën e ndërtimit, 15 000 euro.

Viti 2009

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës,  1 049 869  lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  nga paga dhe qiradhënia e shtëpisë, me sip 333 m2,, ndër të cilat 175 m2 sip ndërtuese, pjesa që mbetet oborr dhe verandë, trashëguar nga prindërit, 5 000 euro

Marrë hua 10 000 euro bashkëshortit të motrës për të  pajisje të ndryshme për banesën e re.

Viti 2010

Shtesë e kursime cash me 6 000 euro.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës,  1 128 818 lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  nga qiradhënia e shtëpisë, me sip 333 m2,, ndër të cilat 175 m2 sip ndërtuese, pjesa që mbetet oborr dhe verandë, trashëguar nga prindërit, 5 000 euro

LEXO EDHE:  Vettingu/ Rikonfirmohet në detyrë gjyqtari Edmond Islamaj

LEXO EDHE:  KPA shtyn vendimin për prokurorin e SPAK/ Ja kur mbahet seanca e radhës

Dhuratë për shtëpinë e re nga dy motrat që jetojnë në USA, 2 000 dollarë.

Marrë hua 10 000 euro bashkëshortit të motrës për të  pajisje të ndryshme për banesën e re. Pa shlyer 7 000 euro.

Viti 2011

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës,  1 164 239 lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  nga qiradhënia e shtëpisë, me sip 333 m2,, ndër të cilat 175 m2 sip ndërtuese, pjesa që mbetet oborr dhe verandë, trashëguar nga prindërit, 5 000 euro

Marrë hua 10 000 euro bashkëshortit të motrës për të  pajisje të ndryshme për banesën e re. Pa shlyer 2 000 euro.

Borxh kunatit, 5 000 euro.

Viti 2012

Shtesë e kursime cash  400 000 lekë.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës,  1 210 029 lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  nga qiradhënia e shtëpisë, me sip 333 m2,, ndër të cilat 175 m2 sip ndërtuese, pjesa që mbetet oborr dhe verandë, trashëguar nga prindërit, 6 000 euro.

Pensioni i nënës dhe kontributi i dy motrave nga USA, 111 200 lekë dhe 1 600 dollarë.

Shlyer borxhi 10 000 euro.

Borxh kunatit, 3 000 euro.

Shpenzime për shkollën e djalit, 100 800 lekë.

Viti 2013

Shtesë e kursime cash  500 000 lekë.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës,  1 167 334 lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  nga pagesa e sigurimeve dhe nga qiradhënia e shtëpisë, me sip 333 m2,, ndër të cilat 175 m2 sip ndërtuese, pjesa që mbetet oborr dhe verandë, trashëguar nga prindërit, 5 000 euro.

Pensioni i nënës dhe kontributi i dy motrave nga USA, 166 800 lekë dhe 2 400 dollarë.

Shpenzime për shkollën e djalit, 2 000 euro.

Shpenzime për udhëtim në Itali, 200 000 lekë.

Viti 2014

Shtesë e kursime cash  3 000 euro.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës,  1 352 924 lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  nga pagesa e sigurimeve dhe nga qiradhënia e shtëpisë, me sip 333 m2,, ndër të cilat 175 m2 sip ndërtuese, pjesa që mbetet oborr dhe verandë, trashëguar nga prindërit, 5 000 euro.

Pensioni i nënës dhe kontributi i dy motrave nga USA, 166 800 lekë dhe 2 400 dollarë.

Viti 2015

Shtesë e kursime cash  1 000 euro.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës,  1 330 648 lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  nga pagesa e sigurimeve dhe nga qiradhënia e shtëpisë, me sip 333 m2,, ndër të cilat 175 m2 sip ndërtuese, pjesa që mbetet oborr dhe verandë, trashëguar nga prindërit, 5 000 euro.

Pensioni i nënës dhe kontributi i dy motrave nga USA, 27 800 lekë dhe 400 dollarë.

Gjendja e llogarisë, 419 287 lekë.

