Connect with Us

“El Clasico”, caktohet arbitri që do vendosë drejtësi

La Liga

“El Clasico”, caktohet arbitri që do vendosë drejtësi

Publikuar

-

Është mësuar gjyqtari për ndeshjen më të madhe në botën e futbollit. Këtë të shtunë, Barcelona pret Real Madridin në ‘Camp Nou’, për ndeshjen spektakolare.

Është mësuar se Martinez Munuera do të jetë gjyqtari që ndanë drejtësinë në këtë takim. Ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit do të luhet me fillim nga ora 16:00.

Të dy skuadrat vijnë nga një formë jo e mirë në La Liga, kurse në Ligën e Kampionëve, Barcelona ka shënuar fitore të thellë, përkundër Realit që pësoi nga Shakhtar Donetsk. Mbetet të shihet se kujt do t’i sjell më shumë fat Munuera.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Tronditet stoli i Realit, Zidan drejt shkarkimit

Publikuar

-

Nga

Një disfatë e papritur, e pabesueshme për shumëkënd, dhe tanimë edhe hijet e dyshimit për një lamtumirë të mundshme të Zinedine Zidane. Pas disfatës kundër Shakhtarit, trajneri i Realit të Madridit ka dy ndeshje për t’u konfirmuar dhe për të rikarikuar një ambient që duket në depresion, pikësëpari në “El Clasicon” kundër armiqve të përjetshëm, Barcelonës, dhe pastaj edhe në sfidën e Championsit kundër Borusia Moenchengladbachut, që demonstroi në “San Siro” se sa vlen. Një vizitë e shkurtër, vetëm 3 minuta, e presidentit Florentino Perez në dhomat e zhveshjes ka certifikuar momentin jo të skuadrës.

Zidane ka premtuar se do të angazhohet për të eliminuar problemet që kanë mbetur pa u zgjidhur në skuadër, por është e qartë se ekipi ka një problematikë edhe sa i përket karakterit. Ajo ndaj Shakhtarit ishte disfata e dytë e bujshme, duke kujtuar edhe Cadizin, dy ndeshje që flasin për një situatë e cila shpejt mund të shpërthejë.

Mungesa e publikut ka bërë që kontestimi të mos jetë në sytë e të gjithëve, por Perez, njeriu që investoi aq shumë për rikthimin e Zidane, nuk është aspak i kënaqur. Trajnerit spanjoll i duhen dy rezultate, ndaj Barcelonës dhe Moenchengladbachut, për t’u konfirmuar, në të kundërt, gjithçka mund të ndodhë.

Vetë trajneri, pas humbjes në Champions, deklaroi, “Më vjen keq për atë që po ndodh, nuk e pashë skuadrën të luante ashtu siç ua kisha kërkuar djemve. Kemi luajtur keq, s’ke çfarë thua më tepër. Tani fokusohemi tek “El Clasico”.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Greizmann “tradhton” Messin, shikoni çfarë ka bërë së fundmi

Publikuar

-

Nga

Antoine Griezmann ka dalë në krah të Bartomeu-t për çështjen e reduktimit të pagave. Në shtëpinë e Barcelona-s po kërkojnë të gjejnë një zgjidhje për problemin financiar në çdo mënyrë. Gjatë javëve të kaluara, klubi u ka kërkuar futbollistëve që të ulnin rrogën deri me 30%, por lojtarët kanë refuzuar.

Nga sa mësohet, disa lojtarë e kanë kuptuar situatën e klubit dhe duket se janë gati të ndihmojnë klubin në këtë moment krize. Ter Stegen, de Jong dhe mbi të gjithë Griezmann duket se e kanë pranuar ofertën për ta shtyrë marrjen e një pjese të rrogës të viteve të ardhshme.

Një sjellje që nuk duhet se çfarë reagimi mund të krijojë brenda grupit, duke parë se shumë senatorë, nga sa thuhet në Spanjës, nuk ishin shumë në favor të kësaj zgjidhjeje.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Plas në Spanjë/ Futbollisti ofendon trajnerin e Barcelonës: Ti je bir k…

Publikuar

-

Nga

Ndeshja Getafe-Barcelona krijoi shumë polemika jashtë fushës së lojës, ku protagonisti kryesor ishte Niom. Fillimisht ai ofendoi sulmuesin Ansu Fati, ndërsa më vonë trajnerin Kuman.

Këtij të fundit i ka thënë: “Je bir k…” Trajneri Kuman u ankua te Bordalas se lojtari i tij e ofendoi dhe ky i fundit premtoi që do të marrë masat sepse nuk i toleron këto sjellje.

Megjithatë, Niom reagoi ditën e djeshme duke thënë se lajmet që qarkullojnë janë të pavërteta dhe në asnjë moment nuk pati sharje në drejtim të trajnerit të Barcelonës. “Lajmet janë të pavërteta. Unë kurrë nuk kam ofenduar trajnerin e Barcelonës”, ka thënë Niom.

LEXO TE PLOTE