Connect with Us

Mbyllet kopshti në Korçë/ Rezultojnë pozitiv me koronavirus 4 edukatore

Sociale

Mbyllet kopshti në Korçë/ Rezultojnë pozitiv me koronavirus 4 edukatore

Publikuar

-

Mbyllet kopshti “Persefoni Treni” në lagjen nr. 2 të qytetit të Korçës. Shkak për mbylljen e kopshtit është bërë infektimi me Covid-19 i punonjësve të këtij institucioni.

Kujtojmë se një javë më parë në këtë kopësht kanë rezultuar pozitiv 2 sanitare, ndërkohë që ditën e djeshme kanë reultuar pozitiv edhe 4 edukatore.

Pas infektimit të edukatoreve është vendosur të mbyllet institucioni dhe të izolohen të gjithë punonjësit deri në daljen e përgjigjeve të tamponëve të tyre./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Vora nesër pa energji elektrike/ OSHEE njofton banorët, ja zonat dhe oraret

Publikuar

-

Nga

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nesërme në Vorë do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Për shkak të disa punimeve sipas OSSHE do të stakohet energjia në intervalin kohor 09:00-14:00 në zonat e mëposhtme.

Stakim, 26 korrik

Në kuadër të investimit për rikonstruksionin e kabinave, në datën 26 korrik gjatë intervalit kohor 09;00-14;00,do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

LEXO EDHE:  TEC-i vrasës në Korçë/ Qytetarët kundër projektit

LEXO EDHE:  “Kemi arritur 300 mijë vaksinime”/ Manastirliu tregon situatën nga Covid

Disa biznese dhe 3 pallate në qendër Vorë

LEXO TE PLOTE

Sociale

Keni zgjedhur bregdetin për të kaluar ditën?/ Mësoni si do jetë moti

Publikuar

-

Nga

Të ndikuar nga masa ajrore të qëndrueshme me orijginë nga jugperëndimi, edhe dita e sotme parashikohet me mot të kthjellët dhe plot orë me diell. Përjashtim të lehtë bëjnë vranësirat e pakta kalimtare në orët e mesditës në relievet malore.

Për ata të cilët do të parapëlqejnë një fundjavë pranë vijës bregdetare duhet të marin parasysh elementin e erës.

Duke filluar nga orët e mesditës era do të fryjë relativisht e fortë me shpejtësi 3-7m/s dhe drejtim kryesor nga kuadrati i veriut. Për ditën e Diel fortësia e erës bie dhe parashikohet me shpejtësi 1-3m/s erë ideale për qëndrimin në bregdet.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Zjarr masiv në Memaliaj/ Dëmtohet linja e energjisë elektrike, banorët në terr

Publikuar

-

Nga

Zjarr masiv në Memaliaj/ Dëmtohet linja e energjisë elektrike, banorët në terr

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën Ballaxhiaj dhe Miricë në Memaliaj të Tepelenës mbrëmjen e sotme.

Si pasojë e flakëve është dëmtuar edhe linja e energjisë elektrike.

OSHEE ka ndërprerë energjinë, ndërsa burime bëjnë me dije se energjia do të vijojë të mungojë derisa të konstatohen dëmet e shkaktuara në rrjet nga grupet e terrenit në fiderat Miniera 1 dhe Miniera 2.

LEXO EDHE:  Maqedonia e Veriut nuk gjen paqe/ 4 viktima dhe 126 të infektuar me Covid në 24 orë

Nga flakët është djegur edhe një hapësirë e konsiderueshme me pemë e shkurre.

LEXO EDHE:  Lajm i mirë nga Infektivi/ Pesë pacientë të tjerë shërohen nga Covid-19

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

LEXO TE PLOTE