Viti 2016

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës,  1 374 832 lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  nga pagesa e sigurimeve dhe nga qiradhënia e shtëpisë, me sip 333 m2,, ndër të cilat 175 m2 sip ndërtuese, pjesa që mbetet oborr dhe verandë, trashëguar nga prindërit, 5 000 euro.

Likuiditete cash, 8 850 euro dhe 660 000 lekë.

Gjendje llogaria, 413 512 39 lekë.

Viti 2017

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës,  1 341 400 lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  nga pagesa e sigurimeve dhe nga qiradhënia e shtëpisë, me sip 333 m2,, ndër të cilat 175 m2 sip ndërtuese, pjesa që mbetet oborr dhe verandë, trashëguar nga prindërit, 5 000 euro.

Gjendje në llogari, 591 395 90 lekë.

Likuiditete cash, 7 000 euro dhe 591 395 90 lekë.

Djali ka blerë autoveturë Grande Punto me vlerë 3500 e vënë në pronësi të bashkëshortes Anna Licchelli.

Viti 2018

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues në Prokurorinë e Tiranës,  1 365 240 lekë.

Të ardhura të bashkëshortes  Anna Licchelli  nga pagesa e sigurimeve dhe nga qiradhënia e shtëpisë, me sip 333 m2,, ndër të cilat 175 m2 sip ndërtuese, pjesa që mbetet oborr dhe verandë, trashëguar nga prindërit, 5 000 euro.

Gjendje në llogari,  357 985 00 lekë.

Likuiditete cash, 7 000 euro dhe 357 985 00 lekë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Gjyqtarja kërkon të ndërtojë pallat/ Pasuria vjehrrës së Rezart Taçit

Publikuar

-

Nga

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/ Epidemiologu sqaron udhëzimin më të fundit për Covid-19

Gjyqtarja e Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë, Dhurata Balla, është listuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për rivlerësim që në vitin 2019.

Por, siç duket hetimet ndaj saj kanë zgjatur dhe ende nuk dihet se kur do të dalë para KPK-së.

Karriera e saj është e shtrirë nga Kruja në Tiranë. Në vitin 2013 përmes debatesh, Këshilli i Lartë i Drejtësisë e transferoi gjyqtaren Balla nga Kruja në Tiranë.

Gjyqtarja Balla, ndryshe njihet si vjehrra e Rezart Taçit, ndaj  transferimi i saj nga Kruja në Tiranë, u konsiderua nga mediat si promovim dhe më pas u la në heshtje.

Gjyqtarja Balla ka në pronësi patundshmëri, të lëna trashëgimi siç deklaron ajo. Bëhet fjalë për truall  me sipërfaqe 650 m2, 54 000 m2, 4555 m2, 3 550 m2, 750 m2, ullishte 20 rrënjë dhe tokë bujqësore me sipërfaqe  257 500 m2

Në vitin 2003 Balla deklaron një apartament banimi 2+1 me sipërfaqe 102 m2.

Në vitin 2004 ajo deklaron se ka shitur shtëpinë e banimit 3 +1,  me sip 118.8 m2, në Krujë, me vlerë 2 900 000 lekë.

Në vitin 2005 ka blerë një autoveturë tip Benz që ka kushtuar 9 700 euro, ndërsa një vit me vonë ka shitur truallin me sipërfaqe 750 m2 në Krujë me vlerë 1 125 000 lekë

Në vitin 2007 ajo deklaron se ka blerë një apartament banimi në Malin e Robit në Kavajë me sipërfaqe 104 m2, 2+1, me vlerë 72 800 euro. Për këtë apartament ka marrë borxh nga dhëndëri 12 800 euro, të cilat ia ka kthyer në vitin 2009.

Po në vitin 2009 gjyqtarja ka nënshkruar një akt marrëveshje me një kompani për të ndërtuar një pallat në pronën e saj sipërfaqe 650 m2. Sipas marrëveshjes gjyqtarja përfitonte 25 përqind në të gjithë ndërtimit, në çdo kat që dëshiron. Një vit më pas kjo akt marrëveshje është prishur.

Gjyqtarja nuk është tërhequr dhe në vitin 2011 deklaron se ka kërkuar që të ndërtojë një pallat një truallin 650 m2, në Krujë, por nuk ka arritur të gjejë firmë ndërtimi.

