Connect with Us

Laçi i këtij sezoni vjen ndryshe, kurbinasit do tentojnë titullin

Sport

Laçi i këtij sezoni vjen ndryshe, kurbinasit do tentojnë titullin

Publikuar

-

Laçit i është shtuar “uria” këtë sezon. Nëse vjet u kënaqën me pjesëmarrjen dhe të ardhurat që i solli Liga e Europës (500 mijë euro), tashmë do të guxojnë më shumë.

Me afrimet që klubi ka bërë, do të tentojnë titullin. Gara do të jetë pa dyshim e madhe, megjithatë bardhezinjtë do ta bëjnë “luftën” e tyre.

Me objektivat që drejtuesit kanë, tashmë “topi” kalon tek Armando Cungu dhe lojtarët.

Ata po stërviten maksimalisht dhe e vetmja gjë që presin është ndalesa e bojkotit dhe nisja e kampionatit. Shtyrja që do të vazhdojë të paktën edhe këtë fundjavë, u jep mundësi Nuabuezes, Shehut, D.Rapos, Kërçikut e Mustës që të rikuperohen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

LIVE’ Superiore/ Kukësi gjen avantazhin, ja të gjitha rezultatet

Publikuar

-

Nga

Po luhen në këto momente katër sfidat e javës së 15-të të Kategorisë Superiore. Transfertë delikate për kryesuesit e Vllaznisë, që do të jenë mysafirë në Ballsh, përballë Bylisit të trajnerit Dovedan.

Përballje tepër interesante pritet të jetë dhe ajo që do të zhvillohet në Krujë mes Teutës dhe Kastriotit.

Ndërkohë në 2 sfidat e tjera, Kukësi dhe Laçi vijnë si favoritë në letër, teksa do të kërkojnë të rikthehen te rezultatet pozitive, respektivisht përballë Apolonisë dhe Skënderbeut.

REZULTATET LIVE:

Apolonia-Kukesi 0-1
Bylis-Vllaznia 0-0
Kastrioti-Teuta 0-0
Laçi-Skënderbeu 0-0

LEXO TE PLOTE

Seria A

Cuadrado shërohet nga COVID-19m gati ndaj Napolit

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi i krahut të djathtë të Juventusit, Juan Cuadrado është shëruar nga COVID-19. Kolumbiani në dy testimet e fundit ka rezultuar negativ,

Tani lojtari do t’i bashkohet skuadrës në stërvitje dhe do përfshihet në listën e skuadrës për ndeshjen e sotme në Superkupën e Italisë kundër Napolit.

Komunikata e Juventusit:

Juan Cuadrado duke ndjekur protokollin në dy kontrollimet e fundit ka dal negativ në rezultatet e COVID-19. Lojtari do i bashkohet stërvitjes gjatë ditës dhe do përfshihet në listën e skuadrës për ndeshjen e sotme”, shkruhej në komunikatë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Rey Manaj drejt rikthimit në Itali, dy klubet e njohura në garë

Publikuar

-

Nga

Ylli i Kombëtares së Shqipërisë, Rey Manaj është i lidhur me rikthimin në Seria A.

Sulmuesi kërkohet nga Crotone, skuadër që synon përforcime në sulm dhe shpreson për mrekullinë që të largohet nga zona e rrezikshme.

Sipas ekspertit te merkatos, Gianluca di Marzio, edhe Pescara e Seria B ka shprehur interesim për shqiptarin.

Manaj momentalisht është te ekipi i dytë i Barcelonës, mirëpo ende s’ka pasur mundësinë të bëjë debutimin në ekipin e parë, vetëm disa herë është ftuar në stërvitje me ekipin e parë.

Kujtojmë, se Manaj edhe më herët ka bërë paraqitje në Seria B, pra 12 sosh duke realizuar dy herë.

LEXO TE PLOTE