Connect with Us

Liga e Europë/ Kumbulla hero! Roma dhe Arsenali fitojnë me përmbysje, Napoli bën blofin e madh

Sport

Liga e Europë/ Kumbulla hero! Roma dhe Arsenali fitojnë me përmbysje, Napoli bën blofin e madh

Publikuar

-

Surpriza në ndeshjet e zhvilluara në orën 19:00 në grupet e Ligës së Europës. Roma e Marash Kumbullës fitoi me përmbysje falë golit të shqiptarit, ndërkohë që po me përmbysje fitoi edhe Arsenali.

Napoli i Hysajt bëri blofin e madh duke u mposhtur në shtëpo nga AZ Alkmar.

GRUPI A
CSKA Sofje-CFR Klyzh 0-2
Jang Bojz-Roma 1-2

GRUPI B
Dundalk-Molde 1-2
Rapid Vjenë-Arsenal 1-2

GRUPI C
Bajer Leverkusen-Nicë 6-1
Hapoel Ber Sheva-Slavia Pragë 2-1

GRUPI D
Leç Poznan-Benfika 2-3
St. Liezh-Rejnxhërs 0-1

GRUPI E
PAOK-Omonia 1-1
PSV-Granada 1-2

GRUPI F
Napoli-AZ Alkmar 0-1
Rijeka-Real Sociedad 0-0

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Video/ Debutim ëndrrash, Kumbulla shënon gola me Romën në Ligën e Europës

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi i Shqipërisë Marash Kumbulla shënoi golin e parë me fanelën e Romës. Futbollisti kuqezi shfrytëzoi në mënyrën më të mirë të mundshme krosimin e Henrik Mkitarianit në minutën e 74-rt dhe dërgoi lehtësisht topin në rrjetë duke përmbysur rezultatin me Jang Bois nga 1-0 në 1-2.

Kujtojmë që kjo është ndeshja e parë e Kumbullës në arenën e futbollit europian.

LEXO TE PLOTE

Sport

Deklarata e pazakontë/ “Fati ngjante si një shitës i zi rrugësh që e ndiqte policia”

Publikuar

-

Nga

Një deklaratë e pazakontë ka mbërritur ka Spanja. Gazetari Salvador Sostres i ka shokuar të gjithë me krahasimin aspak të hijshëm që i la bërë talentit të Barcelonës, Ansu Fatit, në përshkrimin e ndeshjes së mbrëmshme kundër Ferencvaroshit. Spanjolli ka shprehur doza racizmi në artikullin e tij për gazetën “ABC“, teksa e paralelizon 17-vjeçari me një shitës rrugësh me ngjyrë që vrapon për t’i shpëtuar policisë. Sigurisht që këto fjalë kanë sjellë menjëherë reagime në Spanjë, ndërsa vetë gazetari ka kërkuar falje publike.

“Ansu gjatë vrapimeve ka një ngjashmëri me gazelat, me një shitës shumë të ri rrugësh të zi, të cilin e sheh papritmas duke vrapuar përgjatë rrugës “Paseo de Gracia”, kur dikush bërtet ‘ujë, ujë’ (për të paralajmëruar shitësit e tjerë të rrugëve) duke njoftuar se policia ka mbërritur”, shkruan në raportin e tij për ndeshjen gazetari Salvador Sostres.

LEXO TE PLOTE

Sport

Talenti shqiptar shkëlqen me gol në futbollin italian

Publikuar

-

Nga

Aristidi Kolaj është kthyer përsëri protagonist në futbollin italian. Djaloshi i talentuar, pjesë e përfaqësueses U21 të Shqipërisë, po fillon të lërë përsëri gjurmë me Pro Patrian, ashtu siç kishte bërë para se të dëmtonte ligamentet e të qëndronte disa muaj jashtë fushave të lojës.

Kolaj ishte dhënë në huazim edhe sezonin e kaluar te Pro Patria dhe po kthehej në një titullar fiks te ky ekip, por një dëmtim në gju e la më shumë se 5 muaj jashtë lojtarin. Ai arriti të rikuperohej nga dëmtimi dhe siguroi përsëri huazimin te Pro Patria, për të vazhduar atë që kishte lënë në mes në një edicion më parë në këtë ekip.

Kanë mjaftuar pak javë nga sezoni I ri që Kolaj të tregohej vendimtar me skuadrën e tij. Në ndeshjen ndaj Lukezes, të fituar me shifrat 3-0, ai ka qenë ndër më të mirët në fushën e lojës dhe ka kurorëzuar me sukses këtë paraqitje duke shënuar golin e fundit për ekipin e tij në minutën e 50. Një sinjal shumë domethënës për lojtarin që tashmë shpreson që të vazhdojë me këto ritme, për të bindur edhe Sasuolon që ndoshta ka ardhur koha për të që të bëjë hapin e madh para.

LEXO TE PLOTE