Tek të ardhurat gjyqtarja deklaron edhe qiranë që merr nga magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë.

Për më tepër po pasqyrojmë deklaratat e pasurisë së gjyqtares Dhurata Balla.

Viti 2003

Truall me sip 650 m2, truall me sip.54 000 m2, truall me sip 4555 m2, truall me sip 3 550 m2, truall me sip 750 m2 dhe ullishte 20 rrënjë, trashëguar nga babai.

Tokë bujqësore me sip  257 500 m2, trashëguar nga babai.

Ap banimi 2+1 me sip 102 m2.

Gjendje 5 200 dollarë dhe 2 100 dollarë.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Krujë, 0,749 milion lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga Kuvendi i Shqipërisë, 255 620 lekë.

Të ardhura ta Najada Ballës nga puna në bankë, 116 351 lekë.

Detyrim financiar, 5 900 dollarë.

Viti 2004

Shitur shtëpia e banimit 3 +1,  me sip 118.8 m2, në Krujë. Me vlerë 2 900 000 lekë.

Depozitë bankare e Najada Ballës, 10 000 euro.

Tërherqur nga llogaria e Najada e Ballës 10 000 euro.

Depozitë bankare e Najada Ballës, 1 000 000 lekë.

Tërhequr nga llogaria e Najada e Ballës 1 000 000 lekë.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Krujë, 784 392  lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga Kuvendi i Shqipërisë,1 329 399 lekë.

Të ardhura ta Najada Ballës nga puna në bankë, 621 156 lekë.

Viti 2005

Shitur autovetura tip Benz, 500 000 lekë.

Blerë autovetura tip Benz, 9 700 euro.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Krujë, 827 893 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga Kuvendi i Shqipërisë,1 271 600 lekë.

Të ardhura ta Najada Ballës nga puna në bankë, 755 796 lekë.

Kredi marrë nga Najada Balla në shumën 8 000 euro për 5 vjetër për të ndjekur Masterin .

Viti 2006

Shitur trualli me sip 750 m2 në Krujë me vlerë 1 125 000 lekë.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Krujë, 827 511 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga Kuvendi i Shqipërisë, 858 480 lekë.

Të ardhura ta Najada Ballës nga puna në bankë, 480 160 lekë.

Të ardhura nga qiraja në magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë, 840 000 lekë, ku merr vetëm 1/6 e kësaj shume.

Viti 2007

Ap banimi në Malin e Robit në Kavajë me sip 104 m2, 2+1, me vlerë 72 800 euro.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Krujë, 826 441 26 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 198 032 lekë.

Të ardhura nga qiraja në magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë, 840 000 lekë, ku merr vetëm 1/6 e kësaj shume.

Të ardhura të Artur Ballës si administrator në një institut arsimor, 180 000 lekë.

Kredi bankare 50 000 euro me afat 20 vjeçar.

Viti 2008

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Krujë, 840 962 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 251 288 lekë.

Të ardhura të Artur Ballës si drejtor shitjeje në një kompani, 200 000 lekë.

Të ardhura nga qiraja në magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë, 840 000 lekë, ku merr vetëm 1/6 e kësaj shume.

LEXO EDHE:  Rama i kthehet “luftës” politike/ Mbledh komisionin për shkarkimin e Metës

LEXO EDHE:  Elvis Rroshi nis betejën kundër Ramës/ Shfuqizo vendimin e KQZ për shkarkimin!

Kredi bankare 50 000 euro me afat 20 vjeçar.

Hua marrë dhëndërit për të paguar ap e blerë në 2007 në Malin e Robit, 12 800 euro.

Viti 2009

Akt marrëveshje me një kompani për të ndërtuar një ndërtesë shumëkatëshe banimi me dyqane dhe bodrum në truallin e subjektit deklarues me sip 650 m2. Gjyqtarja përfiton 25 përqind në të gjithë ndërtimit, në çdo kat që dëshiron.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Krujë, 950 844 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 269 552 lekë.

Të ardhura të Artur Ballës si drejtor shitjeje në një kompani, 1 080 000 lekë.

