Connect with Us

Meta publikon foto me Fahri Balliun/ Qytetarët e “masakrojnë” me komente: Miza ka gjetur m*tin

Politikë

Meta publikon foto me Fahri Balliun/ Qytetarët e “masakrojnë” me komente: Miza ka gjetur m*tin

Publikuar

-

Meta publikon foto e Fahri Balliun/ Qytetarët e “masakrojnë” me komente: Miza ka gjetur m*tin

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një foto me mikun e tij të ngushtë Fahri Balliu, të cilin e kemi parë shpeshherë në pozicionin e këshilltarit “vullnetar” të presidentit.

Meta e quan Fahri Balliun një qytetarë të përgjegjshëm që mban maskë, ndërsa i këshillon qytetarët që të bëhen si ai.

Republika ka qytetarë të përgjegjshëm si Fahri Balliu! Kujdesuni për shëndetin tuaj në këto kohë të vështira!”, shkruan Kreu i Shtetit, në rrjetet sociale, por kaq ka mjaftuar që qytetarët t’i vërsulen në komente.

Bobo me Fahri Balliun paske ngel o President”, i thotë një komentues, ndërsa një tjetër deklaron: “Bo bo ky Fahri Balliu është një figurë e djegur me këtë, ky prish punë dhe PD se nuk e do kush afër me këtë lëpirës tepsie”.

LEXO EDHE:  Ngjela zbulon aksionin e amerikanëve për Berishën dhe Ramën

Ndërkohë, një tjetër ka bërë një krahasim banal, pasi thotë se “miza ka gjetur m*tin”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Rama 119 ditë pa shkuar në zyrë”/ Braçe i përgjigjet PD-së: Karrigia është për menderen

Publikuar

-

Nga

“Rama 119 ditë pa shkuar në zyrë”/ Braçe i përgjigjet PD-së: Karrigia është për menderen

Ditën e sotme Partia Demokratike publikoi një video dhe deklaronte se kryeministri Edi Rama ka 119 ditë pa shkuar në zyrë.

Për këtë video ka reaguar edhe zv.kryeministri Erion Braçe, i cili thotë se kjo video tregon mjerimin dhe budallepsjen e PD-së.

Braçe thotë se Rama është përqendruar te puna në teren, ndërsa thekson se PD po shikon karrigen në zyrë.

LEXO EDHE:  Atentati ndaj biznesmenit Dhima/ Gjykata lë të lirë njërin prej bashkëpunëtorëve

LEXO EDHE:  Po vdesim për bukë, çfarë dreqin ...!/Rama “tallet” me qytetarët

“Çfarë mjerimi! Niveli i budallepsjes ka një cak, por për këta është pa limit!

119 ditë gjithkush ka parë kryeministrin tek njerëzit, duke ndjekur punët, ditë për ditë!

Këta shohin karrigen, zyrën! Idiot, pushtet është puna për njerëzit, jo karrigia për menderen!”, shkruan numri 2 i qeverisë në rrjetet sociale./ CNA.al

PD publikon videon/ Rama 119 ditë pa shkuar në zyrë

LEXO TE PLOTE

Politikë

Jul Deda “demaskon” Veliajn/ Do mbahesh mend për mashtrimet, vjedhjet dhe pedofilinë politike

Publikuar

-

Nga

Jul Deda “demaskon” Veliajn/ Do mbahesh mend për mashtrimet, vjedhjet dhe pedofilinë politike

Aktori i njohur i humorit dhe anëtari i kryesisë së PD-së, Julian Deda, ka ironizuar kryebashkiakun e TIranës Erion Veliaj.

Duke iu referuar deklaratës së bërë më parë nga Veliaj, i cili thotë se do mbahet mend për ndërtimin e paqeve, Deda e sulmon ashpër.

Aktori e akuzon për pisllëqe, mashtrime, vjedhje, shantazhe, pedofili politike dhe për një sërë gjërash të tjera.

Ai thotë se Veliaj nuk do mbahet mend për parqe, por për të këqijat që ka bërë nën drejtimin e bashkisë së Tiranës.

Si thoshte Erion fiku dikur? “Dua të mbahem mend si njeriu që ndërtoi më shume parqe se pallate”.

Ta them unë për çfarë do mbahesh mend mor rrencak.

Do mbahesh mend për betonin, për pisllëkun, për mashtrimet, për vjedhjet, për shtirjet, për vdekjen e adoleshentit në Sharrë, për lëpirjet, për rritjen e çmimit të ujit, për taksat që rrite, për kjoskat, për trafikun, për prishjen e Teatrit Kombëtar, për blerje njerëzish, për shantazhe mediash, për pafytyrësinë që të karakterizon, për pedofilinë politike, për mos funksionimin e Teatrit të Metropolit, për falsitetin, për parkingjet që eleminove, për ujin e pijshëm që nuk na e solle kurrë në shtëpi, për servilizmin, për mashtrimet, për sjelljen e ndyrë ndaj gazetarëve, për përmbytjet, për zero jeshil-llëk në qytet, për fasadën boshe, për degjenerimin e kryeqytetit në përgjithësi.

Ja, për këto do mbahesh mend dhe jo për parqe”, shkruan Julian Deda./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Basha i vuri ‘gishtin plagës’”/ Shehu: Prokuroria të mos hezitojë nga intimidimet e Ramës

Publikuar

-

Nga

“Basha i vuri ‘gishtin plagës’”/ Shehu: Prokuroria të mos hezitojë nga intimidimet e Ramës

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, ka reaguar për situatën shëndetësore në vendin tonë dhe për menaxhimine oandemisë së koronavirusit.

Shehu ngre akuzat se kryeministri Edi Rama nuk e ka menaxhuar mirë pandeminë, ndërsa e bën përgjegjës të gjendjes së shëndetësisë.

Përsa i përket deklaratës së kryetarit të PD-së Lulzim Basha për numrin e viktimave, ish-deputeti kërkon që Prokuroria të vërtetojë denoncimin dhe të mos hezitojë nga intimidimet e kreut të qeverisë.

Rama me keq menaxhimin Covid, përgjegjës i gjendjes tragjike të vendit, jo personeli që po bën një punë heroike, të cilin ai e ka diskriminuar.

Basha i vuri “gishtin plagës”, ai foli konkretisht, nuk bëri deklamime, por ftoi prokurorinë për të hetuar, vërtetuar e dhënë vendimet. Shpresoj që Prokuroria të mos hezitojë mbas intimidimeve të Ramës.

Metodika e konfirmimit të çdo rasti vetëm me pozitivitetin e “tamponit”, kur të tillë nuk ka- iluzive e mashtruese. Testet PCR të pazëvendesueshëm nga ato imunologjike, janë komplementare.

Pozitiviteti i testimeve te ne i frikshëm, duhen shumëfishuar në numër. Kjo Qeveri me vaksinën nëpërpjet Covax na ka futur në listën e Afrikës Qendrore”, shkruan ish-ministri në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE