Connect with Us

Masakroi kunatën për Shën Valentin/ Prokuroria jep vendimin për Dashamir Xhepën

Kronika

Masakroi kunatën për Shën Valentin/ Prokuroria jep vendimin për Dashamir Xhepën

Publikuar

-

Prokuroria ka kërkuar sot”burg përjëtë” për Dashamir Xhepën, i akuzuar për vrasjen e kunatës së tij në 14 shkurt të vitit 2019.

Lirie Xhepa fillimisht është goditur me sende të forta pas koke, hekur ose gurë mëngjesin e 14 shkurtit. Më pas ajo është qëlluar me pistoletë nga një distancë e afërt, duke i shkaktuar vdekjen. Më pas 49-vjeçarja është qëlluar me armë zjarri me një plumb në kokë, dhe dy në bark.

Bashkëshorti i saj ishte ndarë nga jeta vite më parë, dhe 49-vjeçarja jetonte e vetme me dy fëmijët e saj. Viktima me kunatin e saj janë fqinj, banesat e tyre ishin 500 metra larg, dhe ndodhen në lagjen “Qershori” në periferi të Kombinatit. Lirie Xhepa kishte pasur konflikte të vazhdueshme me njërëzit e burrit të saj të ndarë nga jeta./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Grabiti dhe theu dyqanin/ Arrestohet 23-vjeçari në Bulqizë

Publikuar

-

Nga

Një 23-vjeçar është arrestuar nga policia pasi akuzohet se ka grabitur dhe thyer në dyqan në Bulqizë. Në pranga ka rënë shtetasi me inicialet E. A., 23 vjeç, banues në Bulqizë.

I riu po ashtu, siç  njofton policia është autor edhe i vjedhjeve të tjera.

“Vodhi me thyerje dyqanin e një shtetasi,  kapet dhe ndalohet  23-vjeçari i cili ishte i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhje”. Zbulohen dhe dokumentohen dhe dy vjedhje të tjera të kryera nga ky shtetas.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Bulqizë, në vijim të punës për zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë, identifikimin, kapjen dhe vënien e autorëve para përgjegjësisë penale, kanë kapur dhe ndaluar shtetasin:

– E. A., 23 vjeç, banues në Bulqizë, pasi dyshohet se ka vjedhur me thyerje dyqanin e një shtetasi në qytetin e Bulqizës.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon detaje të frikshme/ Tregon me kë kishte ngjashmëri të madhe Arjan Ferracaku

LEXO EDHE:  Detaje te reja per vrasjen ne familje ne Fier

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se ky shtetas me datë 11.07.2020, në Tiranë i ka vjedhur një shtetasi, çantën e dorës me një shumë vlerash monetare. Me datë 08.10.2020, dyshohet se ka vjedhur me thyerje banesën e një shtetasja në fshatin Dushaj”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprime të mëtejshme./CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Transportonin kanabisin me kamionçinë/ Dy të arrestuar në Tropojë, procedohen dhe dy të tjerë

Publikuar

-

Nga

Transportonin kanabisin me kamionçinë/ Dy të arrestuar në Tropojë, procedohen dhe dy të tjerë

Dy persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë proceduar penalisht, pasi akzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Burime nga policia bëjnë të ditur se pas informacioneve të marra në rrugë operative se disa shtetas pjesëtarë të një familjeje kishin kultivuar para disa muajsh lëndë bimore cannabis sativa në Lekbibaj Tropojë dhe po e transportonin me një kamionçinë nga fshati Lekbibaj, Tropojë në drejtim të Shkodrës, menjëherë nga ana e Seksionit Kundër Narkotikëve është organizuar puna dhe është kontroll në banesën e shtetasit N. K.

Gjatë kontrollit në banesë dhe në magazinën ngjitur me banesën, në një thes misri është gjetur një sasi lënde cannabis sativa me peshë 767 gramë.

Në pranga kanë rënë -P. K., 44 vjeç dhe B. K., 41 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër.

Njoftimi i policisë:

Finalizohet operacioni policor i koduar “LEKBIBAJ”.

Arrestohen ne flagrancë 2 shtetas, si procedohen 2 të tjerë.

Nga strukturat e Seksionit Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Shkodër, në bazë të informacioneve të marra ne rrugë operative u finalizua operacioni policor “LEKBIBAJ” dhe si rezultat u arrestuan në flagrancë shtetasit:

LEXO EDHE:  Vrau tre punonjësit e bashkisë/ “Zyrtari i Ramës rregullon statistikat e vrasjeve”

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon detaje të frikshme/ Tregon me kë kishte ngjashmëri të madhe Arjan Ferracaku

-P. K., 44 vjeç dhe B. K., 41 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër.

Si dhe u proceduan në gjendje të lirë shtetasit:

-N. K. 74 vjeç dhe P. K. 42 vjeç, të dy banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër.

Pas informacioneve të marra në rrugë operative se disa shtetas pjesëtarë të një familjeje kishin kultivuar para disa muajsh lëndë bimore cannabis sativa në Lekbibaj Tropojë dhe po e transportonin me një kamionçinë nga fshati Lekbibaj, Tropojë në drejtim të Shkodrës, menjëherë nga ana e Seksionit Kundër Narkotikëve është organizuar puna dhe është kontroll në banesën e shtetasit N. K. Gjatë kontrollit në banesë dhe në magazinën ngjitur me banesën, në një thes misri është gjetur një sasi lënde cannabis sativa me peshë 767 gramë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat  penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Pastrimi i produktit të veprës penale” e kryer në bashkëpunim.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

I vihet eksploziv një makine në Vlorë/ Forcat xheniere e shpërthejnë në mes të natës

Publikuar

-

Nga

I vihet eksploziv një makine në Vlorë/ Forcat xheniere e shpërthejnë në mes të natës

Një makine në Vlorë i  është vënë tritol gjatë natës  por fatmirësisht nuk ka shpërthyer.

Pasi u gjet tritoli në makinën tip Benz ML, u lajmëruan forcat xheniere të Tiranës, të cilët bënë shpërthimin e komanduar rreth orës 03:30.

Mësohet se ishin rreth 600 gram sasi tritoli, të vendosur në makinën që ishte e parkuar në lagjen pranë Kuzum Babas./CNA.al

LEXO TE PLOTE