Të ardhura nga qiraja në magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë, 840 000 lekë, ku merr vetëm 1/6 e kësaj shume.

Kredi bankare 50 000 euro me afat 20 vjeçar.

Hua marrë dhëndërit për të paguar ap e blerë në 2007 në Malin e Robit, 12 800 euro. Shlyer.

Viti 2010

Është prishur akt marrëveshja e një viti më parë, për ndërtimin e një pallati në pronën e subjektit deklarues

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Krujë, 977 022 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 279 416 lekë.

Të ardhura të Artur Ballës si drejtor shitjeje në një kompani, 1 080 000 lekë.

Të ardhura nga qiraja në magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë, 840 000 lekë, ku merr vetëm 1/6 e kësaj shume.

Kredi bankare 50 000 euro me afat 20 vjeçar.

Marrë borxh 20 000 euro.

Viti 2011

Subjekti deklarues ka kërkuar që të ndërtojë një pallat një truallin 650 m2, në Krujë, por nuk ka arritur të gjejë firmë ndërtimi.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Krujë, 1 036 723  lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 289 676 lekë.

Të ardhura të Artur Ballës si drejtor shitjeje në një kompani, 1 080 000 lekë.

Kredi bankare 50 000 euro me afat 20 vjeçar. Vijon.

Marrë borxh 20 000 euro nga dhëndëri. Shlyer.

Viti 2012

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Krujë, 1 049 822 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 300 404 lekë.

Të ardhura të Artur Ballës si drejtor shitjeje në një kompani, 1 800 000 lekë.

Të ardhura nga qiraja në magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë, 300 000 lekë, ku merr vetëm 1/6 e kësaj shume.

Kredi bankare 50 000 euro me afat 20 vjeçar. Vijon.

Viti 2013

Artur Balla ka blerë 25%  të pjesëve të kapitalit të shoqërisë, “Public Accounting Service Union and Trust”, Sh.P.K, me vlerë 250 000 lekë.

Artur Balla ka marrë me qira një pikë karburanti në Tiranë me vlerë 100 000 lekë.

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Krujë, 1 064 659 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 305 029 lekë.

Të ardhura të Artur Ballës si drejtor shitjeje në një kompani, 1 864 100 lekë.

Të ardhura nga qiraja në magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë, 300 000 lekë, ku merr vetëm 1/6 e kësaj shume.

Kredi bankare 50 000 euro me afat 20 vjeçar. Vijon.

Viti 2014

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Tiranë, 1 342 706 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 313 904 lekë.

Të ardhura të Artur Ballës si drejtor shitjeje në një kompani, 1 448 851 lekë.

Artur Balla fitim nga 25%  të pjesëve të kapitalit të shoqërisë, “Public Accounting Service Union and Trust”, Sh.P.K, me vlerë 29 314 lekë.

Të ardhura nga qiraja në magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë, 11 000 euro , ku merr vetëm 1/6 e kësaj shume.

Viti 2015

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Tiranë, 1 378 775 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 324 909 lekë.

Të ardhura të Artur Ballës si drejtor shitjeje në një kompani, 801 961 lekë.

Artur Balla fitim nga 25%  të pjesëve të kapitalit të shoqërisë, “Public Accounting Service Union and Trust”, Sh.P.K, me vlerë 329 420 lekë.

Të ardhura nga qiraja në magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë, 2 000 euro.

Viti 2016

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Tiranë, 1 327 147 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 350 477 lekë.

Artur Balla ka shitur 25%  të pjesëve të kapitalit të shoqërisë, “Public Accounting Service Union and Trust”, Sh.P.K, me vlerë 25 000 lekë.

Të ardhura nga qiraja në magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë, 833 euro.

Viti 2017

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Tiranë, 1 332 805 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 393 658 lekë.

Të ardhura nga qiraja në magazinat, pronë e bashkëshortit në Krujë, 37 500 lekë.

Viti 2018

Të ardhura nga puna e subjektit deklarues si gjyqtare në Tiranë, 1 310 173 lekë.

Të ardhura të Sadedin Ballës nga pensioni suplementar,1 421 894 lekë./CNA.al

LEXO TE PLOTE