Connect with Us

“Nuk isha ministër atë ditë/ Arben Ahmetaj sqaron aksidentin me Mirel Mërtirin

Lajme

“Nuk isha ministër atë ditë/ Arben Ahmetaj sqaron aksidentin me Mirel Mërtirin

Publikuar

-

Bilanci i rindërtimit/ Ahmetaj: Brenda vitit shumë banorë do futen në banesa të reja

Debate të ashpra ka pasur sot në “Opinion” mes ministrit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj dhe panelit të gazetarëve, për çështjen e inceneratorit të Elbasanit.

Gazetarët kanë pyetur Ahmetajn pse ndodhej në një makinë me Mirel Mërtirin, ditën kur janë përfshirë në një aksident rrugor.

“Kur fasim për një aksident duhet të kemi kujdes sepse mbi të gjitha duhet t’i referohemi të dhënave zyrtare. Unë mund të udhetoj të ha, të pi me shuëm biznesmenë. Personi që përmendni nuk është kontraktor dhe unë nuk bëj procedurë. Për më tepër nuk kam qenë ministër kur jam aksidentuar”, u shpreh Ahmetaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Zhdukja e Remzi Hoxhës/ Djali: Mungon vullneti i institucioneve për të vënë drejtësi

Publikuar

-

Nga

Zhdukja e Remzi Hoxhës/ Djali: Mungon vullneti i institucioneve për të vënë drejtësi

Djali i Remzi Hoxhës, Ardian Hoxha, duke folur për zhdukjen e Remzi Hoxhës, deklaroi se rasti i babait të tij nuk është i komplikuar, por i thjeshtë.

Ardian Hoxha i ftuar në emisionin “Real Story” theksoi se për të zbardhur këtë ngjarje, mungon vullneti politik dhe institucional.

“Rasti i babait tim nuk është i komplikuar aspak, por i thjeshtë, por mungon vullneti politik dhe vullneti i institucioneve të drejtësisë që të merren siç duhet me këtë rast. Ne që kur ka ndodhur ngjarja, e kemi ditur si familje historinë. Nëntë persona e kanë marrë, sikur janë nga Kontrolli i Shtetit, kanë thënë se e po e marrin për verifikim personi, ia kanë vënë prangat dhe e kanë marrë.Rasti u denoncua në Komisariatin numër 3. Babanë tim e ka marrë SHIK-u. Që ditët e para ne kishim tre emra, Bashkim Gazidede, Arben Sefgjini, Ilir Kumbaro. Janë munduar ta fshehin trupin e babait tim dhe kanë përdorur çdo mekanizëm, sepse kanë pasur nën kontroll edhe Prokurorinë, edhe gjykatat”, tha djali i Remzi Hoxhës, Ardian Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Elia solli në jetë trashëgimtaren e Familjes Mbretërore/ Reagon për herë të parë Princ Leka

Publikuar

-

Nga

Në 18 vjetorin e humbjes së jetës së Mbretëreshës Shqiptare Geraldinë, Elia Zaharia ka sjellë në jetë një vajzë me Princ Lekën.

Pas këtij lajmi ka ardhur edhe reagimi i parë i Princ Lekës, i cili ka shpërndarë një njoftim në rrjetet sociale.

Ashtu siç raportuan edhe mediat, trashëgimtarja e Familjes Mbretërore Shqiptare lindi në spitalin “Mbretëresha Geraldinë” dhe është quajtur Geraldinë, ashtu si edhe gjyshja e Princ Lekës.

LEXO EDHE:  Skenë filmash në Elbasan/ Makina që ishte në ndjekje nga policia përplas postobllokun, pati të shtëna me armë

LEXO EDHE:  Gazment Bardhi flet me emra/ Kush qëndron pas tre inceneratorëve

Ai tregon se edhe vogëlushja, edhe Princeshë Elia janë gëzojnë shëndet të plotë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Çifti mbretëror bëhet me vajzë/ Ekrem Spahiu: Geraldina lindi në datën që humbëm mbretëreshën

Publikuar

-

Nga

Çifti mbretëror bëhet me vajzë/ Ekrem Spahiu: Geraldina lindi në datën që humbëm mbretëreshën

Familja Mbretërore Shqiptare është gëzuar sot, pasi Elia Zaharia solli në jetë një vajzë, të cilën e quajtën Geraldinë, ashtu si edhe gjyshja e Princ Lekës.

Lidhur me këtë lajm, ka reaguar edhe ish-kryetari i Partisë Lëvizja e Legalitetit, Ekrem Spahiu, i cili shprehet entuziast për ardhjen në jetë të trashëgimtares së Familjes Mbretërore.

Spahiu deklaron se Geraldina e vogël ka lindur në datën që humbi jetën Mbretëreshë Geraldina, ndërsa tregon se ashtu si vogëlushja edhe Princeshë Elia gëzojnë shëndet.

LEXO EDHE:  Shkrumbohet makina në Elbasan/ Dyshimet e para

LEXO EDHE:  Socialistët “harrojnë” Covid-in/ Mblidhen grumbull për kafe në Elbasan

Lindi GERALDINA

Familja Mbretërore Shqiptare jep lajmin e gëzuar. Princeshë Elia, ka sjellë në jetë trashëgimtaren e Familjes Mbretërore, në Maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”.

Çifti mbretëror e ka pagëzuar me emrin GERALDINË. Saktësisht, më 22 tetor kishte ndërruar jetë Nëna Mbretëreshë Geraldinë dhe pikërisht në këtë datë, pas 18 vitesh lindi Geraldina.

Vogëlushja dhe Princeshë Elia gëzojnë shëndet të plotë. I urojme jetë të gjatë dhe Zoti e bekoftë”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE